Які ІТ-компанії задонатили найбільше на гумдопомогу та ЗСУ — дослідження NV (UPD)
Видання NV зібрало і проаналізувало інформацію про донати на оборону та гуманітарну допомогу від приватних компаній за рік великої війни. У переліку — чимало представників ІТ-галузі: GlobalLogic Ukraine, SoftServe, Genesis, EPAM Ukraine, ELEKS, Sigma Software, N-iX, Intellias, Infopulse й Mate academy.
Як уточнили для DOU в GlobalLogic, сукупний внесок компанії для підтримки України та українців справді сягнув одного мільярду гривень.
«Це фінансова підтримка наших українських інженерів та їхніх родин, внески фонду „Повернись живим“ та гуманітарним фондам, адресна допомога», — зазначили в GlobalLogic.
📌 Деталі
Згідно з дослідженням NV, приватні компанії перерахували 17,9 млрд грн. Загальна орієнтовна сума донатів — майже 100 млрд грн (до цієї суми увійшли кошти, надані благодійними фондами, приватними компаніями небанківського сектору, банками та переказами приватних осіб через банківські рахунки).
Для порівняння: через благодійні фонди українці зібрали на потреби оборони України 54,6 млрд грн. А головним джерелом витрат саме на оборону і безпеку в Україні став держбюджет — за рік (березень-2020 — лютий-2023) держава, за підрахунками Мінфіну, скерувала на ці цілі 1,5 трлн грн ($44,1 млрд).
📌 Як рахували
NV надіслав запит у 50 найбільших за обігом приватних компаній України, а також у 10 найбільших IT-компаній, із запитанням: скільки коштів вони спрямували на ЗСУ та гуманітарні цілі, пов’язані з війною. Відповідь надали 47 компаній, решта вирішили не розкривати таку інформацію, посилаючись на конфіденційність та безпеку. Разом ці компанії задонатили на більш ніж 17 млрд грн.
Водночас тисячі малих і середніх бізнесів донатять напряму в підрозділи ЗСУ або локальні фонди, ремонтують техніку, годують бійців, допомагають шпиталям і лікарням тощо. Сотні тисяч людей через соцмережі збирають на свої картки кошти для воїнів (88% респондентів січневого опитування КМІС відповіли, що донатили на ЗСУ). Усі ці внески відіграють значну роль у загальному процесі допомоги армії, але підрахувати їх неможливо, зазначають у NV.
Нагадаємо, DOU продовжує розповідати, як війна й економічна ситуація вплинули на українські ІТ-команди з переліку топ-50. Нещодавно ми попросили компанії N-iX, ELEKS, Avenga, SQUAD і ALLSTARSIT максимально відверто розповісти, як у них нині з клієнтами і наймом, чи є бенч і який його обсяг, а також чи планово переглядають зарплати.
Про те, як справи в п’яти найбільших IT-компаній України (EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Evoplay і Luxoft), читайте в попередньому матеріалі.
Оновлення від 30 травня: додали коментар від компанії GlobalLogic.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
5 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.