Законопроєкт про скасування пільгового податку перенесли на серпень. Перевірки та штрафи для бізнесу повернуть обовʼязково — Гетманцев
В Україні змінять податкову політику з 1 серпня, оскільки до 1 липня Верховна Рада не встигає повернути довоєнні норми з технічних причин. Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у коментарі для Forbes.
Він додав, що можливі деякі правки щодо пільг для бізнесу, але це не стосується перевірок і скасування штрафів за невикористання РРО — їх обовʼязково запровадять.
«У нас є меморандум із МВФ, де це чорним по білому написано. Ми можемо багато чого хотіти, але є реалії, прописані в меморандумі, і від них ми будемо відштовхуватись, як країна, яка хоче отримати $115 млрд фінансування за чотири роки», — відповів Гетманцев.
Деякі правки у законопроєкт № 8401, який має скасувати пільги для бізнесу та повернути перевірки, нардепи ще можуть внести. Так, є правка, за якою чинний режим оподаткування залишиться для бізнесу у прифронтових зонах. Ще одна правка, яку подав Гетманцев та його колеги, — прописати в законі критерії перевірки бізнесу на
📌 Контекст
27 січня 2023 року уряд ухвалив законопроєкт, який скасовує пільгову ставку єдиного податку (2%). У квітні очільник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев анонсував, що депутати планують підтримати цей законопроєкт. За підрахунками Мінфіну, цього року законопроєкт має принести до бюджету 10 млрд грн.
«Ми приберемо 2% єдиний податок, повернемо документальні перевірки бізнесу. Наразі, крім відшкодування ПДВ, немає таких перевірок. Відновимо штрафи з 1 липня за невикористання РРО. Це законопроєкт Кабміну № 8401, і я думаю, що ми його ухвалимо. Це є в умовах нової програми із МВФ», — зазначив Гетманцев.
Раніше уряд планував, що пільги діятимуть до закінчення воєнного стану. Це мало би підтримати роботу малого бізнесу. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначав, що пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі варто продовжити. На його думку, це мотивувало б компанії розвиватися в Україні, а не шукати можливостей виїхати за кордон. Представники бізнесу також закликали владу продовжити пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі до 2028 року.
7 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.