Заброньовано 3400 працівників через Мінцифри. Розмова з керівником напряму бронювання в Дія City
Редакція DOU поспілкувалася з керівником напряму бронювання у проєктному офісі Дія City Дмитром Зінченком. Скільки компаній забронювали IT-фахівців, чи розглядається механізм бронювання для ФОПів і як просувається «єБронювання» — читайте в інтерв’ю.
Це один із серії матеріалів, записаних редакцією DOU під час «IT Арени».
— Скільки компаній вже скористалися бронюванням IT-спеціалістів і в якому обсязі?
Нині заброньовано понад 3400 працівників через Мінцифри. Це співробітники зі 154 підприємств, яких у міністерстві визнали критично важливими саме з ІТ-індустрії. Загалом Мінцифри визнала критично важливими 232 підприємства зі сфери IT, але не всі з них подалися на бронь.
Насправді в кінці вересня спливає шестимісячний термін бронювання тих працівників, які були заброньовані першими. І вже є кейси успішного перебронювання спеціалістів, які до нас звернулися завчасно.
— Чи планує Мінцифри впроваджувати нові механізми бронювання?
Ми плануємо вдосконалити чинні процеси й перевести їх в електронну форму — йдеться про так зване «єБронювання». Але тут головний орган у всій ієрархії, який займається проєктом, — Мінекономіки. Власне, це проєкт Мінекономіки, який реалізують за підтримки Мінцифри і в співпраці з Міноборони й Генеральним штабом. Він є основним стейкхолдером погодження списків бронювання.
Ймовірно, «єБронювання» буде працювати через електронний кабінет, який належатиме підприємству. І через нього підприємство бронюватиме працівників на визначений термін.
— Чи треба буде при цьому взаємодіяти з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки?
Я думаю, підприємство буде взаємодіяти з ТЦК та СП в електронній формі. Це відбуватиметься або як автоматичне інформування про те, що певний працівник, який стоїть на обліку, тепер заброньований. Або у компанії буде обов’язок сповістити ТЦК за допомогою кількох кліків.
— На якому етапі готовності зараз «єБронювання»?
За оптимістичними прогнозами планують втілити проєкт до кінця року. Наскільки це реально, я не знаю.
— А що заважає процесу?
Ми 24/7 зайняті консультаціями підприємств, щоб сприяти бронюванню. Розробкою механізму займається інший підрозділ всередині Мінцифри, і ми не задіяні в цей процес.
— Чи можна буде бронювати ФОПів і гіг-контракторів?
Така можливість законодавчо не передбачена. Бронюють лише тих, хто працює за трудовим договором. Я думаю, що нині це питання не розглядатимуть.
Підприємства мають розуміти: якщо таку ініціативу будуть ухвалювати чи обговорювати, то у підприємств виникне обов’язок вести військовий облік не лише офіційно працевлаштованих співробітників, а й фізичних осіб-підприємців та гіг-спеціалістів.
— Нині деякі компанії не подають на бронювання фахівців через занепокоєння, що забронювати вийде лише частину, а решту зі списку можуть мобілізувати. Чи збережеться така система з «єБронюванням»?
Такої системи не існує зараз, це не більше ніж міф. Підприємство має подати персональні дані лише тих працівників, яких воно хоче забронювати. Якщо компанія не хоче бронювати співробітників, то їхні дані не треба передавати ані в Мінцифри, ані в ТЦК, ані в Генштаб. Хочете забронювати п’ять осіб — подаєте п’ять осіб. Потрібно лише розуміти, що вони мають становити не більше за 50% офіційно працевлаштованих.
Ми готові надавати компаніям консультації, допомогти з бронюванням критично важливих фахівців. Проєктний офіс Дія City займається не лише своїми резидентами, на бронювання подаються всі охочі компанії. Ми розуміємо, що цей механізм важливий і готові всіма силами сприяти.
Читайте також: Бронювання айтівців. Яка ситуація зараз та як можна покращити процес — тези з войсчату DOU
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
24 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.