Відстеження місця перебування людини через «Дію». Що про це відомо і розʼяснення від Мінцифри
Правоохоронці, імовірно, мають змогу відстежувати місце перебування українців за кордоном через Єдиний портал державних послуг «Дія». Таке припущення робить видання Телеграф, посилаючись на рішення суду у справі про розкрадання держмайна. У Мінцифри інформацію про можливість такого відстеження заперечують.
📌 Деталі
Згідно з матеріалами справи, слідчі НАБУ передали до суду дані про те, як вдалося відстежувати переміщення одного з підозрюваних.
Журналісти Телеграф пишуть, що може йтися про Андрія Гмиріна, який фігурує у справі щодо махінацій у Фонді державного майна. Його також в НАБУ оголосили в розшук.
📌 Коментар Мінцифри
У Мінцифри відповіли, що інформацію про перебування одного з фігурантів справи могли встановити шляхом поєднання технічних даних із кількох систем і реєстрів.
«„Дія“ не відстежує місцезнаходження користувачів, не має власної бази даних та не зберігає персональні дані користувачів, а лише відображає інформацію з державних реєстрів. Тож „Дія“ не може передавати персональні дані користувачів. Команда міністерства не володіє деталями справи, бо не має доступу до неї», — зазначили у пресслужбі відомства.
Нагадаємо, 13 березня «Дія» стала опенсорс-проєктом. Нещодавно ми спілкувалися з Євгенієм Горбачовим, Chief Product Officer в «Дії». Розпитали, чому проєкт вийшов в опенсорс зараз, якою була перша реакція користувачів на GitHub та чи багато пул-реквестів від спільноти схвалила команда.
10 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.