Топ-50 ІТ-компаній України, зима 2021: перший 10-тисячник і рекордні темпи зростання
Читайте свіжий топ-50 ІТ-компаній України, літо 2024
Якщо влітку рейтинг бив негативні рекорди, то у другому півріччі ситуація кардинально змінилася. Компанії повністю оговталися від кризи і демонструють рекордні темпи зростання. До того ж в Україні з’явилася перша ІТ-компанія на 10 тисяч спеціалістів, а ремоут, схоже, з нами надовго.
Нижче топ-50 найбільших ІТ-компаній України за кількістю спеціалістів станом на січень 2021 року.
Уперше до рейтингу потрапили холдинг Techiia
Також серед важливих змін: компанія Ring Ukraine відтепер має назву SQUAD. За даними редакції, окрім назви, в компанії нічого не змінилося, вона продовжує працювати та активно розширюється.
Топ-50 збільшився майже на 8 тисяч спеціалістів за пів року
За друге півріччя 2020 року кількість спеціалістів у топ-50 збільшилася на 7930 (11,6%). І це рекордні показники. Станом на кінець
Зростання загальної кількості спеціалістів у 50 найбільших ІТ-компаніях України
Якщо дивитися на 25 найбільших компаній, то з липня по січень кількість спеціалістів збільшилася на 6275 (11,9%) і наразі становить 59 тисяч.
Зростання загальної кількості спеціалістів у 25 найбільших ІТ-компаніях України
Кількість технічних спеціалістів у 25 найбільших компаніях зросла на 5650, або 13%. І це теж є рекордом.
Зростання загальної кількості технічних спеціалістів у 25 найбільших ІТ-компаніях України
На 3500 спеціалістів зросла «велика п’ятірка»
За останні майже 10 років кількість спеціалістів у 5 найбільших ІТ-компаніях зросла з 9 до 30 тисяч. Змін у розстановці топ-5 не відбулося.
Динаміка зростання топ-5 компаній за період із серпня 2011 по січень 2021
Цього разу EPAM не тільки лідер рейтингу, а й лідер зі зростання. На останні пів року кількість спеціалістів у компанії збільшилася на 2000, що дало змогу перетнути позначку у 10 тисяч спеціалістів.
У компанії зазначають, у другій половині 2020 року почали співпрацю з низкою нових великих клієнтів, зокрема зі сфери охорони здоров’я. Окрім того, EPAM стала співпрацювати зі спеціалістами по всій Україні, навіть у містах, де немає фізичних представництв компанії. Було запущено платформу EPAM Anywhere зі швидкого підбору проєктів для фахівців, які віддають перевагу гнучкому формату співпраці. Темпи залучення нових талантів до EPAM Ukraine у другому півріччі є рекордним як для української локації за весь час її існування, так і для всієї компанії.
Компанія SoftServe розширилася на 707 спеціалістів за друге півріччя. Стрімке зростання в SoftServe пояснюють відновленням бізнес-активності клієнтів та низкою глобальних чинників, що привели в українське ІТ нових клієнтів. З огляду на понад 900 активних проєктів у компанії, у другому півріччі шукали як поширені технічні компетенції (Java, .NET, DevOps, ATQC, Python, WebUI, QC), так і advanced technologies (Big Data, Data Science, AI, ML тощо). Під кінець року в SoftServe також почали активно наймати спеціалістів з навичками в Unity, Unreal Engine, Cloud, VR, AR, XR для роботи над проєктом, що передбачає релокацію в Польщу.
Активно зростала компанія GlobalLogic — на 819 спеціалістів у другому півріччі та на 1112 за 2020 рік. У компанії пояснюють, що за останні пів року зростання відбувалося як завдяки старту проєктів з новими клієнтами, так і через розширення багатьох поточних проєктів. І у всіх ключових для компанії індустріях: медіа, телеком, медичні технології, автомобільна промисловість, ІТ-рішення тощо. Понад 70% спеціалістів, яких шукали, — це спеціалісти Middle- та Senior-рівнів. Більшість із них — розробники на JavaScript, .NET, C++, Java, спеціалісти з ручного та автоматизованого тестування, DevOps-інженери.
