Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Команда КНУ ім. Т. Шевченка на фіналі чемпіонату світу ACM ICPC здобула золоті медалі

На фіналі студентського чемпіонату світу ACM ICPC з програмування, який відбувся 5 лютого 2010 року, команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка здобула комплект золотих медалей.

Фінал світу з програмування вже проходив 34-й раз, зібравши 103 найкращі команди із 5 континентів світу у китайському місті Харбін. Керує цими змаганнями АСМ (Association for Computing Machinery) за підтримки генерального спонсора IBM. Щоб потрапити на фінал командам потрібно пройти довгий турнірний шлях від регіональних півфіналів, які є 1/8 фіналу, до самого фіналу. Загалом у чемпіонаті цього року приймали участь орієнтовно 22000 студентів із різних університетів.

Цього разу Україну на фіналі світу представляли 2 команди: команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка (у складі: Андрій Гриненко, Данило Нейтер, Владислав Симоненко) та команда Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (у складі: Дмитро Джулгаков, Данило Бондарєв, Станіслав Черв’яков). Щоб потрапити на фінал хлопцям довелось пройти півфінал чемпіонату України, фінал чемпіонату України та півфінал чемпіонату світу, який для нашого регіону відбувається в Бухаресті.

Команда Київського національного університету на фіналі світу зробила досить швидко 6 задач, завдяки чому посіла 4 місце у турнірний таблиці. За 4 місце команду нагородили Золотими медалями першості світу з програмування. Місця з першого по четверте включно нагороджуються золотими медалями Фіналу світу.

Команда Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розв’язала на одну задачу менше, тобто 5, але трохи більше потратила на це часу, тому вони зайняли місце між 14 і 36 і були нагороджені дипломами за 14 місце на фіналі світу.

Переможцем фіналу світу стала команда Shanghai Jiaotong University, яка зробила 7 задач дуже швидко. Ця команда тепер заслужено називається Чемпіоном світу з програмування 2010 року.

Нагадаємо, що команди із України вже більше ніж 10 років приймають участь у цих престижних змаганнях. До цього часу було здобуто тільки дві медалі. Бронзова медаль, здобута у 2003 році командою КНУ імені Тараса Шевченка, стала тоді першою медаллю для України. А у 2008 році сталась визначна подія — була здобута перша золота медаль представниками України. Цей успіх вдалось здійснити хлопцям із Львівського національного університету імені Івана Франка — Білецькому Василю, Коркуні Остапу та Бабілі Руслану. Отже тепер у активі представників України вже три медалі першості світу.

За розвитком подій на змаганні можна було спостерігати на сайті «АСМ Контестер», у форматі текстової трансляції. Оскільки змагання розпочалися о 4 годині ночі за київським часом, то для тих хто не мав змоги спостерігати є можливість переглянути архів у будь-який час.

Віце-президент фонду розвитку програмування «Нова ера»