Як топ-50 IT-компаній підтримують ветеранів. 75% звільнених зі служби айтівців повертаються до своїх роботодавців
Читайте свіжий топ-50 ІТ-компаній України, літо 2024
Тиждень тому ми опублікували літній випуск рейтингу топ-50 найбільших IT-компаній України. У цій статті — ще кілька фактів з додаткових питань, які ми ставили компаніям.
У середньому 14% айтівців, які почали служити після повномасштабного вторгнення, нині звільнилися зі служби. Три чверті з них уже повернулися до роботи у своїх компаніях. Більшість компаній підтримує ветеранів психологічно. Понад 30% роботодавців також допомагають з професійним навчаннями, проєктами. Далі — всі деталі.
Близько 3% фахівців з топ-50 IT-компаній нині служать в ЗСУ
Загалом це понад 2000 айтівців. Їхня кількість варіюється в кожній з компаній: на одного роботодавця може припадати від 10 до 300+ спеціалістів у війську.
Серед тих, хто почав служити після 24 лютого
У середньому 75% звільнених зі служби фахівців повертаються до роботи в компанії. Кількісно це небагато: від одного чи кількох до 50 айтівців у найбільших компаніях.
17 компаній надають робочі місця для ветеранів
Серед 50 найбільших українських IT-компаній досить поширені ініціативи з підтримки ветеранів. Лише чотири компанії зазначили, що такі програми лише створюють, ще 34 роботодавці вже їх мають.
Більшість компаній пропонує психологічну підтримку ветеранам. Ще 18 компаній надають юридичну допомогу, 17 — робочі місця для ветеранів, 16 роботодавців — професійне навчання і підвищення кваліфікації. Чверть компаній вже подбали про доступність офісів для людей з інвалідністю.
У нашому опитуванні айтівців, яке проходило у березні-квітні цього року, самі ветерани зазначали, що найбільш потрібні їм програми з навчання та підвищення кваліфікації (64%), робочі місця (63%), психологічна підтримка (57%).
Як компанії топ-50 підтримують ветеранів
Компанії зазначали, що мають й інші варіанти підтримки, наприклад, менторство ветеранів, курси англійської, програми реінтеграції. Надають 10 робочих днів відпустки, якщо фахівець має посвідчення учасника бойових дій; один місяць оплачуваної відпустки одразу після демобілізації або протягом першого року роботи.
SoftServe має окрему «Ветеранську програму», куди, окрім перелічених в опитуванні пунктів, входить спеціальний реонбординг, розширене медичне страхування, роль «бадді» для кращої реінтеграції ветеранів, ветеранська спільнота з регулярними зустрічами та івентами для працівників, виплата зарплати постійно, поки фахівці у війську, фінансова допомога сім’ям тих колег, які загинули на війні.
В Intellias у липні цього року запустили ініціативу Wall of Honor, покликану вшанувати пам’ять колег, які загинули на війні. В офісах компанії з’явилися стіни пам’яті з іменами полеглих героїв. Також щодня в офісах о 9 ранку проходить хвилина мовчання в пам’ять колег, рідних, друзів, які загинули на війні.
Більшість компаній донатять на гуманітарні потреби, понад половина — на ЗСУ
Більшість опитаних компаній з топ-50 донатять на гуманітарні потреби (36 компаній). Понад половина роботодавців регулярно переказують кошти на ЗСУ та безпосередньо купують необхідні речі.
16 компаній мають власний фонд допомоги військовим, ще 17 — власні проєкти, спрямовані на допомогу людям, які постраждали від війни. Один з найвідоміших проєктів — «Вишкіл капітанів» за підтримки Genesis та SKELAR — навчання військового лідерства за стандартами НАТО. А Співзасновники Uklon створили фонд «Незламні» для інвестицій в Defense Tech стартапи.
Менш поширеними є безпосереднє виготовлення дронів чи іншої техніки — лише три компанії це роблять. І дві мають власні miltech-розробки.
Як компанії топ-50 допомагають наближати перемогу
Окрім опцій, що були в опитуванні, компанії часто зазначали, що мають спільні проєкти з благодійними фондами, організовують власні збори, підтримують проєкти своїх фахівців (матеріально та інформаційно).
Ще компанії зберігають виплати мобілізованим фахівцям. У минулих випусках рейтингу ми досліджували це питання. Понад половина компаній продовжують зберігати виплати та планують це робити до повернення фахівців з війни. Часто допомагають мобілізованим і фахівцям, чиї рідні служать, із купівлею амуніції, ліків тощо.
Компанії проводять благодійні аукціони. Наприклад, в EVO зібрали на таких майже 30 млн гривень. У Intellias є спільнота для підтримки та обміну досвідом серед волонтерів, яка в середині липня налічувала 150 співробітників компанії.
Продуктові компанії часто використовують для допомоги специфіку своїх продуктів. Наприклад, Binotel безплатно обслуговує 500 лікарень, також військові та волонтери користуються телеком-послугами безплатно з початку війни. EVO розвиває платформу залучення грошей для волонтерів та фондів — volonter.prom.ua. MEGOGO інформаційно підтримує рекламу фондів; під час спортивних івентів розміщує QR-коди, щоб аудиторія могла донатити тощо.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
3 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.