5 фактів про необанк Revolut та бета-тест його застосунку в Україні
Британський необанк Revolut наприкінці 2024 року запустив бета-тестування свого продукту в Україні. Про це першим повідомив Forbes. Поки Revolut доступний лише для обмеженої групи тестових користувачів. Розповідаємо детальніше про компанію та чому її запуск в Україні важливий.
📱 Що це за компанія
Revolut — одна з найдорожчих британських фінансово-технологічних компаній, створена у 2015 році. Її остання актуальна оцінка — $45 млрд. Основний продукт — це необанк: всі операції з картками проходять в однойменному застосунку на смартфоні. Клієнти можуть керувати своїми коштами у різних валютах, здійснювати платежі та інвестувати.
Revolut має понад 50 мільйонів користувачів у 160+ країнах, а також понад 6 тисяч співробітників. Пропонує користувачам безплатні й платні тарифи.
«Revolut отримав банківську ліцензію в Литві, що дозволяє нам надавати транскордонні банківські послуги клієнтам в Європейській економічній зоні», — йдеться на сайті компанії.
У
📱 Хто заснував Revolut
Співзасновниками компанії є емігранти з пострадянського простору — українець Влад Яценко (CTO) та росіянин Микола Сторонський (CEO). Після початку повномасштабної війни стало відомо, що Сторонський відмовився від російського громадянства. А The Telegraph повідомляв, що і він, і Влад Яценко мають британські паспорти.
Глобальний Forbes пише про Яценка як про власника подвійного громадянства — Великої Британії та України. На сайті британської Реєстраційної палати не вказане його громадянство, однак зазначено, що підприємець має українську національність і британське резидентство.
У рейтингах найбагатших українців Forbes Ukraine у
📱 Про Revolut і Україну
У 2021 році Влад Яценко зареєстрував в Україні юридичну особу свого фінтех-сервісу — ТОВ «РЕВОЛЮТ ТЕХНОЛОДЖИС ЮКРЕЙН». Тоді ж анонсували відкриття коворкінгу в центрі Києва та оголосили про намір найняти 100 інженерів-програмістів до кінця року.
На початку лютого
Після початку повномасштабної війни Revolut запропонував допомогу з релокацією для всіх українських співробітників. Також закрив офіси в рф, заборонив грошові трансфери в росії та білорусі, організував перекази на Червоний Хрест для підтримки України.
Згодом компанія зробила фінансові операції доступними в ЄС для всіх українських біженців. Однак у
📱 Деталі про бета-тест застосунку в Україні
За інформацією Forbes, зараз продукт доступний лімітованій групі користувачів із листа очікування, які раніше завантажили застосунок. У режимі бета-тесту українці можуть оперувати понад 30 валютами в одному застосунку, робити міжнародні перекази без комісій, оформити безплатну віртуальну картку.
Відкрити рахунок без плати за реєстрацію можна за тарифним планом «Standard». Поповнення рахунку доступне з валютних карток у доларах або євро. Поповнення з гривневих карток наразі неможливе через регуляторні обмеження НБУ. Верифікація нових користувачів з України відбувається через державний застосунок «Дія».
Деталей про запуск на офіційному сайті немає, однак для тестових українських користувачів доступна україномовна підтримка.
Застосунок доступний для завантаження за цим посиланням. Українським користувачам пропонують авторизуватися через мобільний номер та надісланий в SMS пароль, також просять зазначити електронну скриньку. Далі приходить сповіщення, що потрібно очікувати листа з підтвердженням реєстрації.
Поки що НБУ не отримував повідомлень від Revolut про бажання вийти на український ринок, йдеться у відповіді Нацбанку для Forbes. Водночас експерти вважають, що прихід цього необанку в Україну створить конкуренцію для інших сервісів транскордонних переказів, наприклад, для Wise.
📱 Про вакансії
На офіційному сайті зазначено, що зараз компанія має 254 відкриті позиції. 25 із них — в розділі «Engineering & Data». Чимало вакансій передбачають формат remote. Однак серед локацій, де наймають фахівців, України наразі немає.
Вакансії на DOU для українців (без умови релокації) компанія востаннє публікувала на початку лютого 2022 року.
DOU звернувся із запитом до компанії та поцікавився, чи є в планах активізувати найм в Україні, а також коли сервіси Revolut стануть доступними для всіх українців.
16 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.