Е-резиденти зможуть відкривати бізнес в Україні та сплачувати податки онлайн. Однак сама система все ще на етапі розробки
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка визначатиме механізм отримання іноземцем статусу е-резидента онлайн, про це повідомляє пресслужба Мінцифри. Щоб відкрити бізнес в Україні, не потрібно бути присутнім особисто. Також можна буде дистанційно керувати власною справою, відкривати банківські рахунки чи сплачувати податки онлайн.
Ухвалена постанова врегульовує:
— механізм набуття та скасування статусу е-резидента;
— порядок формування та ведення системи «Е-резидент» спільно з Державною податковою службою та банками;
— захист персональних даних електронних резидентів.
Повноцінно е-резидентство запустять після завершення розробки та тестування інформаційної системи. Наразі триває етап розробки. Е-резидентство не буде доступне громадянам росії, білорусі та країн, що входять до «сірого» чи «чорного» списку FATF. Також е-резиденти не зможуть надавати послуги українським громадянам, тобто працюватимуть тільки з іншими іноземцями.
«Іноземці отримають право реєструватися в Україні фізичними особами-підприємцями, відкривати банківські рахунки та вести свій бізнес онлайн. Зручним є також механізм сплати податків та звітування для е-резидентів: це робитиме український банк, у якому в е-резидента відкрито поточних рахунок, адже він виступає податковим агентом такого іноземця. Завдяки цьому проєкту ми відчинимо двері для додаткових зовнішніх інвестицій і надамо механізм для ведення бізнесу в Україні без бюрократичних бар’єрів», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
📌 Контекст
Закон про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів — е-резидентство — набув чинності 1 квітня. Завдяки закону іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в український держбюджет. Мінцифри працювало над проєктом «е-резидентство» з 2019 року.
Раніше ми розповідали, що міністерство за кошти міжнародної технічної допомоги провело спеціальне дослідження, що допомогло, за словами Мінцифри, сформувати продуктову пропозицію, яка була б цікавою для потенційних е-резидентів. DOU отримав у розпорядження документ від Мінцифри, в якому є розрахунки й економічне обґрунтування проєкту е-резидентство. У міністерстві очікують, що в середньому кожен е-резидент поповнюватиме бюджет України на $1000 на рік. На першому етапі планують долучити близько 1000 е-резидентів, які в найближчий рік зможуть поповнити бюджет приблизно на $1 млн.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.