Що думають українці про мобілізацію та за яких умов готові йти до війська. Результати опитування Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X, яка займається рекрутингом в Сили безпеки та оборони, презентувала результати опитування українців щодо їх ставлення до мобілізації та військової служби.
Згідно з результатами, ключові фактори, які можуть збільшити кількість добровольців, — звільнення некомпетентних командирів, ротації та якісна підготовка новобранців.
📌 Як рахували
В опитуванні взяли участь 45 743 людини, які живуть в Україні та за кордоном. Серед респондентів — цивільні різного віку, статі, професій, а також чинні військовослужбовці. Опитування проводили у лютому 2024 року.
«Дашборд дає можливість простежити настрої різних груп українців. Ми свідомі того, що це опитування не є соціологічним дослідженням, адже ми поширювали його інтернетом.
Однак зараз критичним є питання залучення добровольців до війська. Пропонуємо докласти зусиль, аби висновки з цього опитування лягли в основу необхідних рішень військового та політичного керівництва країни», — зазначили в Lobby X.
📌 Чи готові цивільні в Україні долучатися до армії
23% цивільних, які нині проживають в Україні, відповіли, що готові доєднатися до армії за певних умов, 19% — вважають, що їхня цивільна діяльність корисніша для перемоги, 15% — не готові йти служити, ще 15% — готові йти, коли отримають повістку, 3% — вже працюють над тим, щоб доєднатися до служби та ще 4% зроблять це найближчим часом.
Серед умов, які можуть позитивно вплинути на думку тих цивільних, які ще неготові долучитись до армії, вони назвали:
- реформа та модернізація армії (зазначили 43% опитаних);
- реформи уряду (39%);
- впевненість, що служба в армії буде справді корисна задля перемоги (38%);
- суттєве зростання підтримки союзників (25%) ;
- нічого не вплине (22%).
74% опитаних цивільних, які живуть в Україні, готові долучитись до армії, якщо росіяни будуть просуватися до їхнього рідного місця проживання, 34% — якщо знову спробують захопити Київ.
📌 Що відповіли українці за кордоном
84% опитаних українців, які виїхали за кордон в різний час, відповіли, що їм важливо робити власний внесок у перемогу України. Найбільше вони це роблять зараз у вигляді донатів на армію, підтримки своєї родини, яка перебуває в Україні, участі в акціях та демонстраціях. 66% відсотків з цих опитаних вважають свій внесок в перемогу недостатнім.
📌 Що пропонують змінити
На питання про те, які зміни в армії можуть позитивно вплинути на готовність людей доєднатись до Сил безпеки та оборони, 63% усіх опитаних назвали ефективні механізми звільнень некомпетентних командирів. На другому місці серед найбільш популярних відповідей було якісне навчання новобранців, на третьому — можливість відпочинку та ротації.
«Для зручної навігації ми розбили дашборд на кілька блоків: блок із відповідями усіх, хто пройшов опитування, блок з українцями за кордоном, блок з цивільними в Україні, блок з чинними військовими. Можна простежити настрої різних аудиторій залежно від того, чим вони займаються, де живуть, чи мають рідних у війську тощо.
Ми плануємо проводити наступне опитування, щоб відстежувати зміни в настроях українців щодо долучення до лав армії та викликів, які вони бачать у цьому», — прокоментувала Ольга Бандрівська, керівниця воєнного департаменту Lobby X.
Нагадаємо, у Міністерстві оборони повідомили DOU, що зараз шукають ІТ-фахівців на різні позиції. Вакансії передбачають підписання контракту та призначення на посаду в ІТ-підрозділ Міноборони. Кандидати мають бути офіцерами запасу
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
28 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.