Airbnb блокує можливість «благодійного» бронювання житла в Україні через випадки шахрайства
Міжнародна платформа для пошуку житла AirBnB блокує можливість бронювання житла в містах України з метою допомоги українцям у війні проти росії. Причина такого рішення — шахрайські випадки та масове створення нових оголошень на платформі з метою заробітку на благодійності, повідомляє Wired.
Наразі іноземці забронювали понад 434 тисячі ночей у Києві, Одесі та Львові, щоб показати солідарність з українцями. За даними Airbnb, ці замовлення зібрали понад $15 млн допомоги. Причому компанія, яка зазвичай бере близько 20% кожного бронювання, відмовилася від своїх комісій в Україні.
Однак у поспіху надати гроші українцям з-за кордону, деяким «орендарям» бронювання було скасовано без особливих пояснень.
Про випадки шахрайства
Зазначено, що після того, як почали надходити бронювання пожертв, деякі господарі створили «привиди» для квартир в Україні, яких не було. У деяких випадках вони можуть взагалі не проживати в Україні. Це суперечить політиці Airbnb щодо фальшивих акаунтів, навіть якщо вони були призначені для збору коштів.
У середині березня Airbnb взагалі заблокував можливість новим хостам створювати оголошення в Україні, щоб мінімізувати шахрайство, яке також заважає фактичним українцям отримувати кошти через платформу.
Компанія також повідомила, що вона «уважно оцінює» всю лістингову діяльність в Україні та вживає заходів для виявлення шахрайства.
Окрім пожертвувань безпосередньо українським господарям Airbnb, люди також можуть робити пожертви на Airbnb.org, який зобов’язався надати безкоштовне короткострокове житло для 100 тисяч біженців, які тікають з України.
Раніше Airbnb тимчасово зупинив усі операції в росії та білорусі через війну в Україні.
Airbnb також запустила ініціативу airbnb.org/help-ukraine для тих, хто хоче підтримати українців. Тут можна запропонувати помешкання безкоштовно чи зі знижкою та пожертвувавши кошти. Усі зібрані гроші спрямують на забезпечення людей тимчасовим житлом.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
6 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.