Альтернатива Buy Me a Coffee. Українські платформи для монетизації контенту (UPD)
Платформа Buy Me a Coffee нещодавно змінила свою політику щодо українських користувачів. Автори контенту скаржилися, що не можуть вивести гроші на картки українських банків.
DOU підготував добірку та стислий огляд альтернативних краудфандингових майданчиків, розробниками яких є українці.
Детальніше про ситуацію (натисніть, щоб розгорнути)
Платформа для монетизації контенту Buy Me a Coffee повідомила своїм користувачам, що не обслуговуватиме нові акаунти українців. Причина — для компанії складно моніторити місце перебування авторів, адже 20% території України перебувають під санкціями.
Редакція DOU поспілкувалася із НБУ про те, як можна врегулювати такі питання і допомогти міжнародним сервісам відрізняти окуповані українські території від решти країни.
Раніше популярною серед українців була ще одна краудфандингова платформа — Patreon. Довіра і прихильність до неї зменшилися після видалення сторінок волонтера Сергія Стерненка і фонду «Повернись живим». Компанія аргументувала своє рішення тим, що не підтримує насильство.
🪙 Base
Інструмент для монетизації творчості, який розробила команда mono. Щоб скористатися сервісом, треба мати зареєстрований ФОП-рахунок у monobank, а також залогінитися на сайті проєкту. Використання платформи передбачає зняття комісії 3% — як за донати, так і за підписки.
Зібрані за день кошти зараховують однією сумою вночі на гривневий рахунок ФОП. Додатково доведеться також сплатити податок на доходи — відсоток залежить від групи ФОП і системи оподаткування.
Користувачам пропонують такі опції:
- різні варіанти підписки (базовий, платиновий або преміальний);
- можливість створювати платний контент для різних рівнів підписок (туди можна додавати текст і лінки на контент, який побачать лише ті, хто донатить певну суму).
- віджети для стримінгу (донати можна збирати у реальному часі);
- можливість під час трансляції вивести QR-код для збору коштів;
- аналітика платежів.
Платформу вдосконалюють, враховуючи побажання користувачів. Команда проєкту створила спеціальний канал у Telegram, в якому збирає фідбек та звітується про оновлення.
🪙 Donatello
Українська платформа для збору донатів, яка працює за принципом маркетплейсу. Серед користувачів — блогери, стримери, музиканти, письменники, перекладачі, дизайнери, художники.
Автори можуть створити донат-сторінки на платформі й ділитися посиланням зі своїми прихильниками. Перерахувати кошти за вподобаний контент можна через сервіс LiqPay, використовуючи платіжні системи Visa чи MasterCard. Оплата за послуги сервісу становить від 2% до 5% від отриманих донатів.
Користувачам пропонують такі опції:
- пʼять рівнів для авторів (від «Початківця» до «Партнера»);
- можливість отримувати сповіщення про нові платежі через Telegram-бот;
- інтеграція з Discord, StreamElements, Twitch, YouTube;
- «повідомлення підтримки» від шанувальників;
- статистика отриманих донатів.
На сторінці платформи зазначено, що зараз вона має понад 132 тисячі користувачів. У травні компанія повідомила, що відновлює роботу з авторами, які мають ФОП.
🪙 YoKu
Ідея YoKu (попередня назва — Payscious) виникла під час хакатону Hack the Culture від House of Europe у квітні 2020 року. Проєкт увійшов до переможців хакатону та отримав грантову підтримку на прототип. Тестовий запуск відбувся у лютому
YoKu позиціює себе як «сервіс свідомої підтримки української культури». На платформі можна фінансово допомогти улюбленим фестивалям, театрам, галереям, ініціативам, митцям та іншим творцям креативного контенту.
Автори на YoKu можуть отримувати щомісячну підтримку від своїх прихильників. Внески можуть бути як щомісячними й з фіксованою сумою, так і одноразовими. Розмір мінімального донату — 20 гривень.
YoKu перераховує кошти авторам щомісяця (якщо сума, яку зібрали на платформі, перевищує 500 гривень). Гроші йдуть на рахунки фізичної або юридичної особи.
Під час повномасштабної війни авторам виплачують повну суму зібраних донатів. Водночас YoKu залишає за собою право скерувати 5% від доступних донатів (або іншу суму) на підтримку операційної діяльності своєї команди (детальніше про це — в умовах користування сервісом).
Якщо вам відомі інші українські платформи для монетизації контенту — діліться у коментарях їх назвами й ми доповнимо цей матеріал.
🪙 Diaka
UPD від 18:10. Платформа не функціонує після того, як НБУ заблокував роботу сервісу Fondy через ризики нацбезпеці.
Ще один український сервіс для монетизації контенту. Серед користувачів — волонтери, стримери, власники сайтів. Платформа допомагає збирати донати від шанувальників через посилання або QR-код.
Вивести кошти можна на картку будь-якого українського банку. Сервіс залучає платіжні системи Visa і MasterCard. Комісія залежить від розміру прибутку автора: за суму від 1000 гривень комісія становитиме 5%, від 10 000 гривень — 3%, від 50 000 гривень — 1%.
Користувачам пропонують такі опції:
- сповіщення про донати надходять авторам у соцмережі;
- можливість переносити пожертви з інших систем та вести спільну статистику;
- реєстрація не є обовʼязковою, натомість можна пройти авторизацію через інші платформи;
- різноманітні акції з нагоди свят.
3 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.