Фахівці з Opendatabot підготували рейтинг топових підприємств України. Під час дослідження враховували як фінансові показники (звітність компаній за 2022 рік), так і ділову репутацію бізнесів. У трійці лідерів від ІТ-галузі — EPAM, GlobalLogic і Luxoft.
Корпорація Microsoft у своєму блозі поділилася деталями випуску оновлення ОС Windows 11 23H2. Анонсували функцію Windows Copilot на основі штучного інтелекту, дещо змінений File Explorer, а також удосконалені Paint, Photos, Clipchamp.
Цьогоріч на бакалаврські ІТ-спеціальності вступили понад 24 тисячі абітурієнтів. Зараз Міносвіти прагне повернути студентів до очного навчання — принаймні там, де це можливо. Про це в інтервʼю для DOU розповів заступник міністра освіти з питань цифровізації Дмитро Завгородній.
19 вересня під час зустрічі на базі Рамштайн у Німеччині Естонія, Люксембург та Україна започаткували ІТ-коаліцію, яка підтримуватиме ЗСУ у кіберсфері.
SoftServe запускає GenAI Lab — лабораторію генеративного штучного інтелекту. Це буде окремий дослідницький напрям, в межах якого компанія експериментуватиме й створюватиме нові технологічні рішення на основі генеративного ШІ.
Українська продуктова IT-компанія Readdle, яка має офіси в різних країнах світу, відкрила ще один свій хаб — у Лондоні. Про це повідомив член ради директорів Readdle Денис Жаданов.
Міністерство цифрової трансформації диджиталізує та гейміфікує роботу держслужбовців. Мінцифри працює над розробкою нового сервісу в «Дії» для посадовців — «Дія Office», в основі сервісу — прозорість роботи міністерств, публічний контроль за виконанням цілей і елементи гейміфікації роботи держслужбовців.
Розпочала свою роботу спілка резидентів Дія City. Ініціатори її створення — українські IT-компанії, які брали участь у запуску правового простору та стали першими його резидентами. Розповідаємо про завдання нової організації та хто вже увійшов до її складу.
Естонська Nortal, яка займається стратегічним консалтингом та впровадженням технологій, оголосила про придбання Questers — британської компанії з децентралізованої розробки програмного забезпечення. У планах Nortal — об’єднати Questers зі своєю pwrteams, яка має офіси розробки в Україні.
У переліку звільнених є й засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, який від лютого 2023 року був заступником міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Україна вироблятиме більше дронів та зможе частіше й потужніше атакувати ними російські військові кораблі. За словами керівника Мінцифри Михайла Федорова, у 2023 році виробництво БпЛА зросло більш ніж у сотню разів.
IT-компанія Master of Code Global запускає 9-й сезон благодійного проєкту Masters Academy. Пропонують три напрями навчання — технічні курси, марафон «Від CV до оферу» і персональні менторські сесії з айтівцями.
5-7 вересня у США відбулася виставка Commercial UAV Expo, на якій свої розробки у сфері БпЛА презентували 206 команд із 22 країн. Співзасновник DroneUA Валерій Яковенко розповів DOU про свої враження і про те, яка компанія представляла Україну цьогоріч.
YouControl презентував секторальне дослідження основних змін та нових тенденцій економічного розвитку українського IT-ринку під час воєнного стану. DOU пропонує найважливіші тези.
Український навчально-мілітарний застосунок Drill отримав експертний висновок від Міністерства оборони, який підтверджує актуальність цієї технології для ЗСУ. Про це DOU повідомили в компанії, також поділилися останніми досягненнями й планами на майбутнє.
Державне підприємство «Антонов» планує створювати більшу кількість БпЛА, реорганізувавши свій основний бізнес із виробництва вантажних літаків. Про це повідомляє Reuters із посиланням на закриту доповідь «Укроборонпрому» у Вашингтоні.
7 вересня в телеграм-каналі DOU відбувся войсчат про бронювання від мобілізації. Обговорювали, наскільки складно зараз ІТ-фахівцям отримувати бронь та як можна удосконалити цей процес. Пропонуємо найважливіші тези з розмови.
DOU поспілкувався з Михайлом Корнєєвим та запитав, що він планує робити далі, що вдалося, а що ні упродовж пʼяти років роботи, якою він бачить подальшу цифровізацію України та хто замінить його на посаді.
В угорському місті Сеґеда провели IOI 2023. За перемогу боролися понад 350 учасників із 87 країн. Українська збірна отримала чотири медалі.
Міністерство оборони України планує запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників, а також цифровізувати всі процеси військово-лікарських комісій.
Коментарі