Прицільні повістки, цифрові офіцери та ІТ-волонтерство. Q&A з Міноборони на DOU Day 2026

Міністерство оборони готує глобальну реформу в Силах оборони і зміни до мобілізації. Паралельно триває набір 2000 айтівців у військо, які мають впроваджувати цифрові інструменти у своїх підрозділах. Першим на посаду цифрового офіцера призначили колишнього керівника Visa.

Скільки айтівців уже знайшли і кого тут більше — цивільних фахівців, які мають мобілізуватися, чи чинних військовослужбовців? Як заохотити долучитися до війська, якщо терміни служби не визначені і зарплата низька? Які інструменти впливу є на командирів? Чи будуть прицільні повістки? І на скільки результативні переведення через Армія+?

Ці та інші питання на DOU Day 2026 ми поставили Оксані Ферчук, заступниці міністра оборони з питань цифровізації, і Олегу Берестовому, начальнику Головного управління інформаційних технологій МО. І публікуємо озвучені відповіді.

«Шукаємо айтівців, але не розробників»

— Розкажіть про ІТ-вертикаль, у межах якої відкрили 2000 посад — чому саме зараз її впроваджуєте?

Оксана: Створення цифрової вертикалі — важлива частина реформи. Спочатку ми обрали назву «IT-вертикаль», але вона виявилась невдалою, бо всі думають, що ми набираємо розробників. А насправді ми шукаємо передусім продакт і проджект- менеджерів, техрайтерів, бізнес-аналітиків і аналітиків даних.

Олег: Вся цифрова вертикаль буде працювати насамперед не з IT-системами, а зі стейкхолдерами навколо себе — тобто з командуванням і особовим складом. Цифрові офіцери мають сприяти тому, щоб вже побудовані системи від DELTA, Армія+ тощо активно застосовувались.

Декількох сотень людей, які раніше працювали над втіленням IT-рішень, недостатньо, щоб масштабувати на нашу мільйонну армію всю екосистему рішень. Нам потрібні мізки, руки і ноги безпосередньо на тактичному й оперативному рівнях.

— Уявімо, що айтівець долучається до підрозділу як цифровий офіцер, але в своїй роботі наштовхується на спротив. Командир його підрозділу не згодний з тим, що треба ще щось модернізувати чи змінювати. Які є важелі впливу?

Оксана: Перший фактор, на який ми розраховуємо — це тиск від особового складу підрозділу. Бо військові — це такі ж українці, як ми з вами. Вони прийшли з цивільного суспільства, де все життя користувалися цифровими сервісами. І не хочуть мати справу з паперовими процесами.

Друге — цифрові трансформації робляться в команді. Знайти спільну мову з командиром необхідно, бо це ваше головне завдання: змінювати стиль роботи людей навколо. Так, це складно пояснити, чому впродовж року ви так робили, а тепер треба змінити навички, перенавчитись і робити інакше. Десь командири будуть мати таке бажання, десь — ні. Вам треба з ними порозумітися.

Олег: Цифровий офіцер — це ще й висока посада, на рівні заступника командира або начальника штабу. Йдеться про від початку фундаментальний вплив на процес. Тому ігнорувати його буде важко.

Оксана: Крім того, йдеться про цілу вертикаль офіцерів. Такі посади є в підрозділах Генерального штабу, в Міністерстві оборони, в усіх командуваннях. Тобто, якщо в тебе не виходить працювати на своєму рівні і ти не можеш знайти спільну мову з командиром, завжди є колега рівнем вище, який зобов’язаний допомогти.

«З цивільного сектору прийшли всього 16% кандидатів»

— Станом на сьогодні відкрито понад 2000 позицій, скільки людей вже подалися? Кого з них більше — цивільних айтівців, які мають мобілізуватись, чи чинних військовослужбовців?

Оксана: За перший місяць роботи до нас звернулись понад 2000 кандидатів, 800 з них вже отримали посади. З цивільного сектору прийшли всього 16% кандидатів — ймовірно, тому, що IT-спільнота не дуже про нас обізнана. Ми хочемо це змінити: розповідаємо, що є варіанти мобілізації і контракту, що проведемо кандидата за руку через всі формальності. Намагаємось взаємодіяти з IT-асоціаціями, але поки що підтримки не знайшли.

Олег: Так, бо ми в них хочемо захантити працівників [сміється]. Тож ми більше розраховуємо на ініціативу знизу. Але більшість людей, які обіймуть посади цифрових офіцерів, уже є у війську і виконують цю роботу. Ми просто надамо їм додаткові повноваження і інструменти.

— Яким чином можна заохотити людину долучитися до війська, якщо терміни служби не визначені і зарплата низька?

Оксана: Важке питання. Почну з оплати. Вона дійсно низька і не прийнятна для цивільного IT-ринку. Тому поки що більшість наших цифрових офіцерів — це люди, які вже і так були в ЗСУ. Переважно це колишні цивільні, які в складний момент стали на захист країни. І ми дуже раді, що змогли їх знайти і поставити на посади, де вони зараз мають максимальний вплив.

Але ми розуміємо, що низькі зарплати — це проблема. Це мій особистий челендж.

Олег: Сама можливість долучитись до історичних процесів — це неабияка цінність для вашого резюме. Наприклад, міністр армії США Ден Дрісколл зізнається, що наша DELTA краща за всі їхні інструменти. Німецький Бундесвер робить сервіс Meine Reserve, копіюючи наш «Резерв+». Це дуже круто.

Тому це можна сприймати як інвестицію в себе і професійну цінність у майбутньому.

— Президент оголосив про масштабну реформу в силах оборони і зміни в питаннях мобілізації. Зокрема, йдеться про терміни служби і ротації, які мають відбуватися постійно. Наскільки в це залучена ваша команда?

Олег: Близько 40% всього, що передбачає реформа, буде здійснюватись завдяки розробленим нами інструментам.

Оксана: У нашому управлінні перебуває державний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» і мобільний застосунок «Резерв+». Це якраз ті цифрові інструменти, за допомогою яких ми будемо далі управляти процесами мобілізації. Тиждень тому ми запустили в дослідну експлуатацію Реєстр військовослужбовців. Активно впроваджуємо систему «Імпульс», яка вже зараз відповідає за кадровий менеджмент та HR-процеси на рівні бригад.

Олег: Повертаючись до питання щодо термінів служби. Що зробити, щоб вони з’явились? Наприклад, обрати собі посаду і замінити тих, хто вже дуже довго служить. Це те, що ви можете зробити. Ми зі свого боку впроваджуємо певні системи для ефективнішого використання того ресурсу, який в нас є. Для того, щоб проаналізувати, де, хто, чому, що робить, як довго і так далі.

— Команда Міноборони говорила про плани зробити повістки прицільними, професійно орієнтованими. Тобто коли буде потреба в айтівцях — повістки отримуватимуть саме вони, а не всі військовозобов’язані. Чи розробляєте ви такі інструменти? Чи будуть вони доступні в Резерв+ або в «Дії»?

Оксана: Зараз у нас є вакансії в Резерв+, зокрема окремий розділ на цифрову вертикаль. Ви можете там їх подивитись. Про нову функціональність розкажемо в червні.

