Російський «ЧВК Вагнер Центр» провів хакатон серед розробників з рф. Ймовірно, їх залучать до війни проти України (UPD)
OSINT-спільнота Molfar ідентифікувала та оприлюднила імена росіян, які перемогли у хакатоні «ЧВК Вагнер Центру». Імовірно, саме ці розробники надалі будуть шукати технологічні рішення, щоб покращити позиції росії на полі бою.
UPD. OSINT-спільнота зʼясувала, що у російському хакатоні брав участь саме той Ігор Турашев, який знаходиться у розшуку ФБР. Він є одним із ватажків хакерського угрупування Evil Corp.
Контекст
«ЧВК Вагнер Центр» назвали на честь приватної військової компанії «Вагнер», яку створив Євген Пригожин. Його найманці зараз беруть участь у бойових діях на території України, також вербують до своїх лав ув’язнених із російських колоній. За відправлення на фронт, окрім грошей, їм обіцяють звільнення. В офісах «ЧВК Вагнер Центру» працюють пропагандисти, блогери, а також люди, які створюють та поширюють проплачені коментарі на підтримку війни в Україні.
«У цих офісах також мають сидіти розробники програм подвійного призначення, імена яких не розголошують. Мабуть, через брак розробників якраз і вирішили організувати хакатон. Організатори обіцяли масштабний захід із польотами дронів навколо будівлі, але в підсумку все вилилося у вербування молодих фахівців», — зазначили на сайті спільноти Molfar та опублікували короткі довідки про кожного із переможців хакатону.
І місце, GrAILab
👉 Дятлов Кирило Олександрович, 1998 року народження.
👉 Житнухін Микола Андрійович, 1997 року народження.
Магістранти математико-механічного факультету Санкт-Петербурзького державного університету. У 2021 році працювали у компанії «Смыслолет», яка розробляє безпілотники і дрони. Як переможці хакатону, вони отримали сертифікат на 1 мільйон рублів.
Зліва направо: Кирило Дятлов, Микола Житнухін
ІІ місце, SR Data-Искандер
SR Data-Искандер — збірна з російських міст Калінінграда, Сочі, Москви. Як зауважили у Molfar, на одязі команди є лого компанії SR Space (раніше Success Rockets). Це приватна російська космічна компанія, створена у 2020 році підприємцем Олегом Мансуровим, Сергій Космос — її СТО.
Зліва направо: Роман Вайнберг, Сергій Космос, Анатолій Лушников, Данило Степанов
👉 Вайнберг Роман Ігорович, 1998 року народження.
Навчався у Московському державному технічному університеті імені Баумана. З 2019 року працює керівником відділу стратегічного розвитку та партнерств у Центрі когнітивного моделювання Московського фізико-технічного інституту. Центр отримав від держави 1,2 млн рублів на розробку антропоморфних роботів. Також він є капітаном команди розробників «Команда имени Сахарова», яка з 2017 по 2019 роки взяла участь у двадцятьох російських та міжнародних хакатонах: Junction у Гельсінкі, StartupBootcamp HealthHack в Берліні, «Цифровой прорыв».
👉 Сергій Космос (Кудрявцев)
СТО SR Space, співзасновник та CEO ігрової студії Jedium. У 2010 році закінчив Московський інститут електронної техніки та перед початком останнього курсу магістратури вступив на другу вищу до HSE на бізнес інформатику. Паралельно до 2013 року працював у галузі ІТ-консалтингу. У 2014 їздив у Бостон, щоб покращити англійську для вступу в бізнес-школу.
Пошуком за фото спеціалісти Molfar ідентифікували Сергія Кудрявцева, засновника Connections.vc, який схожий на Сергія Космоса та у 2015 проводив вебінар на тему «Стартап-екосистема Бостона», да також вказав минулий проєкт Космоса Hardcore. Можливо, Кудрявцев змінив прізвище на Космос.
👉 Лушников Анатолій Олександрович, 1991 року народження.
Навчався у Балтійському федеральному університеті імені Канта за спеціальністю «Математик, системний програміст». З 2015 по 2018 роки займався розробкою проєкту штучного інтелекту FutureMed, який презентував у 2018 на заході фонду «Сколково». Згодом відкрив приватне підприємство, яке розробляє ПЗ. Займається аналізом дистанційного зондування Землі у проєкті ScanGeo.
👉 Степанов Данило Вікторович, 2001 року народження.
