Від 15 тисяч гривень на рік. Студенти-контрактники зможуть отримувати гранти на навчання через «Дію»
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки медика, а оформити його можна буде через застосунок «Дія» — уряд ухвалив відповідну постанову. Про це повідомляють пресслужби Мінцифри й Міносвіти.
Серед спеціальностей, для яких передбачені гранти:
- Інформаційні технології;
- Механічна інженерія;
- Електрична інженерія;
- Математика і статистика;
- Електроніка, автоматизація та електронні комунікації.
📌 Деталі
Вступники-контрактники зможуть отримати від 15 тис. грн на рік для покриття частини вартості навчання. Розмір гранту визначається індивідуально для кожного — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності.
Отримати грант можуть вступники, які:
- вступають на бакалаврат (або магістратуру медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи чи коледжу;
- вступають на денну або змішану форму навчання на контракт;
- мають результати НМТ з будь-яких двох предметів з оцінками не менш ніж 150 балів.
«Сума гранту розраховуватиметься так:
- маєте
150–170 балів з будь-яких двох предметів — претендуєте на 15 тис. грн;- більш ніж 170 балів — на 25 тис. грн.
Розмір гранту множитимуть на коефіцієнт, залежно від спеціальності. Але для деяких спеціальностей не передбачено гранту першого рівня — лише другий, тож доступний для вступників, у яких понад 170 балів із мінімум двох предметів», — пояснили у Мінцифри.
«Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок „Дія“ пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в застосунку послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту», — зазначили у Міносвіти.
Грант надаватимуть щорічно упродовж всього навчання 4 роки — на бакалаврат і 6 років — на медичного магістра. Детальніша інформація, а також перелік спеціальностей з їхніми грантовими коефіцієнтами — за посиланням.
Нагадаємо, DOU запитав у засновників і керівників найбільших ІТ-компаній в Україні, чи потрібна, на їхню думку, вища освіта для карʼєри в галузі, чи поєднували вони навчання і роботу, а також які книжки вплинули на їхній світогляд і професійний розвиток.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
5 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.