Google запускає нову мову програмування Carbon — експериментальну заміну C++
Інженери Google запускають нову «експериментальну» мову програмування з відкритим вихідним кодом під назвою Carbon. Вона має стати наступницею C++, пише The New Stack.
Головне
- Розчаровані повільною еволюцією C++, інженери Google запустили нову «експериментальну» мову програмування з відкритим вихідним кодом під назвою Carbon. Інженер Google Чендлер Каррут представив мову цього тижня на конференції CPP North C++ у Торонто.
- С++, за словами Каррута, має низку проблем, які заважають сучасним розробникам. Еволюцію мови гальмує, зокрема, бюрократичний комітет, орієнтований на стандартизацію. Це ускладнює додавання нових функцій, адже процес прийняття важливих рішень може тривати роками.
- Carbon буде побудовано на основі сучасних принципів програмування. Компілятор коду Carbon написаний за допомогою LLVM (Low Level Virtual Machine). Також у ньому використовували напрацювання з Clang — компілятора для C, C++, Objective-С й Objective-C++.
- Згідно з документацією, Carbon матиме наступні характеристики: легкий для прочитання й написання код; здатність взаємодіяти з наявним кодом C++ і мігрувати з нього; підтримуватиме сучасні ОС, апаратні архітектури та середовища тощо. Розробники Carbon шукатимуть способи кращого відстеження неініціалізованих станів, розробки API. Команда планує написати інструменти перекладу для перенесення коду C++ у код Carbon.
- Ось як виглядає код код C++ і та сама функція, написана на Carbon:
Деталі
У своїй презентації на CPP North Кфррут порадив тим, хто використовує Rust, продовжувати ним користуватися. Carbon призначений для тих розробників, які вже мають великі кодові бази на C++, які важко конвертувати в Rust.
Каррут хоче побудувати Carbon у більш відкритому середовищі під керівництвом спільноти. Проєкт підтримуватиметься на GitHub і обговорюватиметься на Discord. Хоча Carbon починався як внутрішній проєкт Google, команда розробників хоче скоротити внески від Google або будь-якої іншої окремої компанії до менш як 50% до кінця року. Зрештою вони хочуть передати проєкт незалежному фонду програмного забезпечення, де його розробкою керуватимуть волонтери.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
54 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.