Олег: Якщо ви були офіційно працевлаштовані як айтівець і про це є запис в Пенсійному фонді, ми зможемо швидко дати вам пуш на актуальну вакансію. Якщо ж ви працювали як ФОП, нам буде важче дізнатись, що ви зі сфери IT. Так, є КВЕДи, але цей процес ще не фіналізований.

«Думаємо, як запровадити окремі контракти для IT-спеціалістів»

— Один з найбільших страхів щодо мобілізації — людина прийде на певну посаду, наприклад, цифрового офіцера, а через деякий час опиниться в окопі. Як цьому запобігти?

Олег: Відповідь дуже проста: добре виконувати свою роботу. В цивільному житті також, якщо ви прийдете на топову посаду, але будете погано працювати, вас, мабуть, або звільнять, або кудись переведуть. Тому все у ваших руках. Якщо ви приносите цінність, вам будуть створювати хороші умови для служби.

— Є непоодинокі кейси, і ми на DOU про них писали, коли саме так чинять. Чи буде запобіжник, точка спілкування з представниками Міноборони в таких випадках?

Оксана: Обов’язково. На сьогодні ми тримаємо контакт з усіма, хто призначений на посади цифрових офіцерів. Ми всі в єдиному середовищі.

Але розуміємо все одно, що цей страх просто так нікуди не дінеться, тому думаємо над тим, як запровадити окремі контракти для IT-спеціалістів. Щоб ми мали гарантію від держави, що людина залишиться на тій посаді, на яку прийшла.

Олег: Якщо людина в певний момент сама захоче перевестись — це теж нормально.

— Чи є дедлайн, до якого ви маєте набрати 2000 людей?

Оксана: У нас немає дедлайну, ми не поспішаємо з підбором. Націлені на те, щоб на посади прийшли дійсно фахові люди.

Думаю, що влітку ми анонсуємо так званий індекс ефективності цифровізації. Тобто будемо перевіряти і оцінювати роботу. Хтось справився краще — треба йти дивитись на його найкращі практики. Хтось не справився — треба йти допомагати, розбиратись, що пішло не так.

— А якщо людина не впорається і допомога не спрацює, що тоді?

Оксана: В команді є різні ролі. Можливо, людина не впоралась як керівник, але може виконувати інші завдання. Тобто це буде знову ж таки цифрова робота, просто на іншому рівні. Принаймні будемо намагатись, щоб було саме так.

«У нас буде калькулятор відпусток і аналітика про кожного військовослужбовця на будь-якому рівні»

— Чи може цифровізація в армії зробити більш справедливим розподіл відпусток і ротацій у війську?

Олег: Щоб забезпечити відповідний рівень справедливості, нам потрібно зробити базові, фундаментальні речі. Щоб ми могли знати, хто, де, чому, як довго перебуває, під чиїм командуванням. Потім зможемо реалізувати відповідну функціональність в Армія+. У нас буде калькулятор відпусток і аналітика про кожного військовослужбовця на будь-якому рівні: подавався на відпустку чи ні, якщо йому відмовили — то чому. Далі підрозділи будуть працювати з виконавчою дисципліною.

Оксана: Але ж давайте знімемо рожеві окуляри і визнаємо, що справа не лише в цифровізації. Щоб належним чином забезпечити відпустки і ротації, у бригаді має вистачати людей. Це питання не просте, і цифровізація вирішує його лише наполовину.

— Яка результативність переведення через Армія+? Бо ми знаємо, що люди йдуть в СЗЧ, щоб перевестись у бажаний підрозділ.

Олег: Впродовж минулого року через Армія+ перевелись понад 50 тисяч військовослужбовців. Це 65% звернень.

— Чи можливо вийти на рівень 100% і чи це потрібно?

Олег: Тут має бути баланс між бажанням конкретного військовослужбовця та баченням командування. Якщо ми говоримо про військове управління, то це не дуже зручно, коли ти не можеш розраховувати в довгостроковій перспективі на ресурс, яким командуєш.

Взагалі я не вважаю, що нам треба спрощувати процедуру переведень. Насамперед варто працювати над тим, щоб людям було комфортно перебувати у своїх підрозділах і виконувати свою роботу. Переведення — це крайній захід, коли ти вже розумієш, що не можеш в цьому колективі виконувати свою роботу. Тоді ти маєш право обрати інший і спробувати бути більш продуктивним.

— Чи плануються якісь методи впливу на командирів, які ігнорують звернення?

Оксана: Взагалі модернізація процесу переведення буде анонсована в червні, тож давайте дочекаємось. Розуміємо, що це важливий аспект, але я ще раз наголошую: треба працювати не тільки над тим, щоб люди успішно переводились, а й над тим, щоб вони були задоволені тим, що роблять на своєму місці.

Працюємо на глобальний KPI: мінус 50 тис окупантів щомісяця

— Чи можна приєднатись до ваших проєктів в цивільному статусі, зокрема на волонтерських засадах?

Оксана: Ми думаємо над тим, щоб залучити цивільних волонтерів, бо нам дуже не вистачає IT-спеціалістів в армії. Надсилайте свої резюме, ми всі розглянемо.

Олег: Також можна долучитись через державне підприємство Цифрова армія. До кінця року там буде більш ніж декілька сотень працівників. Друга можливість — через цивільні компанії. Тож стежте за публічними тендерами від Міністерства оборони.

— А які зарплати отримують фахівці в Цифровій армії? Це конкурентні зарплати?

Оксана: Середні. Ми беремо медіану, нижній квартиль.

Олег: Статистику дивимось на DOU [усміхається].

— Цифрові офіцери з’являться у кожному підрозділі і будуть впроваджувати розробки від Міноборони. Водночас в багатьох підрозділах є свої продукти. Що буде з цим «зоопарком» цифрових рішень?

Оксана: Ті рішення, які мають високий рівень безпеки та доведену ефективність, ми інтегруватимемо в загальну екосистему. Ключові рішення будуть централізованими.

Олег: У нас в Міністерстві оборони є KPI: забезпечувати війську можливість знищувати 50 000 одиниць живої сили ворога на місяць. Все, що ми маємо робити — це працювати на цей KPI. Відповідно, будь-яке цифрове рішення має прямо або опосередковано в цьому допомагати.


Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось9
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

класно коли пані-жіночка яка все життя займається медійкою, розповідає як вона очікує «тиску від солдатів на офіцерів»...

зараз *лять, прийдуть оці цивільні люди і почнуть свому командиру розповідати як треба жити і чому він все **йово робить)

— Один з найбільших страхів щодо мобілізації — людина прийде на певну посаду, наприклад, цифрового офіцера, а через деякий час опиниться в окопі. Як цьому запобігти?
Олег: Відповідь дуже проста: добре виконувати свою роботу. В цивільному житті також, якщо ви прийдете на топову посаду, але будете погано працювати, вас, мабуть, або звільнять, або кудись переведуть. Тому все у ваших руках. Якщо ви приносите цінність, вам будуть створювати хороші умови для служби.

це взагалі топчик. 1 в 1 взагалі ситуація.

