Україна розвиватиме виробництво власних чипів. Мінцифри підписало меморандум

Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з Національною напівпровідниковою асоціацією. Цей крок має на меті підтримати українські стартапи та впровадити виробництво власних чипів в Україні.

Про це повідомляє Мінцифри.

Перспективу виготовлення власних мікрочипів Міністерство окреслило у Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року WINWIN. Згідно з документом, Україна зацікавлена у виробництві чипів за так званими «зрілими» технологіями 110-180 нм.

Такі чипи можна буде застосовувати в широкому спектрі галузей, включно з оборонною, аграрною та автомобільною. Під час панельної дискусії на DOU Day 2025 члени експертної групи при Мінцифрі зазначали, що виробництво чипів дасть Україні кілька нових можливостей.

Найголовніше — це можливість використовувати їх і оборонному комплексі, зокрема у виробництві дронів. Це також створить нові економічні перспективи, бо Україна зможе представляти свою продукцію на світовому ринку.

«Чипи — це основа майже всіх цифрових продуктів — від смартфонів та пральних машин до ракет. Розвиток власного виробництва чипів допоможе Україні зменшити залежність від зовнішніх ринків, посилити власне виробництво та закріпити статус важливого гравця світового ринку інновацій», — зазначають у Міністерстві.

Меморандум з Національною напівпровідниковою асоціацією передбачає, що держава підтримуватиме впровадження нових наукових розробок у виробництво та створюватиме навчальні програми з підготовки нових фахівців.

Для повноцінного виробництва в Україні треба було б побудувати так звану фабрику повного циклу (Pureplay Foundry), де чипи створюють із кремнієвих пластин від початку до кінця. Втім, таке підприємство вразливе в умовах війни та потребує значних фінансових витрат. Натомість у Міністерстві розглядають альтернативні варіанти маленького виробництва, яке можна реалізувати вже за 1-2 роки.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

11 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Чому техпроцес і виробництво чіпів озвучили разом з росіянами ? focus.ua/...​roystva-urovnya-1999-goda

Буде завод є-сілікон?

Треш лютий.
Питань нема в 130нм. Не все сразу. Але рілі? Є проблема наразі з МК або процами?
Там знижки по 50% на 100к+ штук. Ціна просто смішна на ті стм-ки/гдшки і есп-шки.
Про які військові речи йде мова? В нас реально проблема це ЦПУ?
Ні GPS на 20км висоти. Ні інерціалка. Саме ЦПУ? Нема питань з РДТП, самим паливом для нього. Нема проблеми з ФАР для систем ПВО/ПРО.

Як була ДіяСіті з міністерством гівно безпонтове, так і ця хрінь така ж. Яку проблему воно вирішує? Де ці крики інженерів «Ой, все стоїть, нема Тримбіти х32 на 2ггц»?
Люди на десятках 3д принтерах 24/7 печатають деталі, бо не можуть собі дозволити за 3-5к баксів зробити пуансон та матрицю, та пришвидшити виробництво в декілька раз.

А хто ці генії, які там будуть працювати? Де взяти кадри?

А історія про «вийти на ринок» — це взагалі супер. Прям «імпортозамєщєніем» запахло.
Все злизали. І економічну зону, рай для ОйТі, наразі вже пройшли анала-гавнєтноє і прийшли до заміщення...

Якись Шмавік, Лазер, тримбіта і аналоговнетний шахед 3.0. Десь паралельний всесвіт...

Ага... Я как-то купував GPS на дрон (ще до війни). Так це до СБУ треба йти. Отримати відповідну бумагу з печаткою, на фірмовому бланку.
Тому якщо хтось захоче щось робити, та з балкону або гаражу піде «сигнал» — ото є шанс пару годин пристально роздивлятися підлогу свого гаража. Потім це все вивезуть «на експертизу» і як завжди буває — повернуть розібраним та некоплектом.

