У Києві можуть знову запровадити графіки відключень. Що варто робити мешканцям і бізнесу, аби цього не сталося, — пояснює СЕО YASNO
Якщо попит на споживання не зменшиться і росія продовжить обстрілювати енергообʼєкти, у Києві можуть знову запровадити графіки відключень електропостачання. Про це під час брифінгу повідомив гендиректор ДТЕК «Київської електромережі» Денис Бондар.
Він додав, що його компанія оновила графіки відключень для столиці (тепер буде шість груп замість трьох), а за пів години про відключення мешканців також сповіщатимуть у застосунку «Київ Цифровий». Наразі ці обмеження не діють.
Те, що ризик відключень справді є, у коментарі для DOU підтвердив і Сергій Коваленко, СЕО YASNO — ще однієї компанії, яка постачає електроенергію киянам. За його словами, упродовж останніх місяців Україна втратила значну частину потужностей. Ситуація погіршилася, але енергетики намагаються її збалансувати.
«Росіяни можуть продовжувати знищувати енергетичну інфраструктуру в такому ж темпі. Нас забезпечуватимуть атомні електростанції, відновлювальні джерела, плюс є імпорт, однак цього буде достатньо лише для покриття базових потреб.
Якщо обстрілів не буде, є й інші фактори, які впливатимуть на можливі відключення: яка погода за вікном, наскільки активно люди споживають електроенергію, як працюють усі потужності енергосистеми, наскільки швидко ремонтують критичну інфраструктуру. Невеликий плюс у тому, що ці моменти ми можемо хоча б приблизно прогнозувати й готуватися до них.
Тепла погода виручала, але похолодання збільшило споживання, тож питання обмежень знову на столі. Саме тому всі енергетики просять споживати відповідально», — зазначив він.
💡 Які прилади забирають найбільше електроенергії
Серед найбільш витратних — електрична плита (3.5 кВт-год), кондиціонер (3 кВт-год), а третє місце ділять фен, електрочайник та праска (2.2 кВт-год). Цими приладами просять не користуватися у пікові години: зараз це
💡 Що може зробити кожен
«Поради для мешканців: споживати свідомо, не вмикати усюди світло, переходити на енергоефективні прилади (дрібні й великі), потужну техніку використовувати лише після 23:00. Прокачувати свою автономність — мати павербанки, зарядні станції, старлінки, необхідні запаси. І, звісно, сплачувати вчасно за електроенергію, бо ці гроші йдуть на відновлення енергосистеми та її підтримку.
Для бізнесу поради схожі: мати автономні джерела енергії, не використовувати електроенергію без необхідності. Запровадити гібридний графік роботи, щоб знизити споживання. Якщо це бізнес із вивісками, то вимкнути їх, бо вони споживають багато. Якщо це підприємство — замовити енергоаудит. Це допоможе зрозуміти, де і що треба змінити у виробництві, щоб використовувати менше електроенергії», — пояснив Сергій Коваленко.
Нагадаємо, у
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
51 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.