ще дуже класний момент про проблеми «ФОП» і КВЕДАМИ, такі цифровізатори... важком їм зрозуміти чим ти займався) лол

Оксана: Перший фактор, на який ми розраховуємо — це тиск від особового складу підрозділу

На командира? не смішіть, цього не буде, це армія, тут так не працює бо є 2 думки «моя та твоя з лопатою», хіба що йому вище командування накаже

Відірвана від реальності стаття 🫠

ох, і смішно і плакати хочеться — армія посадила цифровізаторів будувати пісочні замки, а ті й вірять що роеально щось міняють. Просто нагадування «Value is only real when it is used.»

127 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Прочитав статтю, і стало реально «бітерсвіт» на душі. З одного боку це люди/процеси що дають вагомі результати, а з іншого... — вони проводять реформу (на яку надіяться усі «фелоу-ектів-д’юті» АйТівці) з вірою у те що о/с може впливати на КомБрига/у 2026 році цивільні підуть служити за власним бажанням/загальний алгоритм переведення не потребує змін... Одразу розумієш що слово мають чисто цивільні менеджери, які не «прохавали» всю мудрість кадрових приказок по типу «мягкім х**м нікаво нє виєбєш» та «пріказ бил дєлать, а нє думать»)))
Неохоче вангую провал реформи та нову хвилю переведень через СЗЧ (не буду лукавити, сам з останніх сил відганяю подібні думки — як і будь-хто у СВ ЗСУ з інтелектуальною здатністю вище шимпанзе та совістю/мораллю). Честь!

Швидкий фактчек двох тез:

Дрісколл не казав, що DELTA «краща за всі їхні інструменти». Сказав, що в Армії США немає такого взагалі і що вони тільки починають це робити (програма Operation Jailbreak). Це різні твердження.

Meine Reserve почав розроблятися у 2022-2023, прототип квітень 2023, реліз жовтень 2025. «Резерв+» — травень 2024. Копіювати майбутнє важко навіть для Бундесверу.

Щодо тези «погано працюватимеш — підеш в окоп». Королеву, до речі, теж колись сказали, що він погано працює. Та зломали щелепу. Потім, щоправда, запустив супутник.

Щодо тези «погано працюватимеш — підеш в окоп». Королеву, до речі, теж колись сказали, що він погано працює. Та зломали щелепу. Потім, щоправда, запустив супутник.

Вот. Главное — правильно стимул подобрать!

Не підказуйте їм, бо заженуть в шараги по кведу 62 і влаштують там голодні ігри.

Навіщо ? Бронювання значно дієвіший інструмет. А так клієнт просто вимагатиме таку скидку, що це просто буде не вигідним і не приносити необхідної кількості валюти. Об’єктивна реальність — окрім корупції, усі комплектуючи дронів, боєприпаси, паливо і таке інше треба купляти за валюту позаяк власна економіка дуже примітивна і обмежена.
Так само із переходом усіх на гіг контракти — це вимога МВФ принаймні покищо із ФОП (а так вони взагалі проти інснування нашого ІТ на зовнішні ринки — ми віднімаємо роботу в їх массово скорочених людей). А валюта просто в край необхідна і багато та ще більше. Це рф можє міняти рублі на юані на пряму і має власну нафту і НПЗ усе ще.
Подивіться як хають Федорова депутати на прикормці у донецьких. Таку умови коли в них вигрібають рабочий класс в штурма на посадку і доводиться підіймати зарплати або вести робочих десь з Бангладеш, абсолютно їм не вигідні. Хоча в штурм на посадку — мають їхати роботи, а дрон значно мобільніший за людину він як комаха.

Так само із переходом усіх на гіг контракти — це вимога МВФ принаймні покищо із ФОП

МВФ не вимагає конкретних рішень, рекомендації МВФ (виконання яких обовʼязкове для отримання траншів) значно більш узагальненні як «підняти податки» і «обмежити можливості податкових оптимізацій». МВФ взагалі не цікавий мікроменеджмент українських законів.

Конкретно до спрощеної системи оподаткування МВФ має критику що це прихований найм коли де-факто співробітник (а не індивідуальний підприємець) оформлюється як ФОП для економії податків, тоді як ціллю створення ФОП було спрощення ведення бізнесу для індивідуальних підприємств з метою стимуляції підприємницької діяльності. Наприклад в ЄС якщо мати ексклюзивний контракт з 1 клієнтом більше 2 років — то це ризик як для підприємця так і для клієнта оскільки ці відносини можуть перекваліфікувати у робочі і змусити оплатити різницю податків за всі попередні періоди.

Тому МВФ не хоче:

— Заборонити ФОП

— Підняти податки на ФОП

— Заборонити існування українського ІТ

МВФ хоче гарантії податкових надходжень які б дозволили України виплатити кредит МВФ і рекомендує перейняти підхід ЄС моніторінгу за зловживаннями податкових оптимізацій в сірій зоні.

Кстати он после одсидки в Магадане, фактически был уже менеджер и менеджмент в сущьности изучал в тюрьме на золотом преиске. По характеру напоминал раннего Джобса, кричал увольнял в суе, все работали с системными овертаймами и т.д.
Когда он умер, очень быстро аесь этот менеджмерь свернули и вообще перешли к другим программам — космических станций.

Там насправді головна претензія не у відсутності систем як таких, а через те що через «закриту архітектуру» їм змінити функціональність під свої потреби починає коштувати величезних грошей і відіймати багато часу. Тоді як Delta відкрита. Пентагон хоче отримати від Конгресу «право на ремонт» і можливість змінити постачальника чи внесити зміни своїми силами, не переписуючи сам софт в нуль бо на нього діє права інтелектуальної власності виробника. Тобто умовно хочуть як не заопенсурснути усе, то принацмні щробити так щоб похідний код і документація належали Пентагону а не компанії виробнику.
Реальні можливості США по усіх напрямках значно вище за Україну, ми навіть не в одній лізі — там конгломерат КНР та федерації. Без супктникових і інформаційних систем США : Starlink, GPS розвід данних від Прізма і т.д. нащі можливості на рівні зулусів. Росіяни же за допомогою Китайців та менеджментом запозиченим в США у демократів запустили систему «Рассвет» в найшвидшмй період відтворили західні технології. Враховуючи такий рівень гнучкості і швидкості можливого супротивника, США мають негайно реформуватись.

Один з найбільших страхів щодо мобілізації — людина прийде на певну посаду, наприклад, цифрового офіцера, а через деякий час опиниться в окопі. Як цьому запобігти?

Олег: Відповідь дуже проста: добре виконувати свою роботу

Тобто, якщо роботу виконувати не добре, то в окопі таки опиниться?

Тобто, якщо роботу виконувати не добре, то в окопі таки
опиниться?

імовірність того що людина опиниться у окопі не залежить від того як людина виконує свої обов’язкі, вона залежить головним чином від місця служби. Вважаю, що про це треба відверто говорити, не прикрашати, щоб людина була готова до усіх сценаріїв

Залежить від наказу Міноборони, Ставки та Потужного Лідера

Від фінансових можливостей в першу чергу це залежить не переймайтесь. Найбагатшому громадянину України ринату Ахметову в 2022-му було 56 років і формально його могли би призвати на строкову службу. Та ціково би було подивитись на воєнкома який би йому приніс повістку. Підозрюю сам би намастив її собі гуталіном і жрав би в кращіх традиціях дідівшіни.
А так к честі саме Ахметова і сам він не поїхав і його бізнеси залучили до обронних потреб. Обьєктивна реальність усі не можуть бути на передовій. Війна це вдостабіса дрого і потретує велику кількість усього та усіх номенклатур. Давно прораховано, що на одного воїна має бути 10 працючих. Компенсувати це іноземними донатами теж повністю не можливо.