Але тут же інша історія. Питання в тому що наразі РЕАЛЬНО проблема в тому що в нас нема своїх МК? Наш сусід з анлім бюджетом до війни в це вкладав гроші і вийшло так собі. А у нас, вибачайте, дві крайності
— в 20км від ЛБЗ саджати квіти
— робити вундервафлю

І тільки приватний сектор щоть тямить в цьму. Але, хтось продав машину та вклався, хтось будинок. Хтось так був при баблі. Десь-щось самотужки. Так і живем. А той хто повинен ці питання закрити — займається фігнею.

Кожен квартал про якісь ракети чешуть. Всі вже забули що у нас вже
— довгий чи товстий нептун є, всім хана...
— дрон-ракете є, всім хана...
— шмавік є, DJI хана...
— аналог шахеда є, Іран закриває виробництво, бо хана
— 1000 кр та сотні балістик (вже півроку пройшло), як всім хана
— «ми 5 держава яка може сказати що в неї є лазерна зброя, та перша, кого спіймали на брехні»

Прості задачі, які актуальні з 2014 не можемо закрити. А потім прибігає пан Тарас та каже що танцору заважає Телеграм, та що заборонено продавати (я хз що... те що передали партнери як допомогу?) зброю закордон.

А потім отримав таких «звіздоффф» що зара свістить як сказала партія. Тому ТГ проблема.

Блін... Навіть ТГ як в раші боремо. Тре 95 річний слідчий, який буде з лупою в ноут дивитися. Оце так адаптація...

Космос, балістика, свій аналог Петріот, свої шахіди і тощо

А що, існує проблема з чіпами? Я щось пропустив?

Цікаво, а звідки братимуть техніку та фахівців для запуску першого такого заводу? І скільки грошей платників податків піде на цей черговий популізм?

ГО, створена 2 місяці тому, в якої немає сайту, або ж він ще не проіндексований. Ясно, окей.

> Юридична особа ГС «НАЦІОНАЛЬНА НАПІВПРОВІДНИКОВА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ», код ЄДРПОУ 45903558, було зареєстровано 26.03.2025.

Директор ГС «НАЦІОНАЛЬНА НАПІВПРОВІДНИКОВА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ», код ЄДРПОУ 45903558 — Астахов Євгеній Ігорович
Він же директор ТОВ ТРЕЙДГАЗСПЕКТР
А ТОВ ТРЕЙДГАЗСПЕКТР фігурує у кримінальному провадженні № 32020100110000064 (досудове розслідування БЕБ України) як власник корпоративних прав інших компаній, на які накладено арешт. Зокрема, ухвалою слідчого судді Шевченківського райсуду м. Києва від 29.03.2023 накладено арешт на 100% корпоративних прав ТОВ «Техногазіндустрія», що належать ТОВ «Трейдгазспектр».
У згаданому провадженні Бюро економічної безпеки досліджує схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, пов’язану з купівлею/продажем фірм.
Він же був кінцевим власником ПП «ТД АТЛАНТА ПЛЮС». А ПП «ТД Атланта Плюс» є фігурантом великого розслідування БЕБ щодо ухилення від сплати податку на прибуток компанією «ПК «Газвидобування» (структура, пов’язана з сім’єю екс-міністра Миколи Злочевського).
Слідство встановило, що в 2021 році «Газвидобування» штучно завищило витрати, придбавши кілька фірм за явно завищеною ціною. Зокрема, 24.09.2021 р. ПП «ТД Атланта Плюс» було продане компанії Злочевських за 640 млн грн, тоді як за кілька місяців до того інвестиційний фонд «Арабєскалє 1» купив цю фірму всього за 3 млн грн. Одночасно було продано і ТОВ «Техногазіндустрія» за 980 млн грн (перед тим фонд купив його за 41 тис. грн). Після завершення операції (у грудні 2021) «Газвидобування» перепродало обидві компанії маловідомому ТОВ «Лорінетс» лише за 200 млн грн (у 8 разів дешевше). За версією слідства, метою цих транзакцій було сформувати фіктивні витрати на 1,62 млрд грн і уникнути сплати ~292 млн грн податку на прибуток. Таким чином, «Атланта Плюс» виступила інструментом у схемі податкового махінування.

Все буде чесно. Я вірю. Дарія Подвишенна як журналіст звернула на це увагу)

Підписатись на коментарі