Держава вперше сформувала замовлення на наукові розробки. Є 25 технічних завдань від міністерств
Міністерство освіти і науки України оголосило конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням. Подати заявки можна до 7 липня.
Долучитися можуть дослідницькі інститути, університети, лабораторії, дослідницькі центри, інноваційні парки та хаби будь-якої форми власності.
«Раніше державне замовлення на наукові розробки було суто формальністю. Цього року це змінилося. Вперше міністерства сформували 25 технічних завдань і тем для розробок. У списку — навігаційні системи БпЛА, розпізнавання об’єктів за допомогою ШІ, технології водневого палива та інші.
А ще тепер дослідники мають більший бюджет на розробку, кураторів від замовників і можуть залучати співфінансування від бізнесу. Процедура конкурсу повністю цифровізована й прозора». — написав керівник Мінцифри Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.
📌 Деталі
Функціональний модуль для подання заявок для участі у конкурсі запрацює до 10 червня. Однак вже опублікували 25 технічних завдань і запитів від різних міністерств.
Серед них:
— «Автоматизований аналіз великих обсягів геолого-промислових даних» (запит від Міненерго);
— «Розроблення персоналізованої теледіагностичної платформи з штучним інтелектом для лікаря та пацієнта» (запит від МОЗ);
— «Керування БпЛА на основі інтелектуального аналізу оптичного зображення» (запит від Держспецзвʼязку);
— «Розроблення навігаційної системи з прив’язкою до місцевості для БпЛА» (запит від Мінцифри);
— «Розроблення системи розпізнавання та класифікації цілей на основі штучного інтелекту» (запит від Мінцифри);
— «Високоорганізований робототехнічний комплекс мобільних засобів ураження із різними типами переміщення» (запит від Міноборони);
— «Розроблення системи визначення повітряних цілей на низьких висотах» (запит від Міноборони);
— «Розроблення пристрою безпечного знешкодження мін та снарядів на місці їх виявлення» (запит від МВС);
— «Технології розшуку людей на основі використання розвідданих на основі відкритих джерел» (запит від МВС).
Детальніше про умови й етапи відбору — на сайті МОН. Більше інформації обіцяють опублікувати згодом.
Нагадаємо, Міністерство оборони оголосило конкурс на розробку симуляторів для тренувань і навчання на основі технологій VR та AR (віртуальна й доповнена реальність).
Заявки прийматимуть до 20 червня 2024 року. Розробники мають подати детальний опис свого проєкту, включаючи технічні характеристики, інноваційність рішення, план реалізації та потенційні виклики. Заповнити анкету та ознайомитися з усіма вимогами можна за посиланням.
3 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.