Чи готовий ваш інтернет-провайдер до блекаутів. Запустили інтерактивну мапу, де можна це перевірити
Команда ЛУН Місто разом із Мінцифри створили інтерактивну мапу провайдерів України, які готові до знеструмлень і можуть надавати інтернет від 4 до 72 годин. Раніше ця карта була доступною лише для киян. Як повідомили DOU в ЛУН, тепер проєкт масштабували й на інші міста, а провайдери можуть додавати інформацію про свої послуги.
👀 На цій мапі можна:
— перевірити готовність провайдера до відключень електрики;
— знайти найближчих провайдерів, які забезпечують інтернет від 4 до 72 годин;
— дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
— звернутися до провайдера та подати заявку на підключення до інтернету, стійкого до знеструмлень;
— залишити фідбек та вказати, чи доступний інтернет від вашого провайдера під час відключень (відгук відображатиметься для інших користувачів).
Як розповіли нам у ЛУН, понад 64% провайдерів із цієї карти можуть надавати інтернет без світла упродовж 72 годин.
⚙️ Серед технологій, які використовують найчастіше:
— xPON — енергоощадна технологія, що потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень (інтернет до 72 годин);
— FTTx — найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів (інтернет
— DOCSIS — технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель (інтернет
— xDSL — технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі (інтернет
Наразі найбільше інформації зібрано про провайдерів у Київській, Львівській, Харківській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях. Поки що йдеться лише про багатоквартирні будинки, офісні центри, без приватного сектору. ЛУН Місто закликає постачальників інтернету долучатися до проєкту:
«Якщо ви провайдер, який забезпечує інтернет на понад 4 години в умовах знеструмлень, і хочете, щоб вас додали на мапу, пишіть на пошту [email protected] з темою листа „Стійка Україна“».
Нагадаємо, у Києві можуть знову запровадити графіки відключень — якщо попит на споживання не зменшиться і росія продовжить обстрілювати енергообʼєкти. СЕО YASNO Сергій Коваленко нещодавно розповідав, що можуть робити мешканці й бізнес, аби цього не сталося.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.