Цікаво, чи є зворотній процес — якщо виконувати погано роботу в окопі, то переведуть в цифрові офіцери?)

Ні. Бо є KPI.

У нас в Міністерстві оборони є KPI: забезпечувати війську можливість знищувати 50 000 одиниць живої сили ворога на місяць. Все, що ми маємо робити — це працювати на цей KPI

ох, і смішно і плакати хочеться — армія посадила цифровізаторів будувати пісочні замки, а ті й вірять що роеально щось міняють. Просто нагадування «Value is only real when it is used.»

Казкарі.
Коли попадаєш в армію, твій мовний стиль невиправно змінюється. Традеційно на доу за такий банять. Тому сказати як все насправді, не вийде. )))

можемо в швидкий пуш, угу ;) я пройшов співбесіду технічну десь може три тижні тому, інтервьювер був задоволений, додався в вацап шоб повідомити про оновлення і тиша ;)) в мене навіть є паперова трудова із посадою бізнес-аналітика 10 років тому, якщо кведи та гіг контракти то дуже складно

класно коли пані-жіночка яка все життя займається медійкою, розповідає як вона очікує «тиску від солдатів на офіцерів»...

зараз *лять, прийдуть оці цивільні люди і почнуть свому командиру розповідати як треба жити і чому він все **йово робить)

— Один з найбільших страхів щодо мобілізації — людина прийде на певну посаду, наприклад, цифрового офіцера, а через деякий час опиниться в окопі. Як цьому запобігти?
Олег: Відповідь дуже проста: добре виконувати свою роботу. В цивільному житті також, якщо ви прийдете на топову посаду, але будете погано працювати, вас, мабуть, або звільнять, або кудись переведуть. Тому все у ваших руках. Якщо ви приносите цінність, вам будуть створювати хороші умови для служби.

це взагалі топчик. 1 в 1 взагалі ситуація.

ще дуже класний момент про проблеми «ФОП» і КВЕДАМИ, такі цифровізатори... важком їм зрозуміти чим ти займався) лол

одне питання, чим доу зараз відрізняється від маскальської соловьовщіни? зарплатою?

dou.ua/...​ews/tesla-data-architect «Если слово демократия заменить на слово партия, то все это я уже слышал».
Принципово державний устрій в нас із ними однаковий — неофеодальний олігархат, але різна ресурсна база.
Газу і нафти з якої йде рента нема, зато є залізна руда яку плавлять зокрема і газом через застарілі металургійні технології, та головне труба і газосховища на базі колишніх родовищь газу. Це критично важливо для поставки цього газу до ЄС зокрема Німеччини і її промислової економіки та отримання валютної ренти. Дистанція в тисячі кілометрів з Уренгою до споживача і низьки температури в зимку роблять ГТС із сховищами необхідними.
Якщо ви шукаєте першопричину війни — то ось вона, контроль за засобами отримання валютної ренти з високо развитої економіки як ЄС. Якщо усе знаходиться монопольно в одних руках, можна диктувати ціну, що звісно дуже не подобається тим кому її диктують бо це вже погано для їх економіки. Українскі олігархи типу Фірташа росли на схемах пепепродажу газу за зразком із федерації. Та і взагалі ми усе з відти копіювали при устрої метрополія-колонія

Якщо ви шукаєте першопричину війни — то ось вона, контроль за засобами отримання валютної ренти з високо развитої економіки як ЄС

Ну і як там? Вже здобули ГТС? Вийшли хоча б в 0?
Стільки скільки потратила рашка на вторгення? Можна вже було під сотню сховищ та ще з десяток потоків побудувати.
Все х.йня, давай по новой Є апдейт по темі?

То одномоментні витрати, а то стратегічне захоплення теріторій і активів, що є важливим для існування економічної молелі. Витратили один трільойн, а йдеться про десятиліття, а можливо і століття методів отримання цих прибутків і привілеїв в торгівлі тобто десятки трільйонів при будь яких інфляціях валют тощо. Там усе таки не ідіоти самі по собі. москва воювала століттями за вихід і контроль за Чорним і Балтійскими морями, а це війни за теріторії де сучасна Україна особливо Крим і Балтійські країни, а також Кавказ.
Методи не міняються століттями, правлячий класс — бояре і цар, захопили величезні теріторії, переважно у осколків орди, збройним шляхом і почали ресурсну експлуатацію вивозячи сировнину до країн Європи. Просто раніше це було здебільшого : зерно, ліс, пушнина, риба і ікра і т.д. Потім метал та вугілля, тепер це переважно : кольорові та чорні метали, нафта і газ. Так вони не зупиняться ніколи, якщо не збанкротують остаточно, ставки занадто великі. Назад предмети розкощі типу : трюфілів, сирів, шапмпанского, модної одежі, відпочинку на курортах чи азартних ігор, а також передові досягнення науки і техніки, культурні продукти і усе що модно.
Копіючи від них усе, а не тільки хороше — вийде маленька армія і економіка проти великої, одного і того самого зразка. Фінал такого протистояння ясний.

Там усе таки не ідіоти самі по собі

Там при владі один й.бнутий дід, а тут нам втирають про якісь причини окрім й.бнутості діда.
США могли вже 100 разів захопити Кубу, Гренландію і ще пачку територій на десятиліття вперед. але чомусь не роблять цього, мабуть не вміють думати стратегічно. Ба навпаки, там в США просяться ініш країни, а вони не пускають..

не вміють думати стратегічно

Чесно кажучи у випадку з Іраном могли би якось думати стратегічніше, бо вийшло так собі.

Здохне дід, буде інший без принципових змін. Вже століття один і той самий патерн. Іван Грізний воює з : Кримским Ханом, Лівонією та Річчу Посполитою, також громить ослабленого війною із узбеками Казанське ханство, захоплює Сибірске ханство і т.д.. Потім : Петро перший, Катерина друга, Олександр Перший, Йосип Сталін і т.д. Кожного разу на стратегічні війни йшли астрономічні сумми, гіганські зусилля та величезні людські жертви тим не менше завжди на це йшли через перспективу (друга світова — пів Європи країни СЕВ та Варшавського договору, і 30% Німеччини — НДР, аннексії теріторій зокрема на користь УРСР і т.д.). Для цього грощі взагалі для такої структури як держава.
З сучасним ЄС із 21 державою із 27, що 78%, росія воювала в минулому. За агресивністю росія поступається лише : Франції, Великий Британії, та лідеру цього століття США. А в цьому столітті на другому місці після США.

Тим, що люди не бояться залишати такі коментарі, бо знають що їм за це нічого не буде. 👌

додайте — «поки що», хоча ми знаємо приклади примусової бусифікації людей що заважали представникам влади.

