Wearable devices: як вичавити із них усі соки
Дякую за допомогу Марті Чавазі за адаптацію тексту з англійської.
Технологічна еволюція безперервно змінює зовнішній вигляд та функціонал мобільних пристроїв: зменшуються дисплеї, фізичні клавіатури відходять у минуле, а інтерфейси дозволяють користуватися пристроями вільніше та природніше. Кожен тип ґаджета — унікальний, але все ж у них є багато спільного. Зупинимося на загальних рисах таких пристроїв, а також на тому, що робить кожен з них унікальним.
Яка різниця?
Розумні годинники
Середня діагональ дисплея цього пристрою — 1,5 дюйма, тому під час натискання вказівний палець закриває його приблизно на чверть. Маленька площа екрана не дозволяє з першого разу потрапити пальцем на потрібну секцію, оскільки здебільшого люди використовують розумні годинники під час руху. У зв’язку з цим кількість клікабельних елементів, що відображаються одночасно, зазвичай не перевищує
Наприклад, ковзання (swiping) по екрану: використовуючи такий жест у чотирьох напрямках, ми можемо створити значно зручнішу структуру лише з кількома кнопками у кожному вікні. А як щодо використання акселерометра, гіроскопа чи голосових команд? До речі, Apple має в цьому декілька цікавих інновацій, таких як цифрова коронка, чи сенсор, що визначає силу натиску. Робота дизайнерів, що працюють над створенням програмних рішень для розумних годинників, полягає саме у вирішенні подібних питань та пошуку нових практичних рішень.
Розумні окуляри
У випадку розумних окулярів екран ізольований від тачпаду і розміщений значно ближче до очей користувача. Завдяки цьому обидві руки залишаються вільними, і на поле виходить новий гравець: head-mounted camera, яка відкриває користувачеві нові можливості. Зазвичай люди використовують окуляри, виконуючи специфічні функції — наприклад, їдучи на велосипеді, під час гри у пейнтбол, при пакуванні товарів на складах чи обслуговуванні VIP-клієнтів у аеропортах та навіть під час проведення медичних операцій.
Проектуючи розумні окуляри, мусимо пам’ятати про пріоритетні вимоги користувачів. Першочергова ціль — успішне виконання роботи, а другорядна — суттєве підвищення її ефективності. Окуляри не повинні жодним чином перешкоджати роботі користувача і мають діяти виключно в рамках його очікувань. Тому варто зосередитись на таких нюансах, як зменшення інтервалу взаємодії з програмою, фільтрування нотифікацій відповідно до їх важливості в даному контексті, уможливлення голосового управління пристроєм та зважати на обмежені можливості заліза (при складних обчисленнях окуляри швидко нагріваються і втрачають свою придатність).
Трекери фізичної активності
Якщо говорити про трекери фізичної активності, то тут взаємодія між пристроєм та користувачем значно обмеженіша у порівнянні з розумними годинниками чи окулярами, оскільки у перших зазвичай не передбачена можливість введення чи отримання інформації безпосередньо із пристрою.
Однак справжня цінність трекерів фізичної активності — в інформації, яку вони збирають. Сьогодні ми можемо створювати додатки, що здатні відслідковувати нашу щоденну рухову активність, частоту серцебиття, час перебування під прямими сонячними променями, рівень вологості навколо нас та багато-багато іншого. Вже створено чимало застосунків для здоров’я та фітнесу, але вже скоро з’явиться ще більше програмних продуктів, що зможуть опрацьовувати інформацію, отриману з трекерів, для цілей страхових або фінансових компаній. Тут перед нами відкривається величезне поле для експериментів, адже ми маємо нагоду заглибитися в море інформації та відчути її силу.
Точки дотику
Ресурс батареї
Погодьмося, що розряджений годинник — видовище значно жалюгідніше, ніж розряджений мобільний. Шматок пластмаси із порожнім екраном на зап’ясті користувача виглядає, як мінімум, недоречно. Деякі сучасні розумні годинники можуть працювати без підзарядки до 5 діб, однак досягнути цього вдається ціною обмеженого функціоналу. Якщо розглядати складніші потенційні сценарії, де розумні годинники виконують функції дверних ключів або електронних гаманців, то раптове розрядження батареї такого пристрою матиме досить неприємні наслідки для користувача.
