Що відомо про Армія+. 8 запитань до команди Міноборони
8 серпня запрацював застосунок Армія+. У ньому військовослужбовці нині можуть подати електронно 11 рапортів за чотирма групами: «На відпустку», «На допомогу», «Направлення» і «Видача направлення». А також пройти опитування. Завантажити застосунок можна для Google, Apple.
DOU побував на офіційному запуску і пресбрифінгу команди, яка відповідає за проєкт. Серед спікерів:
- Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з питань рекрутингу;
- Олег Берестовий, керівник управління інформаційних технологій Міністерства оборони;
- Артем Романюков, керівник директорату цифрової трансформації Міноборони;
- Роман Загородній, керівник проєкту «Армія+».
Розповідаємо найцікавіше з презентації.
1️⃣ Опції демобілізації. В опитуванні щодо потрібних послуг в застосунку Армія+ військовослужбовці згадували про потребу опції демобілізації. Керівник директорату цифрової трансформації Міноборони зазначив, що поки що немає такого завдання в беклозі.
«Якби така задача й була, то не в мене в команді, адже це соціальний напрям, за який ми не відповідаємо. Якщо там була б цифрова складова, нас би залучали. Можливо, щось розробляється в цьому напрямі, але до нас поки що не зверталися», — сказав Артем Романюков.
2️⃣ Вартість розробки. Це кількамісячна зарплата розробників з Центру масштабування технологічних рішень при Генеральному штабі ЗСУ, які зробили функціональність Армія+ за запитом Міноборони.
Точної суми спікери не назвали, але зауважили, що в середньому фахівці отримують
3️⃣ Безпека. Дані військовослужбовців не зберігаються в системі «Армія+». Вони підтягуються з інших реєстрів на кшталт реєстру «Оберіг», банків.
«Якщо девайс захопить ворог, адміністратор системи може заблокувати обліковий запис й будь-які дані, які на той момент будуть в „Армії+“, вони всі видаляться», — розповів Олег Берестовий.
Катерина Черногоренко зазначила, що Міноборони долучило всі державні команди, які займаються захистом цифрових інструментів, для проєкту.
4️⃣ Статус рапортів. Якщо раніше військовослужбовці не завжди знали статус своїх рапортів (чи вони дійшли до командира, чи не загубилися в процесі, чи розглянули документ), то в застосунку є ця інформація. І навіть якщо людина отримає відмову на свій запит, то обов’язково з аргументацією командира.
Згідно з нормативним регулюванням, кожен рапорт має свій час на життя. Наприклад, рапорт на відпустку за сімейними обставинами має 48 годин на реакцію. Якщо її немає, автоматично система його відхиляє. Не може бути такого, якщо людина є в системі, що її рапорт не опрацьований. Для командирів у застосунку є таймінг, нагадування та інша функціональність.
5️⃣ Підтвердження статусу військовослужбовця. Вже зараз у застосунку є Армія ID — унікальний
«Якщо у вас є потреба, бажання винагороджувати наших військовослужбовців, це можна зробити. Через обмін і підтвердження статусу, що військовослужбовець справді є військовослужбовцем. Це можуть бути бонуси, знижки, безплатні квитки, пільги на пальне. Усі бізнеси мають об’єднатися навколо військовослужбовців, і ми це зробимо на базі застосунку Армія+», — зауважила Катерина Черногоренко.
6️⃣ Виплати. Грошове забезпечення, його нарахування та отримання буде відбуватися в застосунку Армія+. Команда хоче підтягнути сюди фінансові сервіси, щоб військовослужбовець міг отримувати кошти.
«Речі, пов’язані з виплатами у разі поранення чи загибелі військовослужбовця, відбуваються дуже довго. Армія+ — це лише один з наших проєктів. Паралельно ми впроваджуємо окрему систему для пришвидшення прийняття та обробки заявок на грошову допомогу у разі поранення чи загибелі. Ця система скоро буде впроваджена та інтегрована з Армією+», — додав Олег Берестовий, керівник управління інформаційних технологій Міноборони.
7️⃣ Впровадження. Команда проведе масштабну роз’яснювальну роботу для командирів, щоб вони теж мали застосунок і могли підписувати рапорти. Також можуть піти шляхом розпоряджень, обов’язкових до виконання.
Щодо нормативки, то Армія+ повністю врегульована законодавчо, зауважують спікери. Є постанова Кабміну, яка легалізує систему, і наказ, який прирівнює електронні рапорти до паперових.
8️⃣ Навчання. У кінці серпня — на початку вересня в застосунку з’явиться функціональність для навчання військовослужбовців. Це буде перший дистанційний курс навчання, який розробляють спільно з Генеральним штабом і партнерами.
Нагадаємо, що на офіційному запуску повідомили, що далі буде в застосунку:
- військовий ID, або посвідчення військовослужбовця;
- зворотний зв’язок між державою та воїном;
- захищені чати для спілкування військовослужбовців;
- навчальні онлайн-курси та програми.
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.