Edible Brands, яка звільнила весь український R&D-відділ, розрахувалася з командою. Але за однієї умови — видалити дописи-скарги в соцмережах
Американська компанія Edible Arrangements (Edible Brands), яка мала R&D-центр у Києві, у листопаді 2022 року звільнила всю українську команду. Експрацівників не попередили про це завчасно і довго не розраховувалися, тож вони вирішили обʼєднатися й надати історії розголосу.
Як повідомив DOU один із колишніх співробітників Edible Brands, публікації в соціальних мережах і медіа дали позитивний результат — компанія розрахувалася, хоч і не повністю.
«Мені відомо, що усі отримали гроші за останні 1,5 місяці роботи, але залишились без виплат за відпустки і звільнення. Усе це робили тільки через згоду не згадувати будь-де компанію чи членів сімʼї власників, а також видалити усі згадки у соцмережах», — розповів він на умовах анонімності.
📌 Контекст
Після початку повномасштабної війни в українському офісі Edible Arrangements працювали близько 50 спеціалістів. Вони намагалися якомога оперативніше пристосуватися до воєнних реалій і відновили свою робочу продуктивність за два дні. За їхніми словами, усі поставлені задачі команда виконувала вчасно, попри повітряні тривоги й обстріли.
«Увечері 16 листопада 2022 року деякі колеги почали писати, що в них зник доступ до робочих мереж і вони не можуть залогінитись. У наступні пів години вже ніхто не мав доступу. Ми посміялись, зрозуміли, що нас „закрили“», — пригадує один із фахівців.
За його словами, у компанії аргументували скорочення тим, що в ІТ зараз складні часи. Обіцяли розрахуватися, але за умови повернення техніки й проходження аудиту. Таких аудитів було кілька.
«Ми чекали, нагадували про себе. Далі почали писати листи напряму до штаб-квартири, на що керівництво образилось і почало казати, що такі листи наближатимуть нас до невиплат. Отже, що маємо: понад пів року обіцянок, півтора місяця невиплачених компенсацій за виконану роботу, невиплачені відпускні, невиплати за notice період при розірванні контракту», — поділилося джерело.
Нагадаємо, DOU поспілкувався з ІТ-спеціалістами, які шукали дистанційну роботу в міжнародних компаніях, але не отримали її через те, що перебувають і хочуть працювати на території України. Декому це повідомили прямо, декому — завуальовано, а з деким просто припинили комунікацію, коли дізналися про небажання виїжджати. Розповідаємо про кілька таких випадків.
6 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.