«До Дія City дуже критично налаштовані наші партнери». Гетманцев — про підвищення податків для ІТ-галузі та роботу ФОПів
На Ukrainian Outsourcing Summit голова комітету з фінансів Верховної Ради Данило Гетманцев прокоментував зміни в податковій політиці, які стосуються IT-сектора. Зокрема йдеться про підвищення військового збору для резидентів Дія City. DOU був на цій події, тож розповідаємо головне.
Про податковий законопроєкт і Дія City
Гетманцев каже, що деякі міжнародні партнери скептично налаштовані щодо пільг для IT-сектору та Дія Сіті зокрема.
«До Дія City дуже критично налаштовані наші партнери, від яких ми повністю залежні в частині невійськових видатків (військові ми фінансуємо своїм коштом). Вони скептично ставляться до будь-яких пільг і до Дія City зокрема. Нам дуже важливо показати, що Дія City є успішним проєктом. Чверть компаній, які існують в Україні, — це не успішний проєкт, що б ми з вами не говорили.
Якщо ви переходите в Дія City, то маєте можливість на надпільгових умовах оподаткування реалізовувати свій бізнес-проєкт на багато років вперед. Але буде цей режим успішний чи ні — залежить від вас передусім. Бо якщо ви залишаєтеся на ФОПах, то погоджуєтеся з тим, що будете працювати „в тіні“. Ця тінь точно завершиться. Це може бути після війни чи під час вступу нашого в ЄС. Якщо ми об’єднаємося, то Дія City залишиться і буде працювати. Якщо будемо вести таку політику, як зараз („моя хата скраю“), то я переконаний, що під час вступу до ЄС ці практики організації бізнесу підуть і замість них нічого не буде», — зазначив Гетманцев.
Чому підвищили військовий збір
Гетманцев додав, що мета підвищення військового збору — зібрати додаткові кошти для фінансування армії, оскільки дефіцит бюджету наразі складає 500 мільярдів гривень. З них менше 10% держава мала б взяти з податків. Однак після консультацій з бізнесом обсяг зменшили і зараз йдеться про 20 мільярдів гривень.
Гетманцев також наголосив, що держава прагне до справедливості у податковому навантаженні на різні категорії платників, зокрема між працівниками різних галузей.
«Чому вчитель, який платить 19,5% податків, повинен сплачувати ще 3,5% від свого доходу, а IT-спеціаліст — ні? Це питання справедливе», — зазначив Гетьманцев.
Він також додав, що це рішення лише для військового часу.
Чому підвищили військовий збір, а не ПДВ
Гетьманцев зазначив, що він був прихильником того, щоб підвищити ПДВ, а не військовий збір. Проте, за його словами, підвищення ПДВ призвело б до зростання інфляції.
«Якщо підняти ПДВ на 3%, то на 3% зросте інфляція. З військовим збором такого немає, підвищення військового збору навпаки стримує інфляцію. Тому, в кінцевому рахунку, вибрали його.Дійсно, військовий збір оподатковує лише білі зарплати, але і ПДВ оподатковує лише білий обіг товарів», — каже Данило Гетманцев.
За його словами, значна частина електроніки, яка завозиться в Україну є контрабандною і не оподатковується. Наразі уряд намагається побороти таку торгівлю.
Про новий податковий законопроєкт
Данило Гетманцев також прокоментував затримку з підписанням податкового законопроєкту. За його словами, законопроєкт повністю відпрацьований і готовий до підпису, але рішення щодо цього залишається на рівні офісу президента. Він впевнений, що документ буде підписаний, оскільки без нього виконання бюджету неможливе.
Редакція DOU повідомляла чому податковий закон не підписали та що буде з податками, якщо його так і не підпишуть. Крім цього у вересні українські IT-компанії закликали владу доопрацювати податковий законопроєкт і не змінювати умови оподаткування для резидентів Дія City.
Найкращі коментарі пропустити