Борняков розповів про ІТ під час війни та плани Мінцифри на 2023 рік. Головні тези
У своїй колонці для NV заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков розповів, як розвивалася українська ІТ-сфера у минулому році та якими є пріоритети Мінцифри на
📌 Про цифрову блокаду рф
Надіслали 650 листів із закликом покинути ринок росії. 190 компаній підтримали пропозицію, серед них — техгіганти Apple, Amazon, Google, Microsoft, Netflix.
Водночас на український ринок зайшли технологічні корпорації Revolut та PayPal. Остання також закрила доступ для росіян до свого сервісу.
📌 Про Дія City
Зараз простір нараховує більше 400 резидентів, серед яких Reface, Roosh, Monobank, Samsung, Visa, KyivstarTech, MacPaw, Ajax Systems. У компаніях-резидентах працює понад 34 тисячі фахівців.
Тепер до Дія City можуть долучитися технологічні компанії, пов’язані з виробництвом продуктів для оборонної, промислової та побутової сфер, міжнародні платіжні системи й хмарні рішення. Серед таких резидентів — American Technologies Network (military-tech), Visa, TAS link (платіжні системи), De Novo, GigaCloud (хмарні рішення).
📌 Про ІТ Generation
Проєкт стартував наприкінці червня. 2 200 студентів отримали можливість отримати ІТ-спеціальність. Перші випускники вже отримали роботу. У Мінцифри розглядають можливість продовження проєкту.
📌 Про віртуальні активи та екосистему стартапів
Президент підписав закон, який запустить легалізацію ринку віртуальних активів. Україна приєдналась до Європейського Блокчейн Партнерства в статусі спостерігача. А в лютому стартує безоплатний курс із криптограмотності.
У Мінцифри виокремили найважливіші сектори для розвитку стартапів: military tech, security, deep tech, agro-food tech, bio tech. Упродовж
📌 Про military-tech та еРезидентство
У 2023 році міністерство буде фокусуватися на підтримці продуктового напрямку. Одна з найперспективніших галузей — це military-tech. Україна вже має розробки за стандартами НАТО. Наприклад, платформа Delta, яка дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу.
Також планують реалізувати еРезидентство. Закон вже є, зараз працюють над юридичною і технічною сторонами.
Нагадаємо, у своєму грудневому матеріалі DOU також проаналізував, як розвивалась українська ІТ-галузь протягом вже майже року повномасштабної війни, та підбив підсумки.
Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті.
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.