Як працює мікросхема — і чому так дорого створити чип 🔬

Це новий випуск YouTube-рубрики «Х питань», де ми розпитуємо представників різних спеціальностей про їхній фах і те, що турбує IT-спільноту.

🤖 У цьому відео розібрались, як створюють чипи: від першої схеми до готової мікросхеми. Чому це так дорого, хто бере участь у процесі, з чого починається розробка та які виклики виникають під час проєктування. Поговоримо про роль інженерів, вплив ШІ і те, як працює індустрія мікроелектроніки в Україні.

Віталій Кухар, Senior Electronics & Semiconductor Engineer, Capgemini Engineering

Навігація

00:00 Інтро
00:10 Що взагалі таке мікросхема — і чому без неї не працює жоден гаджет?
01:05 Як виглядає мікросхема всередині? Це справді «маленький комп’ютер»?
03:24 Чому для їхнього виробництва використовують саме напівпровідники, а не інші матеріали?
04:10 З чого починається створення чипа — з ідеї, схеми чи програмного коду?
04:20 Хто бере участь у цьому процесі: інженери, програмісти, фізики?
05:13 Які найскладніші технічні виклики виникають під час проєктування?
06:22 Скільки може коштувати створення власного чипа — і що в цю суму входить?
08:31 Як сьогодні впливають штучний інтелект і машинне навчання на розробку мікросхем?
09:41 Чи є в Україні фахівці та компанії, які реально працюють у сфері мікроелектроніки?
09:54 Як виглядає напрям semiconductors в Capgemini Engineering? Над чим працюєте і які вакансії в компанії відкриті?

Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

1 коментар

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Ответ «почему дорого» вообще не имеет отношения к технологиям. Дорого потому что инкрементальная себестоимость товара очень маленькая, товар — массового спроса, и туда пошли производители тк выгодно. Значит, конкуренция и оптимизация неизбежно выведут этот товар к огромной цене создания образца и постановки в производство, потому что при массовом товаре с небольшой инкрементальной себестоимостью это будет выгодно: залил еще +миллиард в совершенствование технологии, улучшив параметры на 5% — заработал 2 миллиарда.
Так-то сделать чип недорого (ватностан делает их кучу для своей техники), дорого сделать тот который можно на конкурентном рынке продать. То же самое с авиадигателями к примеру, много с чем.

Підписатись на коментарі