Як забронювати айтівців: інструкція для компаній від Мінцифри
Цього тижня на Урядовому порталі опублікували порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Наводимо детальну інструкцію для компаній, як забронювати спеціалістів, яку днями опублікувало Міністерство цифрової трансформації.
Крок перший — отримати рішення про визнання компанії критично важливою
Спершу потрібно отримати рішення Мінцифри про визнання підприємства «критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період».
Подати на пошту [email protected] офіційний лист із засвідченими керівником додатками, в якому вказати відповідність компанії таким критеріям (одночасно):
- відсутність заборгованості по ЄСВ (підтверджується довідкою про відсутність заборгованості або витягом щодо статусу розрахунків з бюджетом);
- чи є підприємство резидентом Дія City;
- розмір середньої зарплати за останній календарний квартал року не менше за середній розмір зарплати по регіону за Держстатом (підтверджується довідкою від компанії).
У разі відповідності компанії іншим критеріям (виплатила понад 1,5 млн євро податків протягом року; має понад 32 млн євро надходжень за останній рік; важлива для національної економіки чи потреб територіальної громади), це теж треба вказати і надати копії документів, які це підтверджують.
Також у зверненні має бути:
- копія податкової декларації зі штампами податкової (якщо її подавали в паперовому вигляді);
- або квитанція про прийняття декларації, якщо її подавали онлайн;
- або поштове повідомлення з відміткою про вручення податковій, якщо декларацію надсилали поштою.
На підставі цих документів Мінцифри вирішує, чи є компанія критично важливою, і відповідно, чи може бронювати співробітників. Цей статус потрібно буде підтверджувати раз на рік.
Крок другий — подати списки працівників на бронювання
Якщо Мінцифри визнало компанію критично важливою, потрібно подати списки людей для бронювання. Для цього потрібно написати листа-звернення на бронювання на [email protected], в якому вказати:
- дату і номер прийняття рішення про визнання компанії критично важливою;
- вказати, що компанія ознайомилась із підставами анулювання відстрочки від призову, передбаченими п.12 Порядку бронювання;
- вказати, що дані військовозобов’язаних у списку відповідають їхнім військово-обліковим документам;
- вказати, що компанія ознайомилась із вимогами подавати звіт про чисельність заброньованих людей.
До звернення також обов’язково потрібно додати:
- список військовозобов’язаних співробітників компанії за формою, яку визначає Додаток 1 (заповнювати потрібно кожну колонку);
- довідку про кількість військовозобов’язаних за формою, яку визначає Додаток 2.
Керівники підприємств разом із заступниками підлягають бронюванню незалежно від своєї військово-облікової спеціальності.
Крок третій — видати військовозобов’язаним витяг
Після того, як компанія отримала наказ про бронювання, вона видає заброньованим співробітникам витяг, складений за формою у Додатку 3.
Заброньований співробітник отримує витяг під свій розпис, у відомості видачі бланків спеціального обліку (див. Додаток 4).
Протягом п’ятьох днів з дати, коли співробітнику видали витяг, компанія має повідомити ТЦК та СП про бронювання цього співробітника, за формою, вказаною у Додатку 5.
Крок четвертий — подавати щоквартальні звіти
До 10 числа місяця кожного кварталу компанія має подавати звіти про заброньованих співробітників (на 1 число місяця нового кварталу). Звіт пишеться за формою у Додатку 6, його треба надсилати на пошту [email protected].
10 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.