Реєстру військовослужбовців і сертифіката захисника поки що не буде. Що кажуть в Міноборони
16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10062, який стосується цифровізації Збройних сил України. Передбачалося, що із цим законопроєктом буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ, а також електронний сертифікат захисника (можливість мати військово-обліковий документ в електронному варіанті). Однак ці пункти прибрали з ухваленого документа. У Міноборони підтвердили DOU цю інформацію.
Деталі
Міністерство оборони України 16 січня перед розглядом документа № 10062 пояснило, в чому полягає його важливість.
«Реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат... Буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі», — ідеться в повідомленні Міноборони.
Однак виявилося, що пункти про реєстр для військовослужбовців, сертифікат захисника прибрали з ухваленого документа. Про реєстр військовослужбовців у Міноборони прокоментували DOU так:
«Будуть шукатися інші варіанти створення його. Поки що конкретики немає».
Те саме стосується сертифіката захисника та е-кабінету підприємства. На запитання, чому пункти про це прибрали із законопроєкту, у відомстві зауважують: «Це краще спитати у депутатів, які були присутні на засіданні. Досі немає повного тексту законопроєкту і не відомо досконало, за що проголосували».
На сайті Верховної Ради ще немає тексту ухваленого закону, але можна переглянути порівняльну таблицю другого читання, у якій згадано і сертифікат захисника, і електронний кабінет підприємства. Остаточний текст закону з’явиться після його підписання головою ВР і президентом. Серед іншого згідно з ухваленим законопроєктом мають удосконалити реєстр військовозобов’язаних «Оберіг», впровадити електронний документ військовозобов’язаного тощо.
Про реєстр для ветеранів, який анонсували раніше, у законопроєкті № 10062 не йдеться.
Натомість Рада підтримала положення про автоматичне отримання статусу учасника бойових дій (УБД).
«Військові зможуть подавати електронну заяву про отримання статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни чи члена сім’ї загиблого Захисника. Але у разі неможливості військової частини надати відомості — комісія залишатиметься», — пише на своєму сайті Міноборони.
Раніше DOU пояснював, як працює реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» і що удосконалиться з ухваленням законопроєкту № 10062.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
9 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.