В Україні зʼявиться новий інтерактивний портал Держстату. У Мінцифри пояснили, чому його розробку доручили компанії EPAM
У Мінцифри хочуть перетворити Держстат на ІТ-компанію, про це нещодавно розповів керівник відомства Михайло Федоров у матеріалі Forbes. Кошторис проєкту — 55 мільйонів гривень, презентація перших результатів — улітку
❓Чому саме EPAM:
«Компанію EPAM, як розробника нової системи Держстату, обрали на відкритому конкурсі, який оголосила Міжнародна благодійна організація „Фонд Східна Європа“ в межах Програми EGAP [програма міжнародної технічної допомоги, яка працює над системним цифровим розвитком держави, — ред.]».❓Чи був державний конкурс на вибір компанії для розробки:
«Державний конкурс проводиться у випадках, коли фінансування розробки здійснюється коштом держави. Нова ж система для Держстату розробляється в межах та коштом міжнародної технічної допомоги (швейцарсько-української Програми EGAP)».❓Хто ще претендував на участь:
«Міністерство цифрової трансформації не володіє цією інформацією».❓В яких ще проєктах Мінцифри бере участь EPAM:
«Із залученням експертизи компанії EPAM в 2021 році ми провели аудит бізнес-процесів та ІТ-інфраструктури Держстату. На основі аудиту ми створили стратегію цифрової трансформації».❓Чи вкладаєтеся в терміни й презентуєте перші результати влітку:
«Так, активно працюємо над цим».
📌 Контекст
У Мінцифри планують перевести на диджитальні рейки Державну службу статистики. Аудит розпочали
Видима користувачам частина проєкту — новий портал Держстату. Його планують запустити у другій половині
Нове IT-рішення вже працює у тестовому режимі — туди переносять перші дослідження. Також готується оновлення порталу користувача — заміна нинішньому сайту Держстату. Статистику на ньому можна буде переглядати на дашбордах або у вигляді інтерактивних таблиць, скачувати — у форматах xls або csv. Також передбачена функція отримання даних через API. Показати перші результати роботи Федоров сподівається у серпні
Держстат збирає величезну кількість інформації всередині країни, надає її Євросоюзу, ООН, МВФ, іншим міжнародним організаціям, каже віцепрезидент EPAM у регіоні Центральної та Східної Європи Юрій Антонюк. «З технологічної точки зору це також складний проєкт, — каже він. — Потрібно не тільки поставити нову систему, але потрібні й нові люди, які будуть з нею працювати». Схоже рішення EPAM впроваджує для однієї міжнародної фінансової інституції, але більше деталей не розголошує.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
16 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.