ФОПам також хочуть дозволити отримувати бронь — зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання (UPD)
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про промислову політику», в якому йдеться про економічне бронювання. Про це повідомив голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
📌 Як це може працювати
На сайті Парламенту тезово виклали концепцію, як може діяти таке бронювання, коли закон набере чинності:
— можливість бронювання матиме кожен субʼєкт господарювання, який сплачуватиме підвищений військовий збір — щомісяця 20 тисяч гривень за працівника;
— військовий збір сплачує підприємство, а не працівник (компанія самостійно визначає, хто для неї найбільш критичний для бронювання і підтверджує це відповідними податками);
— передбачена можливість бронювання для представництв міжнародних компаній і ФОПів (останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності упродовж останнього року);
— відсоткову межу (дозволену кількість заброньованих працівників) і процедуру визначатиме Уряд.
«Незабаром ми подамо два альтернативні законопроєкти. Вони включатимуть модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень, а також змішану модель — 35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника і 20 тисяч гривень військового збору для ФОП», — прокоментував Дмитро Наталуха.
Оновлення від 14 червня: На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту. У прикінцевих положеннях сказано, що фізична особа-підприємець та/або її наймані працівники мають право на бронювання за умови, якщо обсяг доходу фізичної особи — підприємця протягом календарного місяця становить не менше трикратного розміру збору за бронювання військовозобов’язаних.
«Розмір збору хочуть закріпити у змінах до Податкового кодексу. 1200 неоподаткованих мінімумів — це 20 400 грн. Тобто трикратний збір — це 61 200 грн», — пояснює юрист Іван Щеглаков.
Також підтвердженням буде ведення господарської діяльності протягом попереднього річного звітного (податкового) періоду. Порядок бронювання ФОПів має визначити Кабмін.
📌 Хто підтримує ініціативу
Інформацію про реєстрацію законопроєкту прокоментували представники бізнесу й громадськості. Співвласник mono Олег Гороховський написав, що це важке, але правильне рішення для збереження економіки.
«Плинність кадрів, наприклад, у Монобанку за пів року перевищила увесь минулий рік. Чув, що у колег-підприємців ситуація схожа. Тема важка, складно про неї говорити та вирішити, що важливіше для країни. Я не маю відповіді, але те, що від цього рішення виграє економіка, — це факт», — зазначив він.
Підприємець і викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар також підтримав цю ініціативу.
«Економічне бронювання буде все одно — або прозоре й законне (з доходами до державного бюджету), або непрозоре й незаконне (з доходами до кишень злочинців). Не буде такого, щоб всі люди раптом стали чесними. Зніміть рожеві окуляри й підтримайте законність проти злочинності», — написав він.
📌 Контекст
У Кабміні раніше обговорювали можливість привʼязати бронювання до рівня заробітної плати. Також депутати пропонували встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого компанія зможе забронювати працівника незалежно від посади.
У березні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив правки щодо бронювання військовозобов’язаних, які отримують певну зарплатню та сплачують податки. Однак тоді повідомляли, що під час другого читання мобілізаційного законопроєкту автори цих правок зможуть ініціювати їх повторне врахування.
Зараз бронюванню підлягають лише спеціалісти у штаті (тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП), а ініціативи щодо бронювання гіг-контракторів і ФОПів так і не отримали підтримки від Міноборони й Генштабу.
У нещодавньому матеріалі ми зібрали основну інформацію про економічне бронювання. А також запитали у великих ІТ-компаній, чи підтримують вони цю ідею та скільки своїх співробітників хотіли б забронювати.
Найкращі коментарі пропустити