1600+ розробок і $3,2 млн грантів. У Brave1 розповіли, що вдалося зробити за рік існування кластера
26 квітня 2023 року в Україні запустили Brave1 — платформу для розвитку й підтримки військових інновацій. У Defence Tech кластері розповіли DOU про свої основні завдання й досягнення, а також яких розробок зараз найбільше потребують захисники на фронті.
📌 Про пріоритети і що вдалося
За перший рік роботи на платформі українські розробники зареєстрували понад 1600 розробок за 12 вертикалями, визначеними Генштабом для Brave1. Серед найактуальніших:
— 300+ у сфері БпЛА;
— 200+ розробок наземних роботизованих комплексів (НРК);
— 200+ у сфері штучного інтелекту;
— 100+ засобів радіоелектронної боротьби та розвідки (РЕБ/РЕР).
60 розробок кодифіковані згідно зі стандартами НАТО, що відкриває їм шлях до контрактування через державні інституції.
«Ми надаємо розробникам супровід проєктів на всіх етапах їх реалізації та фінансуємо найперспективніші з них. Наша ціль — максимально швидка поява сучасних технологічних рішень та застосування їх нашими військовими», — розповіла Наталія Кушнерська, керівниця кластера Brave1.
За перший рік роботи кластер видав 186 грантів на загальну суму понад $3,2 млн. Цю підтримку розробники можуть використати для R&D, масштабування і вдосконалення свого продукту.
📌 Про розвиток ринків РЕБ/РЕР і НРК
У Brave1 зазначають, що від моменту запуску напряму РЕБ/РЕР кількість розробок зросла в 10 разів — до понад 100. Ринок засобів РЕБ зараз формують понад 50 українських компаній різних рівнів.
Також на платформі зареєстровано понад 200 розробок зі сфери НРК, 50 з яких уже пройшли випробування на полігоні. Йдеться про використання НРК у таких сферах, як логістика, евакуація, мінування, розмінування, спостереження й вогневе ураження. На ринку працюють понад 60 відповідних компаній.
📌 Про пошук нових рішень
Кластер шукає ефективні рішення для боротьби з FPV та комерційними дронами, які наразі використовує ворог на фронті (сьогодні, 29 квітня, — останній день, коли можна подати заявку, — ред.).
Зокрема, потребують розробок для:
— протидії й ураження FPV і комерційних дронів;
— створення БпЛА, які можуть перехоплювати ворожі розвідувальні дрони ZALA, Орлан, SuperCam та інші.
«Саме цих рішень зараз потребують українські військові й від них залежить успіх України у відбитті російської збройної агресії. Brave1 фокусується на тому, щоб оперативно реагувати на запити військових та надавати їм необхідні рішення в найкоротші строки», — прокоментували у кластері.
📌 Про партнерства і плани на 2024 рік
Зараз кластер працює з понад 60 інвестиційними партнерами, які фінансують або проявляють зацікавленість до українських розробок. За перший рік роботи розвинули співпрацю з профільними асоціаціями виробників оборонних технологій зі США, Франції, Італії, Чехії, Бельгії, Данії, Естонії, Великої Британії та інших країн.
Цьогоріч кластер продовжить концентруватися на своїх пріоритетних напрямах — РЕБ/РЕР, НРК, БпЛА і ШІ. Також планують збільшити кількість і обсяг виданих грантів.
«Для цих цілей передбачено 1,5 млрд грн у держбюджеті України на 2024 рік. Сама ж сума грантів буде збільшена до 500 тисяч, 1, 2, 4 та 8 млн гривень. Ці кошти розподілимо на розвиток технологічних рішень», — зазначили у Brave1.
Нагадаємо, керівник управління РЕБ Міноборони Іван Павленко розповів про те, як українські розробки допомагають боротися з російськими ракетами, а також закликав фахівців долучатися до РЕБ-підрозділів.
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.