Techosystem Defense. Навіщо створили ще один оборонний кластер і чому компанії до нього приєднуються
Громадська спілка Techosystem повідомила про створення кластера Techosystem Defense, який має допомагати розвивати оборонні технології в Україні. Серед учасників — Aspichi, Buntar Aerospace, Deftak, Falcons, HIMERA та інші miltech-компанії.
Ми запитали у деяких команд, якими є їхні враження й очікування від участі в кластері, а також чим він відрізняється від оборонного кластера Brave1, який запустила держава.
⚙️ Детальніше про Techosystem Defense
Створення кластера ініціювала спілка Techosystem — це обʼєднання гравців технологічної екосистеми з фокусом на продуктові компанії. Організація зараз має понад 80 членів. До кластера можуть долучитися лише учасники спілки.
«Наша мета — сприяти розвитку Defense Tech компаній, їх виходу на міжнародні ринки та забезпеченню продуктивної взаємодії між компаніями, військовими, державою та інвесторами», — розповіли у Techosystem.
Серед першочергових завдань кластера:
- налаштування прозорих та регульованих взаємовідносин зі стейкхолдерами оборонного ринку України та за кордоном;
- адвокація та захист інтересів учасників кластера;
- популяризація українських оборонних стартапів в Україні та за кордоном;
- розробка та впровадження методології спільних випробувань, обмін досвідом між розробниками;
- допомога у залученні інвестицій для учасників.
Головою кластера обрали Єгора Дудінова, СЕО та співзасновника компанії Falcons (флагманський продукт компанії — система радіоелектронної розвідки «Етер», яку використовують на передовій).
«Techosystem Defense дозволить отримувати нові дієві рішення на полі бою в достатній кількості швидше, ніж ворог проведе реверс інжиніринг, знайде протидію від них та запустить найкращі з них в серійне виробництво», — зазначив Єгор Дудінов.
🖇️ Коментарі учасників Techosystem Defense
Іван Каунов, Chief Executive Officer у Buntar Aerospace:
«Кластер зібрав якісні команди. Тут стартапи підтримують один одного, вирішують спільні проблеми. Йдеться як і про питання бронювання фахівців, так і про поєднання різних технологій. Наприклад, у когось є донаведення, а в когось — дрони; хтось має радіо- чи відеорозвідку, а хтось — „ударники“. Учасники можуть швидко обмінюватись досвідом і пропонувати готові рішення. Кожна команда окремо витрачала б на це набагато більше часу.
Я б не порівнював Techosystem Defense і Brave1. Вважаю, що вони добре доповнюють один одного. Додам лише, що команда Brave1 має більше роботи, тож не може приділити багато уваги кожному стартапу.
Основний наш продукт — безпілотник Buntar 1, який літає на відстань від 40 кілометрів і може показувати поле бою в реальному часі. Плануємо зменшити вартість розвідувальної місії, масштабувати наш проєкт та забезпечити бортами Buntar 1 якомога більше військових».
У miltech-компанії Deftak, яка розробляє системи для БпЛА, надали DOU таку відповідь:
«Участь в кластері допомагає отримувати досвід від засновників стартапів світового рівня, які готові рухати оборонні технології.
Важко цей кластер порівняти з Brave1, бо завдання останнього — донести технологію до держави на вигідних для держави умовах (хоч і не завжди). Techosystem Defense — більше про підприємців, які допомагають підприємцям. Також кластер має доносити до держави питання, які блокують розвиток оборонних стартапів і намагатися вплинути на ці блокери.
У планах нашої команди — використати технології з кластера для підняття продуктивності на полі бою. Мова не лише про застосування окремих продуктів, а й в поєднання їх у доктрини для комплексної дії, а також розуміння шляхів, як можна забезпечувати військових не тільки через Міністерство оборони».
Нагадаємо, щоби «підсвітити» потужні українські стартапи у військовій сфері та розповісти про їхні софтверні та хардверні рішення, DOU зібрав путівник з miltech-компаній. Ми активно доповнюємо цей матеріал і публікуємо інформацію про нові стартапи в miltech-галузі.
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.