Harmix — український стартап, який підбирає музику для відео за допомогою AI. Нещодавно команда залучила інвестиції на пів мільйона доларів. Ми поспілкувались із засновником та CEO компанії Назаром Поночевним та CTO Дмитром Лопушанським.
Олекс Майстренко в розмові з DOU розповідає про своє рішення перейти з IT у державний сектор, роботу радника CDTO в КМДА, «необхідне зло» бюрократії та аналог Jira у міськдержадміністрації.
DOU розповідає історію науковця Олександра Бондаренка, який торік став на захист Миколаєва й відтоді веде солдатське життя, водночас проводячи лекції студентам з окопів, та пише між військовими завданнями наукові рецензії.
У першому після початку російського вторгнення інтервʼю DOU Михайло Федоров розповідає, що 80% його часу займають воєнні проєкти, наголошує на важливості ефективного бронювання айтівців від мобілізації та можливості для них виїжджати за кордон, і зізнається, що зазвичай дуже рідко задоволений робочими результатами.
2022 року українському айтівцю Тарасу Румежаку вдалося отримати стипендію на річну програму Advanced Computer Science. Він розповів DOU про критерії відбору в Оксфорд, свій шлях до навчання в омріяному університеті й бажання повернутися в Україну і стати професором.
DOU завітав до центру відпочинку для співробітників MacPaw, довкола території якого точиться конфлікт між компанією Олександра Косована і правоохоронцями, та попросив IT-підприємця розповісти своє бачення ситуації, що призвела до обшуків.
35-річний Іван Боголюбський, який працював Senior Software Engineer в американській продуктовій компанії, а нині служить в ЗСУ, розповів, як спочатку заступив на посаду «оператор і навідник танка», але за власною ініціативою почав займатися аеророзвідкою, а кілька тижнів тому перевівся у зв’язківці.
У відвертій розмові з DOU Гетманцев розповідає про своє ставлення до хейту, пропонує дати йому медаль за відкритість перед суспільством, а також зауважує, чому належить до «церкви» прагматизму, і називає свою посаду «інструментом».
За рік повномасштабної війни звичні назви деяких українських населених пунктів стали синонімами спротиву російським окупантам і боротьби за свободу: Маріуполь, Херсон, Чернігів, Харків, Нікополь, Запоріжжя, Миколаїв. Ми поспілкувалися з сімома айтівцями з цих міст про те, як вони пережили рік війни.
2022 рік став важким для Харкова та місцевої ІТ-галузі, попри це у місті та області залишаються від 15 до 20% фахівців. DOU поговорив про підсумки воєнного року з виконавчою директоркою Kharkiv IT Cluster Ольгою Шаповал. Серед іншого порушили тему єдиного податку, можливості коротких відряджень за кордон, плани на 2023-й.
Через нещодавні скорочення в західних IT-компаніях постало чимало питань про те, що тепер буде з зарплатами й наймом, чи торкнуться ці процеси України та чи очікувати айтівцям на нові звільнення. DOU попросив відповісти на ці запитання професіональну рекрутерку Вікторію Придатко.
Після виходу розслідування про складнощі із ввезенням hardware в Україну ми вирішили записати розмову з головою Держекспортконтролю Олександром Павліченком, щоб внести ясність у митні питання, які турбували IT-спільноту. Продовження історії про «пригоди» на кордоні — у нашому інтервʼю.
Сергій Товстоног в IT уже 17 років і зараз працює на позиції Back-end Architect. Восени разом з братом він заснував громадський рух «Друзі Патрона», мета якого — навчити дітей мінної безпеки. Ми поговорили з Сергієм про його шлях в IT, життя після 24 лютого та волонтерство.
Kyivstar.Tech — це нова ІТ-компанія, яка відокремилася від «Київстару» та обʼєднала майже 400 фахівців із двох колишніх департаментів — інформаційних технологій і розробки диджитал-продуктів. СЕО Андрій Жуковський, CPO Михайло Нестор і HR Lead Тетяна Богданова розповіли DOU, яким бачать майбутнє компанії.
Борис Друтман — колишній Web Engineering Manager у Netflix і один з найперших його співробітників, а нині — досвідчений директор з технологій і продуктів. В інтерв’ю DOU Борис розповів про те, як потрапив у компанію і якою вона була на старті, що вирізняє хорошого програміста серед поганих і чому він кайфує від українських спеціалістів.
DOU поговорив з CTO Uklon Віталієм Дятленком про те, які технологічні виклики команда розвʼязувала 2022 року, як розробляти «завʼязаний» на інтернеті та GPS застосунок під час блекаутів і чому Uklon додав Python до переліку своїх стеків.
DOU поговорив з «Аеророзвідкою» про ситуаційні центри — технологічні хаби, які збирають та обробляють інформацію, яку використовують українські захисники, а також українську систему «Дельта».
24-річна харків’янка Дар’я Остапенко 15 років свого життя присвятила музичній освіті, але випадково звернула увагу на IT — і поринула в нову сферу з головою. Нині вона працює на посаді Angular developer. Розробниця розповіла про те, як зважилася на зміни, чому пішла з перших IT-курсів, а також про роботу у Харкові під час повномасштабної війни.
DOU поспілкувався з Костянтином Васюком, виконавчим директором Асоціації IT Ukraine, про те, що чекає ІТ-галузь та економіку України у 2023 році, про проблеми з клієнтами, процедури бронювання та відрядження і роботу Асоціації.
Розробники застосунку «єППО» представили застосунок, за допомогою якого можна в автоматичному режимі проводити DDoS російських ресурсів просто зі свого смартфона — «Цифрову бавовну». Поговорили з ними про розробку програми та результативність DDoS з мобільних пристроїв.
Коментарі