Застосунок «Армія+»: хто розробляє, чи буде зв’язок з «Дією», що оцифрують передусім і коли тестування
Застосунок для військовослужбовців «Армія+» Міноборони анонсувало у лютому
Застосунок у співпраці з Мінцифри створюють для того, щоб оцифрувати паперові журнали та рапорти й надавати послуги військовослужбовцям. Які сервіси там будуть, скільки людей працює над застосунком, чи залучатимуть ІТ-компанії, на якому етапі розробки він перебуває — запитали в заступниці міністра оборони України з питань цифровізації Катерини Черногоренко.
Що відомо про команду
— Розкажіть, будь ласка, про тих, хто працює над застосунком. Скільки в команді учасників? Ви зверталися за експертизою до якоїсь ІТ-компанії, чи застосунок готують суто фахівці міністерства?
Ми створюємо застосунок в координації з Мінцифри.
Застосунок для військовослужбовців є специфічним продуктом, який не розрахований на широкий загал. Кількість і спеціалізація людей, яких ми можемо долучати до роботи, досить обмежена.
Наразі це чотири окремі команди, які працюють над різними функціональностями. Є юридичний відділ, який займається нормативно-правовими актами, які потрібно буде ухвалити для роботи застосунку. Є команда бізнес-аналітиків, що опрацьовує сервіси, які запустимо першими. Продуктова команда, яка безпосередньо розробляє застосунок, і команда кіберфахівців, які опікуються протоколами захисту.
У кожній з них до
Ту функціональність, яка уже є, розробили військовослужбовці ІТ-напряму Міноборони. Тобто більша частина зроблена власними ресурсами міністерства та Генерального штабу.
Однак щоб закінчити роботу над застосунком, ми будемо залучати додаткові ресурси. Потенційно звернемося до українських ІТ-компаній, які, на нашу думку, зможуть допомогти допрацювати деякі речі.
Які будуть сервіси
У застосунку раніше анонсували такі послуги:
- електронні рапорти;
- електронне посвідчення військового, яке спрощує доступ до е-послуг та бойових систем;
- комплексна база знань, яка є джерелом достовірної інформації щодо проходження служби;
- форми зворотного зв’язку — для того, щоб держава могла оперативно реагувати на виклики, базуючись на реальних даних;
- навчальні онлайн-курси для саморозвитку.
— А можете розповісти докладніше, які рапорти будуть оцифровані? Яка буде функціональність для відстеження статусів?
Ми бачимо «Армію+» як super-app для військового, який містить усі необхідні сервіси та цифровізовує процеси. One-stop-shop [концепція, за якою споживачі отримують необхідні послуги та ресурси в одному місці — ред.], що втілює радикальну зміну взаємовідносин між військовослужбовцями та державою.
Перед тим як формувати «дорожню карту» розробок, ми проводили опитування серед військових і фокус-групи. Завдяки цьому отримали перелік рапортів, які найчастіше подають військовослужбовці:
- рапорт на щорічну відпустку;
- рапорт на відпустку за сімейними обставинами;
- рапорт на грошову допомогу на щорічне оздоровлення.
Це ті документи, які будуть доступні до подання першочергово. Звичайно, далі ми поступово розширюватимемо перелік документів.
Ми розробляємо функціональність, щоб військовослужбовець прямо в застосунку бачив статус свого рапорту. Умовно: «надіслано», «погоджено», «відхилено» тощо. З усім більш детально будемо ознайомлювати під час тестувань, які попередньо плануємо у травні.
— А скільки військових взяли участь у вашому опитуванні приблизно?
Декілька тисяч. Ми його не проводили на широкий загал. Комунікували в особистому порядку з військовими-лідерами думок і розсилали форму для опитування каналами комунікації для військових.
— Серед послуг заявлено, що військовослужбовці зможуть залишати фідбек, пропозиції, скарги. Кому вони надходитимуть?
Власником застосунку «Армія+» є Міністерство оборони України. Тому й опрацьовуватиме зворотний зв’язок МО. У підрозділі міністерства будуть окремі люди, які підтримуватимуть «Армію+», збиратимуть і фільтруватимуть фідбек. Ми зацікавлені отримувати реальні та об’єктивні відгуки. Фідбек через застосунок точно буде впливати на виявлення та усунення неправомірних речей.
— У застосунку буде електронне посвідчення захисника. Що це собою являтиме? Електронне посвідчення захисника і сертифікат захисника — це різні речі?
Електронне посвідчення захисника — це, по суті, електронний військовий квиток. Документ, що засвідчуватиме належність до військової служби та буде містити головну інформацію: звання, підрозділ, посаду тощо. Його можна буде застосовувати у всіх випадках, що й паперовий документ. Просто не буде ситуації, коли військовий на позиції чи деінде загубить паперовий документ і залишиться без ідентифікації.
«Сертифікат захисника» — це робоча назва документа, який буде витягом з Єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних, призовників та резервістів «Оберіг». Тобто це буде документ, що свідчитиме про обліковий статус цивільної людини: де стоїть на обліку, чи придатний до служби тощо.
Тому можна підсумувати, що це різні документи для двох різних аудиторій — військовослужбовців і військовозобов’язаних. Наш застосунок «Армія+» фокусується на наданні послуг і документах саме військовослужбовців.
— Із законопроєкту № 10062 прибрали пункт про сертифікат захисника. Ви продовжите його розробляти та готувати нові нормативні документи?
Для того, щоб він запрацював, треба розробити нормативно-правову базу, над якою наша команда якраз працює. Розкривати всіх деталей поки що не можемо, але ми зробимо все для того, щоб це було максимально зручно та людяно. І щоб люди могли оновлювати дані про себе онлайн — без візиту до ТЦК.
— То на якому етапі розробки перебуває застосунок «Армія+»?
Створення застосунку «Армія+» — це не тільки про продуктовий бік: написання коду, формування UI/UX-дизайну тощо, а й про зміну нормативно-правових актів, ухвалення законів тощо. У цьому плані ми ще, скажу відверто, на початковому етапі й очікуємо змін, які допоможуть робити продукт краще і швидше.
Навіть щоб затвердити назву «військового-облікового документа», потрібно провести нормативно-правовий акт. Однак наразі з графіків не вибиваємося і плануємо запустити бета-версію «Армії+» влітку.
— Чи буде він якось взаємодіяти з «Дією»?
Поки що не планували. Загалом така вірогідність є.
7 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.