На четвертому і п’ятому місцях — Luxoft та Ciklum. Якщо Ciklum трішки підріс за останні пів року, то Luxoft демонструє негативну динаміку (-54 спеціалісти). Зменшення кількості працівників у компанії пов’язують ще з наслідками коронакризи. І зазначають, що у першому півріччі 2021 року планують вийти в суттєвий плюс, адже наразі мають близько 500 вакансій.
У 16 компаній зростання більш ніж на 100 спеціалістів
Одразу чотири компанії зросли більш ніж на 700 спеціалістів. Якщо у першому півріччі позитивна динаміка була лише у 23 компаній рейтингу, то наприкінці року таких стало 37.
Лідери зростання, друге півріччя 2020
У DataArt зазначають, що за останні пів року зросли проєкти у сферах ритейлу, медіа, телемедицини і фінансів. У всіх індустріях стався бум на пейменти. Спеціалістів шукали на основні технічні стеки: Java, .NET, JS (React, Angular), Python, Automation QA, крім цього, був сплеск на Node.js. Здебільшого брали Middle і Senior-фахівців (як у містах, де є офіси компанії, так і на 100% ремоут), з осені повернулися до найму Trainee.
Доволі активно розвивалася у другому півріччі Sigma Software. Насамперед це пов’язано з тим, що нещодавно харківська компанія IdeaSoft стала частиною Sigma Software Group, а це 120 спеціалістів. Крім того, зростання пов’язують з розширенням акаунтів та залученням нових клієнтів.
Динаміка зростання п’яти компаній-лідерів
Щодо негативної динаміки, то у зимовому рейтингу таких компаній 8 проти 14 у літньому. Окрім Luxoft, зменшення кількості спеціалістів (приблизно на 20 осіб) відбулося у Netcracker, Astound Commerce, Intecracy Group, AMC Bridge. І суттєво знизилася кількість спеціалістів у Nexteum (на 118 осіб). У компанії зазначають, що це пов’язано з оптимізацією процесів і переглядом пріоритетів проєктів. Проте планують цього року поновити розширення.
Лише 8 компаній з топ-50 відкрили нові офіси у другому півріччі
Лише 8 компаній відкрили нові офіси як в Україні, так і за її межами. Нові офіси з’явилися у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Івано-Франківську. А також у Канаді, Бразилії, Грузії, Литві, Румунії, Німеччині, Великій Британії.
43 компанії із топ-50 мають офіси у столиці, по 22 — у Львові і Харкові, а 16 і 15 — в Одесі й Дніпрі відповідно. До речі, в Івано-Франківську, який став лідером рейтингу міст, є офіси 5 компаній із топ-50.
Без релокації і з активним зростанням
Більше як половина компаній із топ-50 планує на наступні пів року розширитися на 100 спеціалістів і більше. Влітку таких компаній було лише 14.
Плани компаній щодо розширення персоналу на найближчі пів року
27 компаній не планують релокувати спеціалістів у першому півріччі
Плани щодо релокації спеціалістів за межі України в найближчі пів року
35 компаній шукали спеціалістів без прив’язки до локацій
Цього разу ми поставили декілька питань щодо ремоуту та найму. Щодо формату роботи, то повністю дистанційно працюють 16 компаній, із них у трьох закриті офіси. Більшість усе-таки частково на ремоуті, частково в офісах.
Як зараз працюють спеціалісти компанії
Щодо найму, то 35 компаній сказали, що з минулого року розпочали повністю або частково шукати спеціалістів без прив’язки до офісів. І лише чотири компанії шукають кандидатів з оглядом на локації. Тренд гарний і однозначно може змінити ландшафт українського ІТ.
Чи розпочала компанія співпрацювати зі спеціалістами без прив’язки до офісів/локацій
Якщо у вас є коментарі, пропозиції або зауваження до статті 👉 переходьте до обговорення або пишіть на [email protected].
Підписуйтеся на Telegram-канал «Редакція DOU», щоби не пропустити нову аналітику.
Інфографіку підготував Ігор Яновський.