Єгор Аушев запустив кіберполігон для тренування спеціалістів — там вже є понад 150 сценаріїв атаки і захисту
В Україні запустили кіберполігон Unit Range, який створений для практичного тренування спеціалістів із кібербезпеки в умовах, максимально наближених до реальних. Про це повідомив засновник полігону й експерт з кібербезпеки Єгор Аушев. У системі вже є понад 150 сценаріїв, а навчання проходять спеціалісти з українських державних органів.
«Майже рік під час війни ми з командою створювали перший український кіберполігон нового покоління Unit Range і нарешті, на цьому тижні, використали його вперше для навчання державних органів — у рамках Incident Response Days. Це єдиний у світі кіберполігон, що має український інтерфейс.
Наша команда розробила понад 150 сценаріїв атаки та захисту. Їхня кількість зростатиме. Попереду — сотні і тисячі тренувань для державних та приватних органів та на міжнародному ринку. Це ще один крок до зміцнення cyber resilience нашої країни», — анонсував Аушев на своїй сторінці у Facebook.
📌 Детальніше про кіберполігон
Як пише видання AIN, Unit Range створювався безпосередньо під час війни, а його розробники враховували особливості ведення сучасної війни, де бойові дії часто комбінуються з кібератаками та спробами знищити цифрову інфраструктуру противника.
Крім того, Unit Range надає інформаційну панель даних у реальному часі, де вимірюється результативність та профіль ризику для всіх членів команди — від керівників до звичайного ІТ-персоналу.
За словами Аушева, у створення проекту він вклав кілька сотень тисяч доларів власних коштів, точну суму підприємець не називає. На час війни такі навчання для військових Unit Range буде давати безкоштовно, або за підтримки донорів. У планах компанії — вихід на міжнародний ринок, де для комерційних установ буде кілька опцій: підписка і доступ до платформи або платформа й тренери/ментори від Unit Range.
📌 Як це допоможе Силам оборони
Кіберполігон — це віртуальна лабораторія, де спеціалісти мають можливість реалізовувати мережеві атаки та здійснювати їх відбиття, виявляти вразливості та відпрацьовуючи свої дії в умовах, максимально наближених до реальних атак. Відпрацювання кібердій здійснюється в замкненому віртуальному середовищі, яке імітує реальну інфраструктуру, яку фахівцям з кібербезпеки доведеться атакувати або захищати, в залежності від профілю діяльності.
«Це як правило хмарне рішення на віртуальних машинах (в нас повністю все в Amazon Web Services), де розгортаються сценарії, які розробляються експертами з кібербезпеки. Такі сценарії максимально імітують хакерські атаки або системи, які треба атакувати (якщо тренуєш offense)», — розповів засновник полігону.
За час повномасштабної війни кількість кібератак в Україні зросла у декілька разів, у порівнянні з попередніми роками. Від 24 лютого 2022 зафіксували понад 4500 кібератак. У 2020 їх було всього 800, а у 2021 — близько 2000. Як повідомляв LB, з посиланням на слова голови Служби безпеки України Василя Малюка, щоденно Росія здійснює в середньому по 10 кібератак.
Для протидії таким атакам, які часто стосуються не лише цивільної, а й військової або державної інфраструктури, Unit Range вже проводить навчання для працівників державних органів та військових.
«Наш полігон нового покоління — кращий ніж світові аналоги, бо він дуже простий для використання і на ньому зможуть тренуватися не лише кіберспеціалісти, а і звичайні співробітники компаній. Для Ради національної безпеки і оборони України ми взяли близько 10 сценаріїв і 20 команд з державного сектору (спецслужби, прикордонники, фахівці Держспецзв’язку та інші). Вони мали відбити атаки, розібрати їх детально і зробити контратаку», — додав Аушев.
Нагадаємо, Держспецзв’язку нещодавно опублікувала аналітичний звіт про кіберагресію росії проти України — «Russia’s Cyber Tactics: Lessons Learned 2022». Завантажити документ повністю можна за посиланням, а DOU підготував стислий переказ найважливішого.
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.