Звісно купа проблем у української держави чи інститутів, які місцями тільки стали гірше за ці чотири роки. Але транслювати наратив русні про failed state чи Україна сама винна, ну це вже потребує певно рівня сприйняття реальності.

тобто ви з тих хто з псевдло патріотичних міркувань запихає голову у пісок і спокійно терпить чисту соловьовщину та анархію в крахїні — бо так треба і так на марафоні сказали? успіхів у вашій позиції як то кажуть.

Ок, давайте ще раз, бо може це я щось не зрозумів.

Який ваш меседж?

1. Не треба воювати? це те, що каже русня з першого дня і нам, і всім нашим партнерам. Іноді навіть орєшнік достає, коли звичайних погроз не вистачає.

2. Треба воювати, але не так / краще? Власне про це й репортаж, як люди намагаються щось змінити.

3. Інший варіант?

А в чому васш меседж — жерти гівно бо воно рідне і на рідній мові? Нагадаю що в 33 році по хатам ходили не буряти і не мордва — ходили рідні українці і насміхаючись з людей забирали останне.

Стаття і DOU як змі як такі тут нідочого. Як сказало політ бюро так і роблять і спробуй не зроби дізнаєшся про усі каральні механізми держави і це характерно для будь якої держави в принципі доки в неї є реальна влада.
Те що самі ідеї — електронні повістки, призив жінок та студентів, негайний перевід в штурмовики профільних спеціалістів навіть з ракетних стратегічних військ які гинуть тисячами в банзай атаках через кіл зону дронів і т.д. і т.п. — чиста ксерокопія із федерації пряма, це взагалі претензія не по адрессі.

апять ніхто не вінават все випалнялі пріказ, біда прямо якась національна, або не дуже

А в чому винуватість. Міністерство видало профільну статтю її опублікувало профільне ЗМІ, усе. Є притензії до певних дій влади, при чому так само трансльовані від змі політичної опозиції в першу чергу, типу прямого і п’ятого. Хто винуватий — змі.

Це не профільна стаття міністерства. Цей матеріал написаний на основі формату Q&A з Міноборони під час конференції. Аудиторія могла залишати свої запитання через форму, і ми їх озвучували. А в чому тут, власне, питання?

Ну до DOU чи навіть до відповідей, що перейшли з одного міністерства до іншого разом із міністром нема.
До того що ніби в самій армії називають НАТО-совок чи УкроНАТО є, тим більще що існують офіційні доповіді в Пентагон DoD OIG, служби Конгесу США CRS, доповідь REND «Persisten Soviet-era institution legacy», аналітика ІSW та RUSI у Великий Британії там ввели термін «подвійна культура» тощо.

Нагадаю що в 33 році по хатам ходили не буряти і не мордва — ходили рідні українці і насміхаючись з людей забирали останне.

Посилання на джерело, що підтверджує правдивість твердження, будь ласка.

А хто ж ходив, на вашу думку?

мій батько і його мати яка перижила той голод на відміну від багатоьх інших.

Ваші батько і його мати розповіли вам, що українці організували і керували масовими багатомільйонними вбивствами українців голодом?

я посилання з прикладом того, хто ходив по хатам дав. Ви важаєте його неправдивим?
old.archives.gov.ua/...​cat/Famine-Cherk-1932.php

Мій батько і бабця рорзказувала як щирий українець ставший за советів головою колгоспу ходив по домам з такимиж упирями як він і сміявся коли забирав остання, сміявся тикаючи пальцем в опухших від голову його односельців і казав — а чого ти такий товстий і лінивий, погано працював не буде тобі трудодня і пайки. такі самі зараз серед командирів у зсу та в тцк сидять — теж напевно сміються з чергового загиблого чи закотованого — а після війни будуть розказувати що виконували наказ і вони не винуваті.

Там брали місцян робочих двадцяти п’яти тисячників та комсомольців під керівництвом НКВС, та відправляти впроваджувати колективізацію. Оскільки це було на базі колишньої російскої імперії, то місцяни були в переважній своїй більшості етнічні росіяни, індустріалізації і урбанізації ще не відбулось. Етнічно російські села в Харківскій області (тоді там була і Полтавска і частина білглродскої області і т.д. область була величезною), епіцентрі голодомору постраждали так само як українскі, після чого завезли на їх місце людей з Черніговської області добровільно-принудно. Так само на Донбас, що постражлав відносно менше бо народ йшов на шахти на їх місця завозили росіян та білорусів, та вони потікали назад на 70% або так само йшли на шахти.
А так голодом заморили 3.9 мільонів українців — 13.3% (68 тисяч молдаван які відносились тоді до УРСР як автономія аля Крим), 1.3 мільйонів казахів 25% (серед етнічних казахів 35% і знищення кочевного тваринництва як такого) , РСФСР — 2.3 мільйони 3.2% : Поволжя (понад 500 000) , Кубань та Кавказ (1 000 000) і Урал.
Західна Україна взагалі тоді була в складі Польщі.

old.archives.gov.ua/...​cat/Famine-Cherk-1932.php
там прям фамілії є — бурятські Поліщук, Хоменко і т.п.

тут список організаторів і керівників, а не всіх учасників. Чи по вашому 13 людей лише приймали участь? по селам теж вони особисто ходили?

я ж теж посилання дав — ви ж можете полистати
«Раніше, коли я мав корову для прокормления непрацездатної сім’ї з 6 душ, то її 4 червня 1931 р. по розпорядженню сільради взяли у мене гр. Поліщук Матвій, Стригун Олександр і Хоменко Макарій Документа про це сільрада, ні її представники (виконавці) мені на взяту корову не дали. За цю корову податок я платив раніш і коли її немає, то теж з мене сільрада його бере.»

Виглядає як спроба прізвищами декількох українських гнид прикрити масові багатомільйонні вбивства, виселення та ув’язнення мільйонів нас українців окупаційною владою і очолюваною нею окупаційною армією.

прикрити масові багатомільйонні вбивства

де ви таку херню придумали? Голодомор — геноцид українського народу і я лише показав де можна побачити, що на місцях гнид вистачало. Ви ж самі документ попросили.

Виглядає як спроба захистити партійних вбивць на місцях, звалишви всю вину на коротенький список?

Ото пердаки полихають.
А ще ж не піднімали питання, хто у 33-му кордони навколо сел тримав, голодний людей не випускав та по втікачам шмаляв.

так а чого відредагували?)

Мова про виконавців.

Мабуть сперечатись немає про що. Слідство проведено, вирок винесено, винуватців названо.

це прям феміда по нашому)
ефремови, клюєви і всі інші регіонали посміхаються і кажуть так..так воно і є. Навіть он Міндіч — нема вироку, нема винуватих..

Нагадаю що в 33 році по хатам ходили не буряти і не мордва — ходили рідні українці і насміхаючись з людей забирали
останне.

продразвєртка ходила, яка забезпечувалася військамі нквс (можливо і армією) і служилі там в тому числі буряти та мордва.. а ходила вона у 1933 тому що у 1918 українці вирішили не воювати, вирішили вдома перечекати, бо вважали що «можна дагаварітся»

Крім того щоб повторювати пропаганду інші думки є? у 18 році було купу геніальніх президентів та українських діячів які просрали все що могли своєю тупістю та неадекватністю, прямо як зараз після розпаду совка — не меньш геніальні діячі.