Навчається у Старооскольському технологічному інституті імені Угарова за спеціальністю «Нанотехнології». Раніше закінчив Deep Learning School від Московського фізико-технічного інституту. Проходив курси на Stepik. У 2020 році посів друге місце на конкурсі Marusia Game Challenge з розробки ігор від Mailru Group. У 2020 брав участь у конкурсі Copterhack. Призер конкурсу «Хакатоны и лекции по искусственному интеллекту» у 2021 році. У складі команди Moscow Hares здобув перемогу у міжнародному змаганні «STACK Overflow: Map Floodwater from Radar Imagery 2021».
ІІІ місце, Артистраж
Це московська компанія з розробки штучного інтелекту, data science та доповненої реальності. Заснована у 2020 році Ігорем Турашевим (60%) та Євгеном Єгоренком (40%). Команда складається із 50 осіб.
Зліва направо: Ігор Турашев, Євген Єгоренко. Інших трьох ідентифікувати не вдалося
👉 Єгоренко Євген Юрієвич, 1995 року народження.
Співзасновник та директор «Артистраж». У 2019 році працював в «Мэйкор сервис» (ООО «Эмкор»). Ця компанія має ліцензію на розробку, виготовлення, розповсюдження шифрувальних засобів, а в
На сайті Molfar прокоментували: «Пропонуємо вам ще раз подивитись на цих людей. Мета їхньої участі в хакатоні одна — подальша робота над програмним забезпеченням та технологіями подвійного призначення. І вербує їх терористична держава, і гроші вони отримують від терористів. Все, для чого вони потрібні, — це військові розробки. Для війни. Вороги — це не тільки орки в окопах і танках. Інколи це талановиті молодики, переможці хакатонів».
👉 Турашев Ігор Олегович, 1981 року народження.
Співзасновник «Артистраж». З 2005 по 2014 був співзасновником компанії по розробці ПЗ «Деит». У 2018 році заснував фірму «Анитех», яка має ліцензії на захист конфіденційної інформації та розробку, виготовлення, розповсюдження шифрувальних засобів. У 2019 році створив автономну некомерційну організацію по розвитку інформаційних технологій «Анитех». У
Ігор Турашев перебуває в розшуку ФБР. Причина: участь у Evil Corp — «найшкідливішому хакерському угрупуванні світу» , за версією Британської національної агенції з боротьби зі злочинністю (NCA).
Профайл Ігоря Турашева на сайті розвідки
OSINT-спільнота провела додаткову ідентифікацію та зʼясувала, що у хакатоні брав участь саме той Ігор Олегович Турашев, який знаходиться у розшуку ФБР.
☑️ Дата народження Турашова Ігоря Олеговича з хакатону — 15.06.1982.
☑️ ПІБ та дата народження особи з розшуку — також 15.06.1982.
☑️ Турашев із хакатону народився в Йошкар-Олі, як і Турашев із розшуку ФБР.
☑️ Турашев з хакатону повʼязаний із поштою [email protected] та з видаленою сторінкою у VK. Згідно з історичними даними, обліковий запис належав Ігорю Турашеву, який давав на свою аватарку те саме фото, яке подає ФБР на розшук.
Фото Ігоря Турашева у файлі про розшук ФБР та на його видаленій сторінці у VK
«Це найзагадковіша особа з усіх. Знаючи цю інформацію, дуже іронічно, що його команда посіла лишень третє місце на хакатоні, який організували терористи. Він один із ватажків хакерського угрупування Evil Corp, яке у 2021 році отримало близько 10% всіх світових доходів від програм-вимагачів, що й зробило угруповання найбільшим у світі на цьому ринку», — коментують у спільноті Molfar.
Про OSINT-спільноту
Команда Molfar спеціалізується на OSINT & HUMINT-дослідженнях: шукає інформацію про бізнеси, перевіряє минуле людей, аналізує ринки. Використовує спеціалізований OSINT-софт та власні скрипти для дата-майнінгу.
Також це глобальне OSINT-ком’юніті, яке налічує 50 висококваліфікованих аналітиків та понад 200 волонтерів, які займаються:
— ідентифікацією військових злочинців;
— спростуванням російської пропаганди;
— розслідуванням військових злочинів;
— збиранням повного архіву подій повномасштабної війни;
— зведенням переліку недружніх до України суб’єктів.
Оновлення від 12 січня: додали нову інформацію від Molfar про Ігоря Турашева
16 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.