Львівську політехніку вперше очолить жінка — докторка технічних наук Наталія Шаховська. Вона виграла другий тур на посаду ректора університету із понад 55% голосів. Розповідаємо про її плани та професійний шлях.
Після підписання угоди «Київстар» та Uklon залишаються окремими бізнесами, а команда компанії під керівництвом СЕО Uklon Сергія Гришкова у повному складі продовжить працювати над розвитком продуктів і сервісів компанії в Україні та на інших ринках.
НБУ готується до пілотного запуску електронних грошей, які можуть стати новим фінансовим інструментом в Україні. Розповідаємо, як це працюватиме, які плюси й ризики і чи зможе цифрова гривня витіснити реальну.
Українці, які живуть за кордоном, зможуть стати на військовий облік дистанційно — без відвідування ТЦК та проходження ВЛК. Міноборони готує відповідні зміни, щоб розширити цей механізм на військовозобов’язаних за кордоном до 60 років. За відсутність обліку можуть обмежити консульські послуги та накласти штраф.
2500 українців зможуть безплатно пройти курс AI Essentials від Google. Перевагу надаватимуть ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам, а також жінкам, які хочуть опанувати штучний інтелект для розвитку кар’єри та підвищення продуктивності. Реєстрація триватиме до 1 квітня.
VEON, глобальний цифровий оператор і материнська компанія «Київстар», оголосив про підписання угоди про об’єднання бізнесу з Cohen Circle, спеціалізованою компанією з придбання активів. Мета — опосередкований лістинг «Київстар» на фондовій біржі Nasdaq Stock Market в США.
Президент «Київстару» Олександр Комаров розповів в інтервʼю деталі про придбання Uklon, перспективи виходу на IPO та подальші плани розвитку компанії.
У Мінцифри повідомили, що шукають 16 технологічних проєктів, які хочуть заявити про себе на міжнародній арені. Реєстрація триває до 30 березня (включно).
У відомстві додали, що процес підняття податків може відбуватися лише публічно і потребуватиме обговорень з громадськістю.
AI Skills 4 Women — програма для жінок, які хочуть розібратися в штучному інтелекті. Учасниці отримають доступ до практичних курсів, а найкращі — стипендії для подальшого розвитку. Проєкт охоплює країни Європи, включаючи Україну, а також Близького Сходу та Африки.
Мета проєкту — допомогти резидентам швидко реєструвати інвестиційні фонди, через які українці зможуть фінансово підтримувати стартапи, в тому числі й оборонні.
Українська Himera експортувала свої стійкі до РЕБ радіостанції для випробувань у США. Тестування ще триває, а компанія натякає на майбутні контракти. Водночас вона планує розширення команди для подальшого розвитку.
Ми дізнавалися деталі про розробку, над якими ще проєктами працює компанія та яких фахівців потребує.
Відбулася офіційна реєстрація наукового парку Харківського національного університету імені Каразіна. Він стане сучасним простором із коворкінгами, лабораторіями, офісами для стартапів та зонами для заходів і переговорів.
Skiftech стала першою українською компанією, що постачатиме військові навчальні технології для Армії США. Її лазерні системи використовуються для реалістичних тренувань без ризику для військових.
До фінансування долучилися фонди з України, США, Європи та естонська miltech-компанія. Отримані кошти підуть на завершення розробки та підготовку до серійного виробництва.
Українська продуктова компанія MacPaw планує виходити на публічні ринки та залучати інвестиції.
Genesis відкриває свій перший офіс за межами Києва — у Львові. У ньому працюватимуть понад 100 людей, включаючи команди продуктів OBRIO, Promova, Boosters, HOLYWATER, EverHelp та інших. Також компанія облаштує лекторій для освітніх заходів і планує активно наймати місцевих IT-фахівців.
GlobalLogic, EPAM, Luxoft, Intellias і Softserve отримали найбільший виторг у 2024 році. У YouControl поділилися з DOU переліком ІТ-компаній, які увійшли у 20 найбільших за фінансовими показниками.
У 2022 році в українському ОПК було близько 100 державних і 200 приватних виробників. Станом на зараз тут працюють понад 300 тисяч людей і більш як 800 підприємств.
Коментарі