В Україні планують погодити «єБронювання». Як зміниться механізм та за яких умов працівникам відмовлятимуть у броні
Кабінет міністрів планує розглянути постанову про «єБронювання». Цей документ визначатиме, як компаніям подавати й погоджувати списки на бронювання в електронній формі, повідомляє AIN. Над проєктом постанови працювало Міністерство економіки. У погодженні брали участь Мінцифри, Мінрозвитку громад, СБУ, Мінфін, Нацбанк та інші державні структури.
22 березня Мінекономіки передало цей документ на розгляд Уряду. У квітні також подали на розгляд постанову про внесення змін до чинного порядку бронювання, пише dev.ua.
📌 Як зміниться механізм бронювання
Подання списків. Керівник підприємства (установи чи організації) подаватиме список співробітників для бронювання в електронній формі через «Портал.Дія». Список складається в довільній формі, придатній для сприйняття змісту. Відповідальність за актуальність і правдивість відомостей лежить на керівнику підприємства.
Забронювати можна до 50% від кількості військовозобов’язаних. Водночас керівники компаній та їхні заступники підлягають бронюванню незалежно від військово-облікової спеціальності.
Термін дії бронювання — до шести місяців (якщо подана інформація про працівника повністю збігається із даними у Реєстрі військовозобовʼязаних).
Бронювання в «Дії». Витяг, який підтверджує бронювання співробітника, формуватиметься в електронній формі в застосунку «Дія». Також формуватимуть QR-код (подібно до інших QR-кодів у застосунку). Витяг буде чинним лише за наявності коду.
📌 За яких умов відмовлятимуть
Згідно з текстом документа, ФОПи не підлягають бронюванню за запропонованою процедурою, оскільки йдеться про перебування кандидата в трудових відносинах із підприємством. Про відмову в бронюванні керівників сповіщатимуть через «Дію». Відмовити можуть у таких випадках:
- дані про співробітника не співпадають із даними у ЄДР;
- дані про співробітника відсутні у ЄДР;
- відсутні дані про трудові відносини між співробітником та підприємством (установою, організацією) у ЄДР.
Подання списку для бронювання можуть заблокувати за таких умов:
- перевищення кількості військовозобов’язаних, дозволеної для бронювання;
- непроведення встановленим порядком підприємством звіряння в поточному та минулому роках даних списків працівників з обліковими документами ТЦК, у яких вони перебувають на військовому обліку;
- у разі наявності інформації про незакрите адміністративне провадження щодо окремих військовозобов’язаних за порушення ними правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Передбачені й випадки, коли бронювання військовозобов’язаного підлягає анулюванню:
- закінчення строку дії відстрочки та перебування військовозобов’язаного на спеціальному військовому обліку;
- завершення підприємством виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;
- завершення підприємством, виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- позбавлення підприємства статусу критично важливого;
- ліквідації підприємства;
- звільнення військовозобов’язаного з підприємства;
- переведення заброньованого керівника, заступника керівника підприємства з керівної посади на не керівну.
📌 Контекст
Торік ми писали, що Мінекономіки налаштоване на запуск «єБронювання». За реалізацію технічної частини відповідає Мінцифри. Запускати окремий застосунок чи платформу не планують, а доступ до сервісу відбуватиметься через «Дію». Анонсували також, що деякі пункти в проєкті постанови можуть потребувати доопрацювання після прийняття законопроєкту про мобілізацію.
Зараз бронюванню підлягають лише спеціалісти у штаті, тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП. Раніше ми повідомляли, що в Міноборони й Генштабі не підтримали пропозицію зробити гіг-спеціалістів і ФОП також доступними для бронювання.
6 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.