Мінцифри й Мінекономіки працюють над механізмом «єБронювання». Кажуть, для реалізації потрібно три місяці
Міністерство економіки разом із Міністерством цифрової трансформації напрацьовують механізм електронного бронювання. Про це під час зустрічі з European Business Association повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко, передає Укрінформ.
«Зараз разом із Мінцифри ми працюємо над „єБронюванням“. Підприємство зможе онлайн створювати свій кабінет, заходити туди, вводити дані військово-облікової спеціальності, дані працівників. Туди ж автоматично з пенсійного фонду і податкової підтягуватиметься вся необхідна інформація. І потім, ледь не автоматично (якщо не буде обмежень), видаватиметься електронне бронювання.
Думаю, що на все це потрібно десь три місяці, адже доведеться повністю руйнувати чинний алгоритм бронювання. І
76-ту постанову теж будемо повністю переписувати, зважаючи на нові диджиталізовані процеси», — сказав Ігор Фоменко.
Він додав, що такий електронний документ матиме спеціальний QR-код. Його можна буде роздрукувати й носити з собою, що й підтверджуватиме бронь. За словами Фоменка, зараз в Україні заброньовано більше 500 тисяч військовозобов’язаних, а більше чотирьох тисяч підприємств визначено критично важливими.
📌 Контекст
У лютому на Урядовому порталі зʼявився порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Згодом DOU опублікував детальну інструкцію для компаній, які хочуть забронювати спеціалістів.
Для отримання бронювання від мобілізації компанія має подати поіменний список військовозобов’язаних співробітників, які претендують на бронювання. Окрім того — довідку про загальну кількість військовозобов’язаних — Форма для заповнення (у цьому документі потрібно вказати лише точну цифру, а не імена й прізвища співробітників).
«Компанія має показати кількість військовозобовʼязаних працівників цифрою, щоб підтвердити, що бронюють не більше 50%. Це має бути довідка від підприємства, як і передбачено в постанові», — прокоментували для DOU в Мінцифри. У відомстві додали, що на бронювання можуть претендувати лише працівники, оформлені за трудовим договором.
Додамо, що у лютому Ігор Фоменко повідомив, що айтівці-ФОПи та гіг-контактори можуть також претендувати на бронювання від мобілізації. Однак Олександр Борняков із Мінцифри пізніше спростував цю заяву. Зараз в Україні хочуть змінити законодавство, щоб можна було бронювати й інші категорії співробітників.
14 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.