Українці запустили чат-бот, який уміє моніторити частоти російської авіації й шукати найближче укриття в Києві (UPD)
Команда розробників запустила чат-бот «Український Єнот», який уміє моніторити бойові частоти російської стратегічної авіації. Поки що ця функція працює в тестовому режимі, зазначив у своїх соцмережах один із засновників проєкту — Python Developer Артем Левківський.
«Будемо додавати частоти Чорноморського флоту, військово-транспортної авіації. Вони нам відомі, ми їх вже слухаємо, але почнемо з малого», — написав він.
За словами розробників, чат-бот також допомагатиме:
— визначати найбільш імовірну причину тривоги,
— знаходити найближче укриття (поки що лише в Києві, але планують розширювати цей функціонал),
— повідомляти про грім, щоби користувачі не плутали звуки грози з вибухами,
— моніторити радіаційний фон в Україні,
— моніторити втрати ворога,
— повідомляти та надавати актуальну карту тривог.
«Є ще кілька прихованих і корисних функцій, перелік яких ми будемо розширювати. Також вже думаємо над запуском розробки мобільного додатку», — повідомили автори проєкту.
Команда опублікувала актуальний функціонал телеграм-бота й поділилася планами щодо його вдосконалення. Зокрема, хочуть запроваджувати преміум-підписку й монетизувати проєкт. За їхніми словами, бот може бути корисним не лише для громадян, які моніторять повітряні тривоги, а й для OSINT-аналітиків, журналістів й адміністраторів різних ресурсів у соціальних мережах.
У коментарі для DOU розробник телеграм-боту Артем Левківський надав більше деталей про проєкт:
«Ідея довго виношувалась. Я з початком обстрілів по енергетиці почав цікавитись моніторинговими каналами та темою російської стратегічної авіації. Слухав їхні комунікації на бойових частотах, частотах флоту. Згодом ми познайомились з другим розробником в нашій команді — Владом. Поки спілкувались, то виявили, що маємо схожі ідеї для проєкту, тому об’єднались з ним. Над ботом працює ще кілька людей: до релізу нас було троє, зараз семеро.
Спершу питання про монетизацію не стояло. Це була волонтерська ініціатива. Зараз, з огляду на деякі технічні обмеження, вкладені в проєкт ресурси, ми про це думаємо. Поки проєкт був ще на стадії ідеї і закритого тестування, ми вже отримували повідомлення про зацікавленість як від приватних осіб, так і від однієї державної структури. Але поки що ми не готові віддавати комусь проєкт. Про співпрацю з державними структурами ми думаємо, але до того, як почати співпрацю, хочемо довести життєздатність нашого алгоритму. Майже щодня ми робимо невеликі й великі оновлення, які покращують роботу нейронки.
Щодо укриттів, то поки що надаємо лише інформацію по Києву, наступного тижня плануємо додати Харків, далі — Запоріжжя, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг. Дані беремо з офіційних карт укриттів. Геодані зберігаємо в базі і за допомогою звичайного SQL запиту і плагіну PostGIS відбувається пошук найближчого укриття до тих координат, які ми отримуємо від користувача. Інформацію про грім беремо з сайту Blitzortung.
Чому в нас така назва для бота? Тут все просто) Загалом, це як згадка про херсонського єнота, якого викрали орки. Також єнот — це моя тотемна тваринка, з якою мене багато хто асоціює».
Нагадаємо, у Дарницькому районі Києва облаштували укриття з автоматичним відчиненням дверей під час повітряної тривоги. Цей пілотний проєкт втілюють спільно з українським виробником систем безпеки Ajax Systems. Компанія забезпечила фінансування, тому для облаштування укриття не залучали бюджетні кошти.
Оновлення від 1 вересня: додали коментар від розробника
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.