Чим дивував Commercial UAV Expo у Лас-Вегасі та хто представляв Україну. Тези співзасновника DroneUA Валерія Яковенка
📌 Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA:
▪️ Commercial UAV Expo — одна з найбільших міжнародних подій у сфері використання дронів у комерційному сегменті. Також це місце для зустрічі розробників, представників урядів й корпорацій — саме тут вони дискутують й обговорюють питання щодо впровадження технологій БпЛА в глобальну екосистему.
▪️ Цього року учасників було набагато більше, аніж торік. Зʼявилися нові виробники зі США й Канади. На виставці ми побачили гібридні дрони, які можуть літати вже по кілька годин і долати маршрути в сотні кілометрів. Цікавою темою для обговорення стало те, що система навігації GPS, яку часто використовують для дронів, є недієвою. Україна, власне, і є доказом того, що існують цілі території без будь-якої супутникової навігації.
▪️ Для мене було великою гордістю бачити українських розробників — компанію Bavovna AI, яка представила власну систему автономної навігації з використанням штучного інтелекту. Ця технологія не залежить від супутників й може працювати під дією будь-якого ворожого РЕБу [системи радіоелектронної боротьби — ред.].
▪️ Під час виставки компанія Bavovna AI оголосила про свою участь в акселераційній програмі від міністерства оборони США. Це теж ознака того, що до хисту українських інженерів є велика увага, до них зараз прикуті погляди з усього світу.
▪️ Фактично з кожним експонентом Commercial UAV Expo була розмова щодо їхнього ставлення до війни в Україні. Ми не знайшли жодного байдужого учасника. Окрім того, багато з них мають у своєму портфоліо розробки, які вони передали і які вже проходять тестування на території нашої країни. Під час виставки ми також дізналися, що іноземні розробники БпЛА розглядають можливість відкрити наступні офіси чи R&D центри саме в Україні.
▪️ Наша країна стала для світу ринком використання дронів. Звісно, зараз йдеться більше про безпековий сектор, але згодом нам стануть у нагоді сучасні технології і для відбудови. Розуміємо, що відбудова проходитиме в умовах дефіциту людського ресурсу, тож нам знову доведеться робити ставку на технології, використовувати робототехніку. Усі комерційні сегменти, які робитимуть акцент на робототехніку й інновації, будуть мати успіх в Україні.
▪️ Думаю, що наступного року Україна заслуговуватиме вже на окремий стенд на Commercial UAV Expo. І вже кілька десятків наших розробників зможуть презентувати свої пристрої, які хоч і створювалися для безпекового застосування під час війни, але через рік зможуть виходити й на світові комерційні ринки та бути корисними для різних індустрій.
Фото Валерія Яковенка
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.