Значно гіршою є ситуація з розумними окулярами, які без зарядки можуть працювати заледве один день, а при зйомці відео заряд батареї вичерпується менш ніж за годину. Існують продукти, здатні заряджатися від зовнішніх акумуляторів, які користувачі приєднують до ґаджета за допомогою USB-порту і носять з собою у кишені або сумці. Однак навіть якщо таке рішення буде прийнятне у «промислових» умовах, на ринку споживачів воно не матиме жодного шансу.
Слід відзначити той факт, що розумні окуляри ми використовуємо значно рідше, ніж інші пристрої, відповідно вимоги щодо тривалості їх заряду значно менші. У той же час браслети і годинники вже практично зрослися з нашими тілами, і потреба знімати їх виникає доволі рідко — відповідно, хочеться, щоби заряд батареї тримався якомога довше.
З іншого боку, у порівнянні з телефонами, тривалість заряду мобільних пристроїв довша. Якщо у смартфонах, до прикладу, найбільшим пожирачем енергії є екран, то тут потреба вмикати його кожного разу суттєво знижується.
Вигляд та дизайн
Дизайн є ключовим елементом, що відрізняє мобільні пристрої від інших технологій. Бо й справді, коли раніше зовнішній вигляд пристрою був настільки ж важливим, як і його функціональність? Зараз ґаджети — це елемент стилю. Вони свідчать про статус користувача та створюють перше враження на оточуючих.
Такі пристрої повинні гармонійно поєднуватися з особистим стилем власника та пасувати до його взуття, одягу і аксесуарів, а це — цікавий виклик. Оскільки жінки надають перевагу маленьким годинникам, виробники повинні робити екрани ще меншими, щоб догодити їхньому смаку та стилю. Отже, варіантів дизайну буде ще більше, і це сильно ощасливить багатьох розробників (if you know what I mean).
Суспільне визнання
Здається, мобільні пристрої зібралися зруйнувати деякі соціальні стереотипи. Погодьмося, деякі з них додають власникам доволі дивакуватого вигляду. Наприклад, Google Glass стикнулися із дещо негативним ставленням. Я сам, прогулюючись містом, отримав на нашу з окулярами адресу декілька нецензурних жестів. Окрім цього, я постійно ловив на собі насторожені погляди, а випадкові перехожі запитували мене, чи бува не ношу я Google Glass для того, аби знімати їх на камеру.
Щось подібне відбувається і з розумними годинниками. Нещодавно на конференції Google I/O були оголошені результати дослідження, які показали, що в середньому ми перевіряємо наші телефони 100 разів на день. Використання розумних годинників, звісно, дещо покращує цю статистику, але проблеми не вирішує, бо замість телефону я тепер постійно перевіряю свій годинник. Хоча це і економить трохи часу, але натомість ставить мене у незручне становище. Цей рух — перевірка годинника — помилково сприймається іншими так, ніби я кудись поспішаю, або не зацікавлений тим, що відбувається навколо, або що я от-от піду геть. Тому доводиться постійно виправдовуватися, що, погодьмося, теж не дуже приємно.
Наше суспільство ще не звикло до того, що на обличчі можна носити чудернацькі пристрої чи говорити до власного годинника. Але згадаймо, що у недалекому минулому не менш дивно було розмовляти по сотовому телефону чи, тим більше, фотографувати ним, а переглядати інформацію під час живої розмови взагалі вважалося неприйнятним.
Висновки
Мобільні пристрої є частиною мобільної еволюції, мета якої — зробити нас продуктивнішими. Досягти цього можна різними способами, досконаліше аналізуючи наші щоденні дії чи пришвидшивши доступ до інформації.
І хоча сьогодні ці пристрої перебувають на початковій стадії розвитку, у перспективі вони мають нагоду отримати широке визнання та популярність серед користувачів. Значно цікавішим є питання, що буде, коли популярність сягне піку. Чи переборе їхня практична цінність той соціальний спротив, що існує зараз? Як ми дамо ладу величезному потоку інформації? І яким буде наступний виток розвитку мобільних технологій? Поживемо-побачимо.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
8 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.