Крім того щоб повторювати пропаганду інші думки є? у 18 році було купу геніальніх президентів та українських діячів які просрали все що могли своєю тупістю та неадекватністю, прямо як зараз після розпаду совка — не меньш
геніальні діячі.

І що, це змінює ланцюг історичних подій? Да жодним чином. Усі ті хто у 1918 році «був не созданий для війни» та " я за ту корумповану владу УНР воювати не буду" взимку 1933 їли своїх дітей. Це просто факт.

Це не факт це вигідна поточній владі інтерпретація, війна іде бабло мутиться а дехто ще це виправдовує псевдопатріотичними гаслами. але бачу сам ти не в окопі не на передку.

Це не факт це вигідна поточній владі інтерпретація, війна іде бабло мутиться а дехто ще це виправдовує псевдопатріотичними гаслами. але бачу
сам ти не в окопі не на передку.

Це статістіка називається. В точних цифрах можу помилятися, але, у період із 1917 по 1920 у армії УНР служило приблизно 100к людей із 10м чоловіків призивного віку, тобто приблизно 1%. Інші або прийняли бік червоних або були «не створєні до війни». Як результат, програш у війні та встановлення радянської влади, а через 15 років голодомор. І ніякої тут інтерпретації немає. Послідовність фактів очевідна.

Ы що вона доказуэ? що дегенерати з УНР не змогли мобілізувати населення а навіть та армія яка у них була, була немотивована і небезпечна для них самих? так це чий провал?

Ы що вона доказуэ? що дегенерати з УНР не змогли мобілізувати населення а навіть та армія яка у них була, була немотивована і небезпечна для них
самих? так це чий провал?

це провал в першу чергу тих людей які пережили після цього зиму 1932-1933 років,
ну і треба пам’ятати, що ті хто вчинив той геноцид, прийшли до влади в Україні не із вакууму, а в результаті перемозі у війні 1920х років.

Звичайно так завжди, хтось писав мемуари у вигнанні, а хтось жив на руїнгах дякуючи цим геніям, зараз те саме чергова каденція геніальних національних керманичів звалює в америки ізраілі чи австрії накравши з бюджета, а наслідки розгібати тим хто лишеться — типова схема збагачення у країнах третього світу. Але ти далі можеш розказувати про патріотизм і як всі мають вмерти за особисте майно десятка бенефіціарів які тут навіть не проживають і ще пари десятків тимчасових паяців та клоунів.

Але ти далі можеш розказувати про патріотизм і як всі мають вмерти за особисте майно десятка бенефіціарів які тут навіть не проживають і ще пари десятків
тимчасових паяців та клоунів.

Я цю тезу перший раз почув за день до повномаштабного вторгнення на Соловьв Тв. Там купа таких як ти вєщало про те що «не бєрітє аружіє, не защіщайтє корумпіровпну власть, не аказивайте сапратівлєніє, сідітє дома і нє мєшайтє».
Ти виключно з цією тезою сюди прийшов?
P.s не бачив на dou жодної теми із закликом вмирати за чиєсь майно

Абсолютно. Ми українці йдемо вбивати загарбників щоб мати беззаперечне право власноруч у власній державі обирати владу яку нам треба для забезпечення нашого гідного життя.

Якщо втратимо нашу українську державу, то хтось за нас українців вирішуватиме яку нам мати владу і які нам мати права на рідній не своїй землі.

Багато вже вбив загарбників? Чи просто з офісу кулачком махаєш?

На 1547 день широкої війни, за даними Генштабу, знищено орієнтовно 1352070 московицько-фашистських загарбників.

Моє особисте сприяння тій статистиці, нехай у незначному обсязі, теж присутнє.

НУ так я не почув про твій особистий внесок, де воюеш, яка бригада з якого року?

Назвіть, будь ласка, які війська якої країни ви представляєте? Щоб мати уявлення хто звертається.

На 1547 день широкої війни, за даними Генштабу, знищено орієнтовно 1352070 московицько-фашистських загарбників.

так але згідно різних іноземних держав голов співвідношення втрат у війні оптимістично 1 до 5 на користь України так?

Анна Морелі, вільний університет Боюселю. 10 правил військової пропаганди 2001 рік.

  • Ми не хочемо війни, а виключно захищаємось!
  • Наш супротивник несе повну відповідальність за цю війну !
  • Лідер нашого супротивника — лиходій і схожий на диявола!
  • Ми захищаємо шляхетні ідеали, а не приватні алчні інтереси!
  • Ворог цілеспрямовано робить звірства, якщо це робимо ми — то це виходить випадково!
  • Ворог має і використовує заборонену усіма конвенціями зброю !
  • Нащі втрати малі — супротивника величезні!
  • Нашу справу підтримують визнані інтелектуали і митці!
  • Наша справа свята!
  • Той хто ставить під сумнів нашу пропаганду — допомагає ворогу і є зрадником!
Нашу справу підтримують визнані інтелектуали і митці!

go dou!

Судячи з числа, схоже ти допомагав рахувати. ))

Абсолютно. Ми українці йдемо вбивати загарбників щоб мати беззаперечне право власноруч у власній державі обирати владу яку нам треба для забезпечення нашого гідного життя.

але війна на довго?

Якщо втратимо нашу українську державу, то хтось за нас українців вирішуватиме яку нам мати владу і які нам мати права на рідній не своїй землі.

але війна на довго і доки війна хто вирішує?

... іноземні надавачі фінансової та військової допомоги вирішують?

... як от «мвф поставив умовою зменшити можливість фоп працювати без ндс» виходить мвф можуть вирішувати і під час війни? хто ще можуть?

Вже вирішили. Аргументи?

Уточніть питання, будь ласка.

Звичайно таки теми подають під соусом патріотизму та ура патріотичних статейок, а ти напевно і не знав про це. Власне цим гівном і смердить від ДОУ уже 5 рік

Звичайно таки теми подають під соусом патріотизму та ура патріотичних статейок, а ти напевно і не знав про це. Власне цим гівном і смердить від ДОУ уже
5 рік

є в українській армії проблема — «українська паперова армія» називається; ця тема про спробу цю проблему вирішити, що можна тільки вітати. Ти ж тягнеш тези із болот про «брасайтє аружіє і не защіщайте карумпірованую власть». З якою метою?

в української армії є проблема називається важке совкове наследіє у вигляді статуту і генералітету, жодна паперова революція не може змінимти суті цих людей і суті армії.

в української армії є проблема називається важке совкове наследіє у вигляді статуту і генералітету, жодна паперова революція не може змінимти суті цих людей і суті
армії

Ти добре знаймий зі статутами ЗСУ, яка конкретно частина тебе не влаштовує? І ти так не відповів нащо ти транслюєш тези із болота тв?

Ти добре знаймий зі статутами ЗСУ, яка конкретно частина тебе не влаштовує?

а вони виконуються? )) яка частина статуту говорить за «супроводження мобілізованого до воєнкомату конвоєм»? чи «супроводження мобілізованого до навчальної частини конвоєм»? чи щось про те що солдат які не є під арештом узагалі тримати під конвоєм так чи інакше?

