«За лютий отримав гроші у травні». Спеціалісти ІТ-компанії PLATMA розповіли про затримки з виплатами (UPD)
Фахівці з ІТ-компанії PLATMA повідомили DOU про затримки з виплатами. Цю інформацію підтвердили сім спеціалістів на умовах анонімності. Дехто з них вже звільнився, так і не дочекавшись компенсації за кілька місяців роботи. Розповідаємо детальніше про ситуацію.
👨🏻💻 Що кажуть фахівці компанії
«Я досі не бачив виплат за березень. А за лютий отримав гроші у травні», — розповідає один зі спеціалістів. Він співпрацював з компанією з липня
«Я не знаю колег, яких би не зачепила ця ситуація. Про виплати треба було нагадувати постійно. Якщо не питати, то ніхто з керівництва сам тобі не напише. Якщо ж спамиш — відповідають щось на кшталт „не панікуйте, все контролюємо, гроші будуть“. І так по колу, нова обіцянка розрахуватися з понеділка», — каже він.
Під час підготовки матеріалу цей фахівець також повідомив, що PLATMA припинила з ним договір, бо для нього не вдалося знайти новий проєкт.
Про свій досвід співпраці розповів ще один спеціаліст, який вирішив самостійно піти з компанії. За його спостереженнями, майже всім його колишнім колегам затримували виплати.
«Я працював там чотири місяці, за три місяці зі мною так і не розрахувалися. Тож я поставив свою роботу на паузу, запропонував продовжити співпрацю після повної оплати за увесь витрачений час. Можна сказати, що це був неоплачуваний бенч. Спершу казали, що затримки через замовників, потім — що проблеми в банку, постійно якісь відмовки», — пояснює спеціаліст.
За словами ще однієї людини з компанії, дехто з колег таки отримує компенсацію, але це відбувається вибірково і залежить від проєкту.
«Створюється враження вибіркового фінансування. Тим, хто долучений до критично важливих задач — гроші надходять. А ті, хто виконує вторинні задачі, — чекають. З компанії вже пішло чимало фахівців, які були від самого початку. Нові працівники теж йдуть, дехто — так і не дочекавшись виплат», — каже ця людина.
Спеціалістка додає, що у співпраці з PLATMA є певний позитив. Наприклад, пропонують курси з англійської і безплатний доступ до професійних робочих інструментів. Колектив дружній і готовий завжди допомогти, однак все це нівелюється постійними проблемами з оплатою праці.
«Свою першу компенсацію я отримала із затримкою у 2,5 місяця, хоча завчасно попереджала керівництво, що не зможу довго чекати. Нас щотижня годували обіцянками. На скарги відповідали, що „ми ж стартап“, і натякали на те, що „руки знали, що брали“. Водночас ніхто на співбесідах не попереджав про це. Нам пояснювали, що проблема з інвесторами, які не виконують своїх зобовʼязань і не виплачують гроші. Але чи має це хвилювати нас?» — ділиться вона.
Фахівець, з яким не розрахувалися за два місяці випробувального терміну, вирішив звільнитися ще у травні. Каже, що йому теж обіцяли виплатити кошти, але на початку червня повідомили, що розривають контракт.
«Щоразу компанія називала нові терміни, але жоден з них не був дотриманий. Деякі працівники потрапили в ситуацію, коли витратили вже всі заощадження, змушені брати кредити чи просити гроші у друзів. А керівництво продовжує говорити, що „почекайте ще, гроші будуть“. Тож я не зміг лишитися й працювати на таких умовах», — додає спеціаліст.
Найбільша проблема у тому, що немає адекватної комунікації топменеджменту, зазначають фахівці. Один з них розповів, що з ним припинили співпрацю ще у березні й досі не виплатили кошти.
«Востаннє виходили на контакт у травні. Обіцяли, що виплачуватимуть частинами. Ніхто гроші так і не віддав, ніхто мені вже й не пише. Я надіслав вимогу про оплату і планую на початку липня подавати до суду», — каже колишній співробітник.
Спеціалісти PLATMA хочуть надати розголосу цій ситуації. Сподіваються, що це допоможе їм отримати виплати, а також що інші ІТ-фахівці дізнаються про нюанси співпраці з компанією, адже вона продовжує наймати нових людей.
«Це все схоже на змову з наміром наймати фахівців без подальшої оплати. Вважаю, що в цій схемі бере участь не лише керівництво, а й головний бухгалтер, ейчари, рекрутери», — коментує ситуацію ще одне джерело DOU.
📌 Про компанію
На офіційному сайті PLATMA зазначено, що компанія працює на ринку понад 10 років, має офіси в Україні, США, Португалії та на Кіпрі. Спеціалізується на No/Low-Code розробках, кібербезпеці й аналітиці. Її співзасновники — Максим Прохоров, Ярослав Кологривов, Сергій Козлов і Максим Коляда. У профілі на DOU вказано, що в команді — до 200 спеціалістів.
📌 Реакція PLATMA
Під час підготовки матеріалу DOU намагався отримати коментарі PLATMA, щоб висвітлити й позицію компанії. Ми писали на особисті й корпоративні пошти, а також співзасновникам у соцмережі. На момент публікації й станом на зараз жодних офіційних відповідей наша редакція не отримала.
UPD від 24 червня:
Після виходу цієї публікації CEO і співзасновник PLATMA Максим Прохоров заявив іншому виданню, що його обмовили і він готовий доводити правоту в суді США.
«Ми ведемо господарську діяльність на території України, і з кожним підрядником у нас є контракт, і всі домовленості виконувалися. Компанія DOU повністю обмовила нас, у разі відсутності спростування, ми подаємо до американського суду і скликаємо альтернативну пресконференцію», — заявив Прохоров.
За його словами, є індивідуальна робота з кожним підрядником, усі контракти під NDA, тому подробиці щодо цього не можуть розкриватися.
Редакція DOU готова опублікувати офіційний коментар керівництва компанії щодо виплат спеціалістам. Ми не отримали інформації про це, як і доказів, що необхідні для публікації спростування.
Додамо, що імʼя Максима Прохорова — як співвласника компанії PM Partners — вже згадувалося в публікації DOU за 2021 рік. Тоді фахівці з PM Partners скаржилися на затримки і роботу без оформлення. Прохоров проблеми з виплатами визнав, пояснивши їх масовою втратою співробітників через хантинг інших компаній.
23 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.