Mono перевів робочу комунікацію в Slack. До цього компанія користувалася Telegram і MatterMost
Девʼять місяців тому співзасновник mono Михайло Рогальський розповів в інтерв’ю DOU про спроби команди перейти з Telegram і MatterMost у Slack. Нещодавно цей перехід відбувся, про що у своєму дописі повідомив Реза Кавана, Senior Account Executive у Slack.
Ми запитали у mono, чому обрали саме Slack, як довго тривав процес переходу, а також попросили аргументувати, чому українським ІТ-компаніям важливо прощатися з Telegram.
📌 Деталі про перехід
У mono підтвердили, що справді раніше було кілька спроб перейти у Slack. Втім цього разу все сталося досить швидко — процес завершився за три дні, якщо не враховувати організаційні питання.
«mono стрімко масштабується: нові фічі, проєкти, продукти, зростає команда. І питання ефективної робочої взаємодії постало знову. Проаналізувавши уроки минулих спроб і дослідивши варіанти, спинилися на Slack», — розповідає HRD mono Анна Печерська.
До цього використовували і MatterMost — тут була розробка та все, що пов’язане з чутливими даними. Також кілька продуктових команд обрали для себе Slack ще раніше.
«MatterMost схожий на Slack, безпечний, проте дещо застарілий і не юзерфрендлі для нетехнічних спеціалістів. Переїзд у Slack став полегшенням для більшості з майже 500 співробітників», — каже Юлія Кравчук, Employer Brand Manager mono.
📌 Чому зупинились на Slack
У компанії додають, що об’єднання команди на єдиній платформі Slack відбулося безболісно. Зараз триває адаптація, робоча група працює над покращенням простору для робочої комунікації.
«mono — технологічна компанія та завжди в пошуку того, як покращити наші процеси, адже це впливає на якість продуктів, які ми створюємо. Slack — саме той елемент пазла, якого нам бракувало, щоб взаємодія в компанії піднялася на необхідний рівень. Це топовий продукт: АІ фічі, інтерфейс, море інтеграцій (JIRA, Confluence, Opsgenie, Google тощо) та автоматизацій — дуже круто!
Але найважливіше — безпека міжнародного рівня. Все захищене і під контролем: інтегрували LDAP і PassKey. Саме цей фактор вирішальний, адже ми відповідаємо за майже 9 мільйонів клієнтів monobank, безліч зборів на Сили оборони та за фактично фінансову систему України», — зазначає CTO mono Максим Пугач.
У компанії відповіли, що рішення про перехід прийняли задовго до новин про затримання засновника й керівника Telegram Павла Дурова. Найбільше часу зайняв процес узгодження необхідної підписки та налаштування простору у Slack.
«Ми мусили переконатися, що всі наші вимоги щодо безпеки задоволені і водночас не ускладнять користування платформою команді. Маємо відзначити постійну включеність і підтримку команди Slack і Salesforce: вони доклали багато зусиль, щоб mono отримала найкращу пропозицію як українська продуктова компанія», — зазначили у mono.
Досі чимало бізнес-комунікації відбувається в Telegram. У mono сподіваються, що їхній приклад мотивуватиме й інші компанії долучатися до Slack і використовуватимуть функцію Slack Connect для ділового спілкування.
«Серед аргументів, перш за все, — безпека та адміністрування. Важливо розуміти, що Telegram не є робочим месенджером, а Slack — ціла платформа для взаємодії та підвищення продуктивності», — пояснили в компанії.
Нагадаємо, низка технологічних компаній оголосила про вихід з російського ринку або запровадження нових обмежень для російських користувачів. Серед них — Slack, Trello, Jira і Notion.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
27 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.