В Україні діятиме акселератор для miltech-проєктів. Його фінансуватиме колишній CEO Google
Триває підготовка до запуску акселератора під назвою D3, що означає Dare to Defende Democracy. Обʼєм фонду починався з $10 млн, а зараз складає більше $30 млн. Як повідомляє AIN, серед джерел фінансування є Ерік Шмідт — колишній генеральний директор компанії Google.
📌 Чим займатиметься D3
«Ми — міжнародний акселератор для команд на ранніх стадіях із фокусом на Україну. Наша мета — допомогти Україні виграти війну через технології та перетворити ці рішення на глобальні історії успіху.
Для команд ми пропонуємо спеціальну
3-місячну програму та інвестиції з нашого фонду. Акселератор базується в Україні — ключовому місці визначення майбутнього оборонних технологій», — так описують своє призначення на офіційному сайті акселератора.
D3 працюватиме у кількох напрямах: інвестиції у стартапи, акселератор, менторство. Окремим проєктам надаватимуть по $125 тисяч із можливістю подальшого дофінансування. Акселератор фокусуватиметься на стартапах навколовійськового призначення. Серед потенційних інвестицій — АІ-рішення для розвідки, кібербезпека і miltech, зокрема — дрони, зв’язок, технології навігації і точності боєприпасів.
📌 Що відомо про участь Еріка Шмідта
За інформацією AIN, серед джерел фінансування — колишній генеральний директор компанії Google Ерік Шмідт. У вересні 2022 року він відвідував Україну і мав зустріч з міністром оборони Олексієм Резніковим та головою ОП Андрієм Єрмаком.
Сам Ерік Шмідт раніше співпрацював з Міністерством оборони США у питаннях інновацій, також він є консультантом уряду США з питань штучного інтелекту зараз. У вересні
📌 Хто очолить D3
Курувати діяльність акселератора буде Евелін Бучацьки, яка за інформацією з відкритих джерел жила в США і Бразилії, але має українське походження. У її профілі в Linkedln вже вказано нову позицію в D3, яку вона, імовірно, поєднуватиме із позицією віцепрезидентки спеціальних проектів в AirSlate.
📌 Як подати свій проєкт
У D3 зазначають, що будуть працювати у тісній кооперації зі Збройними силами України. Для подачі заявок пропонують писати сюди: [email protected].
DOU звернувся до представників акселератора за додатковими деталями щодо подальших планів проєкту, але нам відповіли, що поки що не будуть комунікувати публічно.
📌 Контекст
Останні місяці в Україні готуються до запуску одразу кілька акселераторів і фондів з тематикою навколо military-tech. Разом із профільними міністерствами вони мають створити фреймворк, який покриватиме весь шлях від стимуляції і фінансування стартапів до fast track у всьому, що стосується бюрократії.
26 квітня запустили Defence Tech кластер Brave1 — платформу для розвитку й підтримки військових інновацій. Керівник Мінцифри Михайло Федоров розповів деталі про подальші завдання кластеру та пояснив, чому українські miltech-компанії важливо обʼєднати на окремому майданчику.
Нагадаємо, щоби «підсвітити» потужні українські стартапи у військовій сфері та розповісти про їхні софтверні та хардверні рішення, DOU зібрав путівник з miltech-компаній. Ми оновлюватимемо цей матеріал і розповідатимемо про нові стартапи в miltech-галузі.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал редакції DOU
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.