Зимова конференція AgileBaseCamp пройшла у Львові
5 лютого 2011 року понад 300 розробників програмного забезпечення та людей, діяльність яких дотична до ІТ-проектів, з України, Білорусі, Польщі та Росії, зібралися у Львові на IV конференцію AgileBaseCamp. Потрібно зазначити, що команда організаторів — компанія SoftServe, яка посприяла проведенню заходу, та компанія SCRUMguides, яка сформувала цікаву та актуальну програму конференції, а також забезпечила проведення Open Space — дискусій — спрацювали як злагоджений механізм.
Конференція відбувалася двома потоками де можна було прослухати десять доповідей, які стосувалися гнучких методик реалізації проекту. Учасники AgileBaseCamp відзначили високий рівень усіх без винятку доповідей... Всі виступи були присвячені актуальним проблемам і, як правило, викликали жваві дискусії між учасниками. У числі найбільш цікавих виступів була доповідь Павела Ліпінського (Paweł Lipiński) — «The craft of making software», у якій він зазначив, що використання Agile-практик зумовлено тим, що у повсякденному житті ми використовуємо їх принципи і це є природно. Під час виступу доповідач проводив паралелі між своїм життям та розробницькими практиками, наголосив на ідеї, що натхнення для створення програмного забезпечення можна знайти і в інших галузях.
Серйозне зацікавлення викликала доповідь Ростислава Сеніва (SoftServe) «Assessing your Agility», в якій було розглянуто спосіб сертифікації Scrum проектів та індивідуальних Scrum команд, підходи оцінювання процесів з метою ідентифікації виробничих затримок, неоптимальних рішень, надлишковості чи недостатності правил тощо, а також метрики, корисні для передбачуваної і швидкої розробки програмного забезпечення з використанням Scrum підходу.
Також великий інтерес викликала доповідь Романа Макушняка (SoftServe) — «Scrum Master Anti-patterns», у якій він розповів про те, чого не повинен робити Скрам Мастер. На прикладах Роман показав типові помилки Скрам Мастерів, які можуть звести нанівець усі зусилля із впровадження Agile підходів в проектах або в організації.
Слухачів також зацікавила доповідь Дмитра Міндри — «Dependency Injection або Don’t call me, I’ll call you», в якій він розповів про ін’єкцію залежностей та про досвід використання цього архітектурного паттерну в проектах. Ін’єкції залежностей присвячено багато книжок та статей, які навчать вас користуватись конкретними фреймворками та контейнерами. В доповіді розглядалися приклади на C# та Java.
Олексій Кривицький у своїй доповіді — «Успішне впровадження Agile. Моделі та поради» ознайомив слухачів із успішними методами впровадження Agile.
З усіма презентаціями доповідачів можна ознайомитися, завітавши на сайт AgileBaseCamp:
lviv.agilebasecamp.org/slides-3
Яскравість та позитивний настрій на конференції створила компанія SoftServe. У перервах учасники конференції могли не тільки поспілкуватися один з одним, а й розважитися у SoftServe FunZone: можна було потрапити у країну пригод разом із новою сенсорною ігровою системою — Xbox 360 Kinekt, отримати подарунки від компанії SoftServe та просто відпочити.
AgileBaseCamp допоміг чітко окреслити усі переваги та недоліки Agile методологій, які сьогодні застосовуються у проектах при розробці програмного забезпечення.
Фотозвіт можна переглянути тут:
softserve.ua/...y/agilebasecamp-lviv-2011
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.