є таке у «статутах ЗСУ»?

Ти ж тягнеш тези із болот про «брасайтє аружіє і не защіщайте карумпірованую власть». З якою метою?

імхо хоче нажитися на перерозподілі власності новою владою

Власне цим гівном і смердить від ДОУ уже 5 рік

певно тому що доу не ухилянти? ))

Там купа таких як ти вєщало про те що «не бєрітє аружіє, не защіщайтє корумпіровпну власть, не аказивайте сапратівлєніє, сідітє дома і нє мєшайтє».

але там цікава історія що тоді то є викликало лише здивований сміх пам’ятаєш?

а зараз чого не викликає?

P.s не бачив на dou жодної теми із закликом вмирати за чиєсь майно

яке ще «чиєсь майно» у лугандоні? )) навіть пан ахмєтов спокійно перемістив собі свої сталеві виробництва до європок єтіх ваших країн нато

Які погані українці й українська держава, — зрозуміло. Незрозуміло у чому полягає загальна підсумкова пропозиція пана?

Ой бідний а перший допис так важко прочитити і трішечки подумати головою не, вельми складно?

Які погані українці й українська держава, — зрозуміло.

ну так там же ж догори вже написав що у минулого століття з 10 млн мобілізовного резерву лише 1% вдалося мобілізувати за українську державу а інші пішли мобілізуватися за іншу українську державу під совєтами ((

тож виходить історично ні чого нового погані українці на протязі щонайменше 100 років останні ((

ну і треба пам’ятати, що ті хто вчинив той геноцид, прийшли до влади в Україні не із вакууму, а в результаті перемозі у війні 1920х років.

ти весь час на щось натякаєш що там було 10 млн «українців» і лише 1% максимум були «правильні українці» а інші «не правильні» як от зараз «і прийли до влади не з вакууму»

... а як ти розрізняєш де які?

як то то ж українці уклали договір з німцями які справді вибили більшовиків з території але так само частиною договору було постачання продовольства?

це провал в першу чергу тих людей які пережили після цього зиму 1932-1933 років,
ну і треба пам’ятати, що ті хто вчинив той геноцид, прийшли до влади в Україні не із вакууму

гєр гітлер прийде до влади у 33-му тож як Україна лишається під «протекторатом» германії то саме зиму 32-33 років може ще ні чого не статися але далі не все так однозначно

особливо за умови що гєр гітлер взагалі то має певні дружні відносини якраз з ссср з чого Україна сучасної території якраз припадає територіями які одвічно належали саме Україні тож не так точно відомо чи не потрапила би територія якраз в зад до ссср

... але тут якраз та класична проблема свино собак яку вже повністю описала та сама англічанка яка англічанка гадить у своєму простому наочному «звірі переводили погляд зі свині на собаки але вже не могли відризнити де хто»

що ті хто вчинив той геноцид, прийшли до влади в Україні не із вакууму, а в результаті перемозі у війні 1920х років.

тож так якби перемогли не свині а собаки то все було би інакше... тут головне вчасно роздивитися де хто історія вчить нас про це

у період із 1917 по 1920 у армії УНР служило приблизно 100к людей із 10м чоловіків призивного віку

тобто у вас навіть у 17-му що вже більше 100 років тому і то було більше «призивного резерву» ніж зараз є?

Інші або прийняли бік червоних або були «не створєні до війни».

кляті ухилянти! ((

... чекай а «прийняли бік червоних» то вони самі придумали чи буряти мобілізували?

Як результат, програш у війні та встановлення радянської влади, а через 15 років голодомор. І ніякої тут інтерпретації немає. Послідовність фактів очевідна.

чекай але ти кажеш що більшість з тих українців 17-го року пішли навпаки за комісарів

із 10м чоловіків призивного віку, тобто приблизно 1%. Інші або прийняли бік червоних або були «не створєні до війни».

а то точно українці були бо ж виходить то ж далі комісари і влаштували голодомор а де ж вони взяли «силові структури» для того як не з тих кого прийняв бік червоних за комісарів був?

І ніякої тут інтерпретації немає. Послідовність фактів очевідна.

ну так ти ж розказуєш за те як 99% «українців» цілком погодилися за комісарів а ще й воювали за них і далі так само погодилися за голодомор і певно ще підтримували бо ж голодомор був за законом радянської влади не проізвол який?

Перемовини і пошук компромісу. Те, що і обіцяв зелений вождь 7 років тому.

пошук компромісу

Так компроміс наче простий — вивід військ з Донецької та Херсонської обл. і т.д.
Потім новий компроміс. і т.д.

Пока только с Донецкой и Луганской, хотя из 2й уже особо неоткуда, в обмен на захваченные территории в Харьковской, Сумской и Днепропетровской. Sounds like a deal.

Це хто тобі таке сказав? Он нещодавно хло сказав що йдемо до іф області

Те, що вони говорять не має нічого спільного з тим, про що вони домовляються.

Пока только с Донецкой и Луганской, хотя из 2й уже особо неоткуда, в обмен на захваченные территории в Харьковской, Сумской и Днепропетровской. Sounds like a deal.

це ж вже було, забув часи «я не лох»? вивіли ми війська із Золотого, сдали укрепрайон у 2019, і що, це принесло мир?

Тобто пан пропонують неминучу поразку московії трансформувати у поетапне знищення України?

Пропонує панам ватникам воювати власними тілами, а не тілами тих, хто цим панам ватникам не належить.

На окупованих територіях чомусь ніхто не згадує про належність тіл. Всі чемно мобілізуються на м’ясні штурми проти України.

Кремль не приховує свої плани на загарбання Європи після окупації України. З пріоритетною примусовою мобілізацією на подальші м’ясні штурми з окупованих територій.

На окупованих територіях чомусь ніхто не згадує про належність тіл. Всі чемно мобілізуються на м’ясні штурми проти України.

але ж на не окупуваних все навпаки?

З пріоритетною примусовою мобілізацією на подальші м’ясні штурми з окупованих територій.

чому ти вважаєш що там лишиться залишок придатний до штурми?

ось свіжі заяви командувачів з боку України

Україна має стратегічну ціль — змусити Росію втрачати дві сотні військових (санітарних та безповоротних втрат) за один квадратний кілометр просування.

Про це на спілкуванні з журналістами заявив міністр оборони Михайло Федоров.

(fakty)

(це був федоров не буданов треба таки взяти вихідний на Memorial Day)

це ж проста арифметика 200 мертвих росіян у свіввідношенні втрат до 1 до 5 з боку України дає так само від 40 чоловік втрат з боку вже України на кожен просунутий росіянами кілометр

з урахуванням динаміки просування (просування потребує багато часу) тож час тут починає вигравати рось у питанні демографії як то віку «придатних до мобілізації» тож тривале просування зведе на ніт увесь наявний «запас мобілізаційний» уже до моменту остаточного захоплення чисто теріторіального

На окупованих територіях чомусь ніхто не згадує про належність тіл. Всі чемно мобілізуються на м’ясні штурми проти України.

