На фронті загинув колишній співробітник EPAM Геннадій Афанасьєв. Колеги поділились спогадами про героя
Під час боїв на Луганщині загинув
Геннадій захищав Україну з першого дня повномасштабного вторгнення росії, воював у складі
Це своє фото Геннадій Афанасьєв опублікував на сторінці у Facebook у травні 2022 року
Ім’я фотографа та юриста із Сімферополя Геннадія Афанасьєва стало відомим після того, як він став фігурантом справи «кримських терористів». У 2014 році його затримали у Сімферополі як «терориста групи Сенцова». Він пройшов катування і російський суд. Звільнили політв’язня за обміном у 2016 році.
Після повернення в Україну він у різні роки був автором проєкту «Крим.Реалії», писав книгу, жив у США, а згодом став IT-спеціалістом. З 2018 року Геннадій Афанасьєв співпрацював з компанією EPAM, був Senior Software Testing Engineer. Його колеги поділилися з DOU своїми спогадами про героя:
Марина Дідковська, Director, Quality Engineering:
«Я згадую, як Гена вперше прийшов до нас на роботу — відкритий погляд, тепла усмішка. І як вражало, що маючи за спиною російську в’язницю, — це його не зламало. М’який ззовні і сталево незламний всередині. Здавалося, що в його добі більше ніж 24 години. Гена себе проявляв як дуже крутий фахівець із тестування програмного забезпечення, постійно вчив нове — автоматизацію, перформанс тестування. І паралельно встигав проводити волонтерські курси з тестування для АТОвців і членів їхніх родин.
Це людина, яка була взірцем моральних якостей. Досі не хочеться вірити, що ця трагедія — правда. Всередині жевріє надія, що це помилка і що Гена повернеться до родини, на проєкт, і знову буде з нами пліч-о-пліч. Пригадую, коли всі панікували на початку великої війни, він сказав колегам: „Я йду туди, щоб захистити вас і щоб ви не боялися“».
Ганна Борщ, Lead Software Testing Engineer:
«Пам’ятаю, як Гена започаткував безоплатні курси тестування для АТОвців та їхніх сімей. Тоді запропонував і мені підключитись, поділився матеріалами та дав кілька корисних порад. Він також час від часу на все це жалівся, що складно іноді пояснити прості речі і як він втомився, але все одно брав нову групу. Якщо я не помиляюсь, у нього більше року без перерви були ці курси. Шість груп випустив, — а може, і більше.
Гена був повний енергії та сил, наче і не було у нього тих страшних років за ґратами в орків. Він багато усміхався і жартував. Іноді перепадало всім на горіхи від того гумору, але це була частина його шарму».
Ганна Макарчук, Senior Software Testing Manager:
«Згадую момент, коли вперше познайомилась з Геною. То було інтерв’ю на один технічно складний проєкт. Назавжди закарбувався його образ: спокійний, упевнений в собі, з легкою усмішкою. Запитання, які до того не пройшли багато кандидатів, для нього були ніби легкою буденністю. А нас він сприймав як хороших знайомих, настільки легко це йому вдалося. Таким він був для мене і надалі — своєю впевненістю, раціональністю, оптимізмом і почуттям гумору збирав довкола себе колег та однодумців».
Команда DOU висловлює щирі співчуття родині та близьким. Вічна пам’ять герою!
Оновлення від 23 грудня: додали спогади колег-епамівців про Геннадія
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал редакції DOU
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.