GlobalLogic переводить фахівців на гіг-контракти. Як до цього ставляться самі айтівці (UPD)
Нещодавно в GlobalLogic анонсували, що компанія планує перевести більшість спеціалістів в Україні на гіг-контракти, відповідно до правил резидентства у Дія City. Перехід має бути поступовим та триватиме два роки.
Згідно з нашим останнім рейтингом ІТ-компаній, GlobalLogic входить у топ-3 найбільших в Україні. У ній працює понад 6500 фахівців, орієнтовно 94% із них — це технічні спеціалісти. З DOU погодились поговорити двоє контракторів компанії, які поділились думками щодо запровадження цих нововведень.
📌 Що кажуть у компанії
«Одна з особливостей режиму Дія City — співпраця компаній зі спеціалістами на основі гіг-контракту. Це договір між компанією та фізичною особою. Він не обтяжений нормами застарілого законодавства, тому більш гнучкий, ніж трудовий договір. Спеціалісту не потрібно мати зареєстрований ФОП, звітувати про діяльність та самостійно платити податки. За контрактора це робить компанія, яка його наймає.
Спеціалісти, які співпрацюють з резидентами Дія City, сплачують 5% податку на дохід та додатково 1,5% військового збору. Інші принципові умови співпраці спеціалістів із компанією не змінюються. Але нова форма співпраці буде більш зручною та ефективною і для спеціалістів, і для компанії», — прокоментували у GlobalLogic.
📌 Що кажуть у команді
Software Engineer
«Я ще не обдумував детально своє ставлення до цього, але поки просто не бачу різниці для мене як для співробітника компанії. Всі умови залишаються такими ж, як і раніше. Тобто змінюється тільки юридична\фінансова форма співпраці, а по суті нічого не змінюється.
Єдине, що одразу спадає на думку, що у випадку переходу в іншу компанію, яка не є резидентом Дія City, доведеться знову відкривати ФОП. А загалом, якщо вірити у державні гарантії щодо незмінних умов на 25 років, то, напевно, такі зміни все ж позитивні.
Нещодавно в нас була відеоконференція для всіх співробітників компанії. Нам розповіли про умови майбутніх контрактів, коротко підсумовуючи, що самі умови співпраці залишаються незмінними. Новий гіг-контракт буде підписаний між фізичною особою і компанією, тому ФОП випадає з ланцюжка. Податковим агентом для нас стає компанія, яка сплачуватиме податки та ЄСВ. Тож клопотів стане навіть менше, бо зникає потреба у веденні бухгалтерії ФОПа.
Процес вже стартує для нових співробітників — ті, хто лише починає співпрацю із GL, підписують гіг-контракти. Всіх інших співробітників будуть переводити поступово й частинами упродовж квітня-вересня 2024 року».
Manual QA Engineer
«Анонсували кілька місяців тому, нещодавно був мітинг з деталями. Розповіли загалом про програму, що умови Дія City закріплюються на 25 років, що загалом змін буде не так уже й багато. Нових співробітників зараз уже оформляють на гіг-контракти. Поточні фахівці переходитимуть на гіг-контракти поступово: перша хвиля до кінця року, а наступна — з весни й до закінчення 2024 року. При переході на гіг-контракт обіцяють дозволити перенести також частину невикористаної оплачуваної відпустки.
Моє особисте ставлення [до гіг-контрактів] — позитивне. Оподаткування зростає несуттєво, не потрібно буде підтримувати ФОП, подання звітів та сплата податків здійснюватиметься компанією. З того, що я бачу, більшість членів моєї команди теж ставляться до цього або позитивно, або нейтрально».
Нагадаємо, у Міністерстві економіки обговорюють можливості, як зробити ФОП і гіг-спеціалістів доступними для бронювання від мобілізації. Вже є певні напрацювання, але поки на робочому рівні. У лютому
Оновлення від 18:30 15 серпня. Розширили коментар фахівця.
Оновлення від 16 серпня. Переформулювали другий абзац і уточнили, що з DOU погодились поговорити двоє контракторів компанії
41 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.