Python у восьмому класі. Коли оновлять шкільний курс інформатики та які результати пілотного проєкту
У Мінцифри розповіли про результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії», який стартував у вересні
📌 Контекст
10 лютого 2022 року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України разом із EU4DigitalUA презентували проєкт оновлення змісту, освітніх ресурсів і підходів до навчання предмета інформатики в школах.
Бажання долучитися виявили 405 закладів освіти. Серед їхніх заяв координаційна рада відібрала 50 шкіл, які відповідали вимогам проєкту. Серед них: 14 закладів — із сіл, селищ і селищ міського типу; 17 закладів — із міст; 13 закладів — з обласних центрів і 6 закладів — зі столиці. Повний список шкіл можна переглянути тут.
Старт пілоту відбувся 1 вересня 2022 року. Тоді анонсували, що після доопрацювання та вдосконалення розроблені ресурси масштабують на всі заклади загальної середньої освіти 1 вересня 2023 року.
DOU поцікавився, якими є результати пілотного проєкту та коли оновлений курс інформатики стане доступним для всіх українських шкіл.
Тезово публікуємо відповіді, які нам надали у Мінцифри:
— В Україні попит на IT-спеціальності продовжує зростати — у 2021 році диплом бакалавра в ІТ отримали майже 17 000 випускників, а до 2025 року їх кількість може сягнути 23 000. IT-студії — оновлений курс з інформатики, який допомагає українським дітям поглибити свої знання про світ інформаційних технологій та дізнаватися, як працюють професіонали цієї галузі.
— У пілоті проєкту беруть участь провідні українські експерти, IT-кластери та ІТ-фахівці, щоб створити освітній контент, впровадити цифрові технології у викладання, навчання та оцінювання учнів.
— Міжнародні експерти дослідили понад десять навчальних платформ, щоб надати найкращі практики для IT-студій, а також допомогли створити межі цифрової компетентності учнів для визначення знань і навичок, які повинні мати школярі.
— Зараз, в останній чверті, тестують освітні ресурси із цифрового громадянства та кібербезпеки. Опитування показало, що діти та викладачі із задоволенням користувалися інноваційними освітніми матеріалами. Вони замінюють підручник на
— У третій чверті пройшло навчання з алгоритмізації, моделювання і програмування. Школярі навчалися створювати алгоритми та програми в різних середовищах, які відповідали віку. Так, початкові класи працювали з інтерактивними ресурсами Code.Org, учні
— Окрім того, у третій чверті учні поєднували програмування з історією, мистецтвом, музикою та літературою, дізналися про професії розробників мобільних застосунків та відеоігор і розібратись у тому, чим відрізняється художник від дизайнера.
— Наприкінці червня 2023 року мають підбити підсумки пілоту. А наступного навчального року, після пілотування, планують масштабувати оновлений курс на всі школи, а це чотири мільйони учнів. Курс буде у вільному доступі онлайн для всіх вчителів інформатики та школярів України.
Нагадаємо, раніше DOU поговорив з викладачами інформатики про те, чого їм наразі бракує, а також розпитав про нововведення Валерію Іонан з Міністерства цифрової трансформації.
15 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.