Ви просили нас кликати гостей, і ми почули. Представляємо спецвипуск подкасту з Дімою Малєєвим. Діма вже давненько в індустрії, тож ми вирішили згадати історію українського ІТ. Тут про перші компи, розвиток чатів і комп’ютерних клубів, офіси компаній на квартирах і в НДІ та ще багато цікавого. Ностальгія гарантована.
Жодна технічна стаття не збере стільки переглядів і коментарів, як чергове дослідження зарплат, історія світчера, який із 3000 грн дійшов до $3000, або поради, як вибити в компанії вищий рейт. Стаття буде корисною для тімлідів, CTO і тих, хто (під)свідомо будує вертикальну кар’єру.
З переходом на віддалену роботу українські IT-фахівці відчули одну значну перевагу — тепер стало все одно, звідки працювати. Тому багато хто наважився на переїзд до іншого міста саме в карантин. Причини для цього у кожного свої: екологічна ситуація, комфорт міського середовища, вартість життя.
Ми зібрали історії п’ятьох IT-фахівців, які під час карантину змінили місто проживання і не пошкодували про це. Докладніше — у статті.
Тема тестових завдань завжди викликає бурхливу реакцію у розробників усіх рівнів. Чи ефективний цей метод перевірки кандидатів? Зібрали найбільш типові аргументи «за» і «проти», розпитали розробників про їхній досвід. І з’ясували, як відрізнити погані тестові від хороших і як не втратити вакансію, якщо все ж виконувати тестове не хочете.
По просьбе DOU IT-специалисты поделились ошибками, с которыми приходилось сталкиваться, в построении архитектуры ПО, выборе технологий, их использовании. Во второй части говорим о согласовании нефункциональных требований, использовании хайповых технологий, особенностях TypeORM и так далее.
Пропонуємо список питань, які ставлять українським розробникам на технічних співбесідах з PHP. Звісно, список не є вичерпним, проте має перевагу: його формували спеціалісти, які проводять інтерв’ю в різних ІТ-компаніях.
11 років ми складаємо рейтинг мов програмування. Уперше ми взяли дані за всі роки та подивилися, як змінювалася популярність мов серед українських програмістів. Представляємо динамічну інфографіку щодо найпопулярніших (тих, що використовують у роботі) та найулюбленіших (тих, які хотіли б використовувати у роботі) мов програмування за 11 років.
Статьи
· C,
C++,
Go,
Java,
JavaScript,
PHP,
Python,
Ruby,
Scala,
Swift,
аналитика,
программирование,
рейтинг,
рейтинг языков
Константин Соколинский ушел из компании, чтобы основать свой стартап. Приложение Jets стало первым, которое монетизировало услугу подбора мест в самолете. Константин поделился опытом, почему затея не удалась и как Jets купила немецкая компания. Некоторое время разработчик колесил по Азии и работал на фриланс-проектах. О своем профессиональном пути, путешествиях и выборе места жительства Константин рассказал в интервью DOU.
Интервью
· iOS,
бизнес,
Европа,
интервью,
Канада,
менеджмент,
работа,
разработка,
релокация,
стартап,
фриланс,
Швеция,
Эстония
Ліза Воронкова — технічна директорка стартапу ComeBack Mobility, який виробляє розумні насадки на милиці. У 24 роки вона створила перший український смартгодинник і разом з командою пройшла стажування у стенфордському акселераторі Alchemist.
Про біотехнології, помилки, яких припустилася під час створення першого стартапу, про практичне застосування технологій і те, чому потрібно тестувати продукт якомога раніше, — Ліза Воронкова розповіла в інтерв’ю DOU.
Вопрос о том, нужны ли IT-компаниям большие офисы, оказался неожиданно актуальным. Вернемся ли мы «на работу» после снятия ограничений? Чем обернется для бизнеса очевидная экономия на кофе и электричестве? Чему предстоит научиться инженерам и руководителям, и кто выиграет в процессе трансформации рабочей среды? Михаил Завилейский, Organisational Architect в DataArt — о том, что ждет ІТ-индустрию в ближайшем будущем.
Дмитро Стрілецький, Python-розробник, ділиться своїм баченням, як треба оформлювати резюме для розробників. Автор демонструє своє CV, яке допомогло йому в різний час знайти роботу в Європі, отримати вищу від ринкової зарплатню та привернути увагу великих технічних компаній.
Сервіс анонімного пошуку роботи Джин представив результати рейтингу найсильнішого HR-бренда серед українських ІТ-компаній за оцінкою користувачів Джина. Рейтинг побудований на основі 135 тисяч голосів від понад 8 тисяч учасників опитування.
Олександр Лисий вже три роки працює в британській компанії контрактором, тобто прямо на замовника, без посередників, але не в штаті. Влаштувавшись туди на позицію Senior Java-розробника, вже за рік став тімлідом, а ще за півтора почав фактично виконувати обов’язки CTO. Але щоб зважитися на роботу за контрактом, йому довелося круто змінити напрям кар’єри — до цього Олександр 11 років працював 1C-програмістом. Про свій шлях, пошуки роботи на Upwork та особливості контракторської зайнятості він розповів в інтерв’ю DOU.
Якщо влітку рейтинг бив негативні рекорди, то у другому півріччі ситуація кардинально змінилася. Компанії повністю оговталися від кризи й демонструють рекордні темпи зростання. До того ж в Україні з’явилася перша ІТ-компанія на 10 тисяч спеціалістів, а ремоут, схоже, з нами надовго.
Мало хто знає, що вже майже рік у Києві працює R&D-офіс Nvidia. Ми поспілкувалися з керівником київського офісу Василем Пастернаком про те, навіщо Nvidia офіс в Україні, про умови роботи в компанії та реальні акції для співробітників, плани щодо зростання, а також чому хард скіли для інженера — далеко не першочергові.
Поговорим о важности контрактов и подводных камнях в их условиях. Ведь только благодаря нескольким пунктам неоднократно выигрывались судебные дела на десятки и сотни тысяч долларов, стороны добивались лучших условий на переговорах или могли в целом не исполнять обязательства.
Дискусії щодо концепту Дія City не вщухають. Тому ми поговорили з ініціаторами проєкту Єгором Чернєвим та Олександром Борняковим про пропозиції ІТ-компаній, збори з резидентів і чому вони повинні вкладатися в ІТ-освіту, а також про те, чи є переваги в Дія City для працівників і що означає договір про непереманювання.
По просьбе DOU IT-специалисты поделились ошибками, с которыми приходилось сталкиваться, в построении архитектуры ПО, выборе технологий, их использовании. Всего мы собрали 11 кейсов. В первой части рассмотрим случаи о несоответствии шаблона проектирования требованиям, об Event driven state machine, неправильной настройке ORM и прочем.
EVO стала першою компанією, яка під час карантину оголосила, що переходить на постійний ремоут-формат. Про це 2 липня 2020-го заявив CEO EVO Микола Палієнко. В інтерв’ю DOU Микола розповів, що змінилося за цей період в роботі компанії, чому наймати нових людей стало легше, а звільняються вони не так часто, та як генерувати нові ідеї в умовах, коли всі працюють на відстані.
ІТ-спеціалісти іноді щедро обклеюють свої ноутбуки яскравими стікерами. Якщо роздивитися кожну колекцію, можна дізнатися багато цікавого про її власника: про хобі, професійні здобутки й інтереси, про подорожі та участь у конференціях.
Ми попросили читачів DOU показати свої колекції та розповісти історії про улюблені наліпки.
Комментарии