я так розумію тут під «окувані території» слід розуміті ті які були захоплено саме за схемою «київ за 3 дні» як то крим лугандон (частина початкового захоплення 14-го року) бо ж навіть маріуполь слід вважати не придатним до мобілізації натомість тоді як мелітополь було окуповано якраз саме за схемою «за 3 дні»

... бо на скільки я розумію подальше просування вже після «київ за 3 дні» призводить до повного (майже) знищення або ж вивезення населення по захопленій території

тобто усе що було захоплене від осені 22-го як то «фортеця бахмут» то на її території ні які «тіла для мобілізації на мясні штурми» захоплені якраз не були

чи я не правий у ціх оцінках?

Кремль не приховує свої плани на загарбання Європи після окупації України.

на жаль у кремля нема на то ресурсів як то саме як на окупацію але на чистий тероризм на зразок іранського у поточній іранській війні так чом би й ні

але на стільки я розумію саме для терористичного сценарію людські ресурси не мають такого бодай якого значення а радше навпаки чим менше людських ресурсів треба так чи інакше утримувати тим краще

Скільки коштує такий коментар?

Ціна дорівнює небажанню бути безправним рабом паразитарно-мафіозного абсолютизму у формі кримінальної диктатури орвелівського штибу, яку встановлено на московії.

кримінальної диктатури орвелівського штибу, яку встановлено на московії.

тут головне не переплутать свині собаки

Як знайти компроміс із тими, хто прийшов тебе винищити?

Подібні питання адресуйте тому, хто очолює зовнішню політику цієї держави.

Проявити майстерність криворізької школи дипломатії

Як і будь кого на вулиці, кого спіймали.

Отсутствие у вас судимости — это не ваша заслуга, а наша недоработка.(с)

Я б не був таким впевненим. Броня не вічна.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

в школі був навіть такий урок — ОБЖ в мій час, зараз хз. На ньому пояснювали що при військовому стані вводиться державна пропаганда — тому що це єдиний дієвий спосіб управління в стані війни. Мене б більше здивувало якби її не було, те що вона є це ознака того що війна триває, коли її не буде — буде пропаганда ворога і програна війна

Для України війна і так програна, отриманий удар по демографії знищить країну у будь якому випадку, а те що на кістках українців будуть жити індуси та пакістанці це точно не перемога.

Пропозиції? Відмінити пропаганду? Тоді буде діяти тільки російська. Здатись? Чи є якісь інші?

пропаганду

Це страшне зло, яке знищує мозок. Якщо це подобається — приємного апетиту звісно, але краще триматись подалі. Почати можна з малого, хоча б з арешту єрмака без права застави. Потім зеленський бере час прямого ефіру і розповідає про всі єрмацькі злочини — хто, скільки, кому. Наприкінці спічу він доповідає по кожному зі своїх родичів — де служить, з якого року. Ось це і є гарним початком.

Почати можна з малого, хоча б з арешту єрмака без права застави. Потім зеленський бере час прямого ефіру

Головне у розслідуванні не вийти на самого себе.

Відірвана від реальності стаття 🫠

Швидше ідея з гори трансльована, про полу міри. Усі знають що нестача критична засобів старшого командира типу балістики чи ППО типу THAAD, Patriot винишувачів із дальнобійними ракетами щоби не підпускати бомбардувальники із КАБ-ами на відстань застосування, снарядів, РЕБ і т.д. і т.п. Ну — давайте ліжка переставимо.

Оксана: Перший фактор, на який ми розраховуємо — це тиск від особового складу підрозділу

На командира? не смішіть, цього не буде, це армія, тут так не працює бо є 2 думки «моя та твоя з лопатою», хіба що йому вище командування накаже

Це про суспільний устрій взагалі і не тільки в Україні. Ще з часів князя Олега та княжни Ольги як стуктурного формувача з системним поглибленням Ярослава Мудрого, Русь історично система із жорсткою ієрархічною системою керування. Запорозька Січ — при усіх іших був лицарский добровольчий орден, як на Мальті і ніколи не був державою в повному сенсі. Вже Богдан Хмельницький разом із московією утворили російку імперію альянсом, так само на методах ієрархічної системи керування в базісі. Мінін та Пожарский або жовтнева революція 1917 не міняла систему. Тому в усіх інституціях усі рішення приймаються тільки тими хто уповноважений їх приймати. Хто сильно розумний звільняється з посади і порізному. Десь як у Брежнева послом віправлять, десь як у Івана грізного — на дибу і катувать, далі — подивимось. Ярмака наприклад відпустили попри СЗЧ із Лівонскої війни, бо Сибірське ханство завоював. Наказ про зелених чоловічків оформили заднім числом.
Власне тому і є культ вождізму і царя батюшки (генсека, президента тощо). Для стримань і противаг виступала православна церква або КПСС комісари із замполітами. Ніяких сеймів, рад та дум не існувало ніколи, або це була імітація де одностайно «одобрям» чи «осуждам», бо на заході так модно мати такі інституції.

Цікаво чи є хтось хто не іронічно читає ці коменти?

це армія, тут так не працює бо є 2 думки «моя та твоя з лопатою»

так було в армії мирного часу,
а зараз — завжди є вакансії штурмовиків

а зараз

A зараз — ще гірше. Знаю, маю інформацію.

Якщо ж ви працювали як ФОП, нам буде важче дізнатись, що ви зі сфери IT.

Чого так? Он деякі контори вимагають акти/контракти/платіжки з попередніх місць роботи. ЛайфГак.

Там ФОП відкритий за КВЕД. То повна фігня звісно. Та бронювання тільки як гігконтрактора. Примусово усіх перевести, а не добровільно примусово — прямо спалитись перед американцями та європейцями. Не те щоби вони наївні після століть колоніальної політики та матимуть формальні аргументи.

Класна стаття, одночасно весь ютюб заповнений інтервью офіцерів і т.д. яких звільнило вище командування за те що наважились чесно сказати що підход : «Ми зараз поїдемо на двох БМП і усіх москалів відштурмуємо. Слава Україні — Банзай !» у війну робототехніки не дієздатний. З того виходить лише 14 200, і 5 300-тих які доковиляли назад і два спалених БМП дронами на оптоволокні і артилерією, яку також наводять дронами.
«Цифровий офіцер» із таким підходом, або стане дойною коровою яка відкачує постійно щоб не опинитись в штурмовиках і з рештою в закритому цинку по статистиці 1 до 7 випадків, або одразу буде наказом переведений в піхоту.
І оскільки саме так працює в федерації, іншому осколку СРСР — то є абсолютно усі підстави так вважати.
Що робили США коли настав схожий тупік у В’єтнамі, де радянска зброя типу ППО обламала усю докрину США часів Другої світової війни ? США утворили командування із доктрини ведення бойвих дій. Спочатку створювали доктрину, а потім під це вже створювали як зразки зброї так і формували підрозділи збройних сил ними укомплектовані, організовували їх боєве застосування і поєднання, тактику ведення бойвих дій тощо. Підход Top-Down. А інакше так і буде, забивання цвяхів мікроскопом бо точити нема коли, пиляти ж треба. Фіналом у США була операція Буря в пустелі перша війна сучасного типу, яка шокувала усе тоді ще радянске командування яке було змушено визнати абсолютну і безаперечну перевагу США над арміями радянского типу як тоді був Ірак Садама Хусейна.

Підписатись на коментарі