«Мрію» тестують у 40 українських школах. Що вміє бета-версія застосунку, на розробку якого витратили $1,5 млн
Застосунок для школярів, їхніх батьків та педагогів «Мрія», який створили на базі «Дії», проходить бета-тестування у 40 школах з шести областей та Києва. Як повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, згодом його планують запровадити у всіх українських школах.
📌 Детальніше про тестування
Поки що «Мрія» працює в пілотному режимі. Батьки, учні та вчителі перевіряють функціональність і дають зворотний зв’язок команді. У планах — щоб кожна школа могла підключитися до застосунку.
Як уточнили для DOU у Мінцифри, серед областей, де тестують застосунок зараз, — Запорізька, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Київська, Одеська, Миколаївська та місто Київ.
«Хочемо, аби „Мрія“ була доступна для всіх українців: як з прифронтових, так і з більш безпечних регіонів», — зазначили у міністерстві.
Для інших шкіл, які захочуть також ввести «Мрію» в освітній процес (після її тестування), створять спеціальний лист очікувань. Надалі надаватимуть закладам доступ і підтримку з впровадженням.
Бета-тест у школах відбуватиметься у три етапи:
1. Перевірка функціональності в тестовому середовищі. Учасники пройдуть повний шлях користувача і випробують, як працює застосунок та вебверсія: від авторизації і наповнення журналу до чатів, сповіщень та аналітики підсумкових досягнень.
2. Підготовка до навчального року. Кожну школу відвідають із воркшопами тренери «Мрії». Разом з ними вчителі заповнять календарні плани, розклад і навчаться користуватися застосунком для роботи.
3. Тестування у реальних умовах. 40 шкіл вперше повністю пройдуть навчальний рік з «Мрією».
«„Мрія“ — новий досвід для всіх учасників освітнього процесу. Школярі зможуть керувати навчанням за сучасними підходами без зайвого стресу. Батьки знатимуть, що їхнім дітям подобається і вдається найкраще, а де треба підтримка й увага. Вчителям „Мрія“ спростить регулярну рутину, щоб більше часу було на розвиток дітей», — зазначив міністр освіти й науки Оксен Лісовий.
Зараз школярі тестують:
— цифровий освітній документ Мрія ID;
— навчальні досягнення;
— план дня і список завдань з дедлайнами;
— бібліотеку контенту за інтересами;
— безпечні чати на базі Signal.
Батьки тестують:
— досягнення дитини;
— розклад;
— оцінки та домашні завдання;
— бібліотеку корисного контенту;
— безпечні чати на базі Signal.
Вчителі тестують:
— календарний план;
— розклад;
— журнал;
— завдання;
— безпечні чати на базі Signal;
— бібліотеку контенту для професійного розвитку.
📌 Детальніше про застосунок
Керівник Мінцифри Михайло Федоров анонсував запуск застосунку для аналізу і моніторингу успішності під час конференції Forbes Tech у листопаді 2023 року.
«Коли ми знатимемо, як дитина навчається, які оцінки отримує, по яких предметах розвивається, — ми можемо рекомендувати їй нові освітні траєкторії, пропонувати безплатні курси, які зацікавлять», — зазначив тоді міністр.
Як виглядає освітній застосунок «Мрія». Презентація для Forbes, листопад
За даними Forbes, на розробку «Мрії» уряд Швейцарії надав $1,5 млн у межах програми EGAP Фонду Східна Європа. У держбюджеті на
«Їх планували використати на серверну інфраструктуру та підтримку, коли „Мрія“ стане доступною на національному рівні. Робимо все можливе, аби не використовувати держбюджет взагалі», — розповів співкерівник проєкту Олександр Павленко.
Нагадаємо, з 1 вересня
7 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.